2022 ژوئن 4

EUR/USD: تورم و بازار کار همه چیز را تعیین می‌کنند

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۶ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲1

 • نتیجه کلی این هفته تقریباً صفر است. جفت‌ارز EUR/USD دوره پنج‌روزه قبلی را در ۱٫۰۷۳۰ به پایان رساند و این بار قوس نهایی را در ۱٫۰۷۲۰ به اتمام رساند. البته نمی‌توان گفت هفته گذشته خیلی کسل‌کننده بود: در این دوره حداکثر نوسان ۱۶۰ نقطه با سقف ۱٫۰۷۸۶ و کف ۱٫۰۶۲۶ را شاهد بودیم.

  دوشنبه ۳۰ می، شاخص دلار DXY تا کف پنج هفته‌ای خودش یعنی ۱۰۱٫۲۹ افت کرد. دلیل این افت این توقع بود که اگر تورم در آمریکا پایین برود، فدرال رزرو ممکن است بعد از افزایش ماه‌های ژوئن و جولای، چرخه افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

  این روند روز سه‌شنبه معکوس شد. اطلاعات منطقه یورو در این روز منتشر شد و تورم طبق این اطلاعات به سطح بی‌سابقه جدیدی رسیده بود. پیش‌بینی اجماع تحلیل‌گران بلومبرگ، افزایش ۷٫۸ درصدی قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه می را نشان می‌داد. البته طبق اعلام «دفتر آمارهای اتحادیه اروپا» تورم سالانه بعد از تورم ۷.۴ درصدی در آوریل، اکنون با افزایش قابل توجهی به ۸.۱% رسیده است که بالاترین رقم در تاریخ محاسبه تورم در این منطقه است. قیمت‌های نفت هم از ابتدای ماه مارس به اوج رسیده‌اند. همین دلایل باعث شده تا بازده اوراق ده ساله آمریکا دوباره بالا برود و به بالاترین سطح از ۱۹ می یعنی ۲.۸% برسد. دلار هم همراه با اوراق خزانه تقویت شد و جفت‌ارز EUR/USD به سمت جنوب حرکت کرد و روز ۱ ژوئن به کف هفتگی محلی خودش رسید.

  پنجشنبه، ۲ ژوئن بعد از انتشار اطلاعات بازار کار آمریکا، دوباره روند این جفت‌ارز تغییر کرد. انتظار می‌رفت که اشتغال در آمریکا تا ۳۰۰ هزار شغل افزایش پیدا کند. اما در واقع، رشد اشتغال فقط ۱۲۸ هزار شغل بود که به‌وضوح به اندازه کافی نیست که از ثبات در بازار کار آمریکا حمایت کند و تهدید بیکاری همچنان وجود دارد. این تصویر منفی تا حدی به دلیل تعداد مشاغل جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی (NFP) اصلاح شد. این اندیکاتور در پایان هفته کاری منتشر شد و برابر با ۳۹۰ هزار شغل بود درحالی‌که پیش‌بینی‌ها حاکی از ۳۲۵ هزار شغل بودند و مقدار قبلی این اندیکاتور ۴۳۶ هزار شغل بود. هر ماه باید کمی بیش از ۲۰۰ هزار شغل ایجاد شود تا بازار کار آمریکا پایدار بماند. پس مقدار ۳۹۰ هزار برای NFP کاملاً مثبت بود. بیکاری در این ماه تغییر نکرد و در همان سطح ۳.۶% ماه می ‌باقی ماند که کمتر از پیش‌بینی ۳.۵% است.

  اکنون جفت‌ارز EUR/USD نزدیک به کف سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۱۵ معامله می‌شود درحالی‌که شاخص DXY به سقف دسامبر ۲۰۱۶ رسیده است که بالاترین نقطه در ۲۰ سال گذشته است. برخی استراتژیست‌ها مثلاً تحلیل‌گران هلدینگ سوئیسی «UBS Wealth Management» عقیده دارند که رشد دلار ممکن است متوقف شود. بازار فعلی، هم سختگیرانه‌تر شدن سیاست پولی توسط بانک مرکزی آمریکا و هم افزایش نرخ بهره را در قیمت‌های بازار پیش‌خور کرده است و هیچ ماشه جدیدی برای رالی بعدی قابل‌انتظار نیست. پس به عقیده آنها صعود جفت‌ارز EUR/USD در سه هفته گذشته ممکن است فقط یک اصلاح تکنیکال نباشد بلکه تغییر روند میان‌مدت باشد.

  ۶۶% از تحلیل‌گران عقیده دارند که این جفت‌ارز در هفته آینده از مقاومت ۱٫۰۸۰۰ عبور خواهد کرد، ۳۵% انتظار دارند که جفت‌ارز به کف ماه می برگردد و ۱۰% بی‌طرف هستند. باید به این نکته اشاره کنیم که با حرکت از پیش‌بینی هفتگی به ماهانه، می‌بینیم که تعداد حامیان گاوها تا ۵۰% کاهش پیدا می‌کند. هدف حداکثری گاوها منطقه ۱٫۱۰۰۰-۱٫۰۹۰۰ است. ۸۰% از اسیلاتورها در D1 به رنگ سبز هستند (یک‌چهارم آنها در منطقه بیش‌خرید هستند) و ۲۰% به رنگ خاکستری خنثی هستند. تساوی بین اندیکاتورهای روند برقرار است: ۵۰% از آنها به رشد این جفت‌ارز و ۵۰% به افت آن رأی می‌دهند. نزدیک‌ترین مقاومت در منطقه ۱٫۰۸۰۰-۱٫۰۷۵۰ قرار دارد، اگر گاوها موفق شوند در مرحله بعد تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۱٫۰۹۴۵-۱٫۰۹۰۰ را بشکنند و پس از آن به ۱٫۱۰۰۰ و ۱٫۱۰۵۰ می‌رسند در نهایت هم با مقاومت در منطقه ۱٫۱۱۳۷-۱٫۱۱۲۰ روبرو خواهند شد. هدف شماره یک خرس‌ها عبور از حمایت‌های منطقه ۱٫۰۶۴۰-۱٫۰۶۲۵ و سپس ۱٫۰۵۰۰-۱٫۰۴۸۰ است در نهایت به کف ۱۳ می یعنی ۱٫۰۳۵۰ می‌رسند. اگر موفق شوند به سمت کف ۱ ژانویه ۲۰۱۷ یعنی ۱٫۰۳۴۰ حمله خواهند کرد که زیر آن فقط اهداف ۲۰ سال قبل قرار دارند.

  اطلاعات GDP منطقه یورو، چهارشنبه، ۸ ژوئن منتشر خواهند شد. البته قطعاً جلسه بانک مرکزی اروپا در پنجشنبه ۹ ژوئن، اتفاق کلیدی هفته آینده است. بازارها منتظر تصمیم این رگولاتور اروپایی درباره نرخ بهره هستند که در حال حاضر در سطح ۰% تنظیم شده است و همه می‌خواهند نظرات این نهاد را درباره سیاست پولی آینده بدانند. ضمناً تعداد درخواست‌های بیکاری اولیه در آمریکا هم پنجشنبه منتشر خواهد شد و کل بسته اطلاعات بازار مصرف‌کننده آمریکا جمعه ۱۰ ژوئن منتشر خواهد شد.

GBP/USD: انتظار برای پیش‌بینی تورم

 • بریتانیای کبیر «هفتادمین» سالگرد تاج‌گذاری ملکه الیزابت دوم را پنجشنبه ۲ ژوئن جشن گرفت: هفتاد سال است که ملکه تاج اتحاد بریتانیا و ایرلند شمالی را بر سر گذاشته است (این تاج‌گذاری در سال ۱۹۵۲ اتفاق افتاده است). بانک‌های این کشور در روزهای ۲ و ۳ ژوئن تعطیل هستند.

  یکی از رویدادهای اقتصادی این هفته، انتشار PMI تولیدی انگلستان بود، که مقدار آن در ماه می کمی کمتر از آوریل بود: و از ۵۴٫۶ به ۵۵.۸% رسیده است، این تغییر دقیقاً مطابق با پیش‌بینی‌ها بود اما بازار واکنشی کُند به آن داشت. به‌طورکلی دینامیک‌های این جفت‌ارز شبیه به دینامیک‌های EUR/USD هستند اگرچه فشار رو به پایین در این مورد قوی‌تر بود. مثل هفته قبل، جفت‌ارز GBP/USD در کریدور ساید ۱٫۲۶۶۵-۱٫۲۴۶۰ باقی ماند و جلسه معاملاتی را در ۱٫۲۴۹۷ به پایان رساند.

  داده‌های فعالیت تجاری بخش‌های ساختمان و خدمات انگلستان در کنار شاخص فعالیت تجاری ترکیبی (PMI) در روزهای سه‌شنبه ۷ ژوئن و چهارشنبه ۸ ژوئن منتشر خواهند شد. ضمناً بانک مرکزی انگلستان آخرین بررسی انتظارات تورمی را در انتهای هفته بعد منتشر خواهد کرد. طبق پیش‌بینی‌ها، این ارقام بسیار بالاتر از حداکثر تاریخی (۴.۴% در سال ۲۰۰۸) هستند و جهش تورم تا ۵.۰% و فراتر از آن، احتمال افزایش نرخ بهره کلیدی روی پوند بریتانیا را افزایش می‌دهد. یک رأی‌گیری فرعی هم در پایان ژوئن انجام خواهد شد و آزمونی برای حمایت از سیاست‌های نخست‌وزیر بوریس جانسون و حزب محافظه‌کار خواهد بود.

  همه پیش‌بینی‌های پوند منتظر وقوع رویدادهایی هستند که در بخش قبل بیان کردیم و به همین دلیل پیش‌بینی‌ها خیلی مبهم به نظر می‌رسند. در حال حاضر ۴۰% از تحلیل‌گران به تقویت،۴۰% به تضعیف و ۲۰% به تداوم روند ساید رأی می‌دهند. فقط ۱۰% از اندیکاتورهای روند در D1، رشد این جفت‌ارز را نشان می‌دهند و ۹۰% سقوط آن را پیش‌بینی می‌کنند. توازن قوا در اسیلاتورها کمی متفاوت است: ۲۵% به سمت جنوب، ۳۵% خنثی و ۴۰% به شمت شمال هستند. حمایت‌ها در نقاط ۱٫۲۴۶۰، ۱٫۲۴۰۰، ۱٫۲۳۷۰، ۱٫۲۳۰۰، ۱٫۲۲۰۰ و سپس ۱٫۲۱۶۴-۱٫۲۱۵۴ و ۱٫۲۰۷۵ قرار دارند. نقطه قوی حمایت این جفت‌ارز در سطح مهم روانی ۱٫۲۰۰۰ قرار گرفته است. این جفت‌ارز در صورت صعود باید بر مقاومت ۱٫۲۶۰۰ و سپس مقاومت‌های ۱٫۲۶۶۵، ۱٫۲۷۵۰-۱٫۲۷۰۰، ۱٫۲۸۳۵-۱٫۲۸۰۰ و ۱٫۳۰۰۰-۱٫۲۹۷۵ غلبه کند.

USD/JPY: این جفت‌ارز در مسیر رسیدن به قله بیست‌ساله است

 • صعود دلار، جفت‌ارز USD/JPY را به سمت قله ۲۰ساله خودش هل می‌دهد. این جفت‌ارز هفته گذشته به ارتفاع ۱۳۰٫۹۷ رسید و به قله ۹ می یعنی ۱۳۱٫۳۴ نزدیک شد.

  ما در فهرست دلایل تقویت دلار که در بخش‌های قبل ذکر کردیم، یک علت را نام نبردیم: جلسه رئیس‌جمهور «جو بایدن» با رئیس فدرال رزرو «جروم پاول» در سه‌شنبه ۳۱ می. موضوع محوری این گفتگو فشار تورمی بود که باعث نارضایتی همه اقشار مردم آمریکا شده بود. به همین دلیل «جو بایدن» استقلال کاملی برای مبارزه با تورم به رئیس بانک مرکزی آمریکا داد و اجازه استفاده از همه ابزارهای قابل‌دسترس این رگولاتور از جمله افزایش قاطعانه نرخ‌های بهره و کاهش ۹ تریلیون دلاری ترازنامه را داد.

  بانک مرکزی ژاپن هنوز آماده خاتمه دادن به سیاست بسیار نرم خودش نیست. این رگولاتور عقیده دارد محرک مالی باید به احیای اقتصاد کشور از رکود ایجاد شده توسط همه‌گیری جهانی کمک کند. آمارهای اقتصادی ضعیف هم علیه ین بودند. حجم تولید صنعتی در ژاپن در ماه آوریل تا ۱.۳% افت کرد در حالی که کاهش مورد انتظار تحلیل‌گران فقط ۰.۲% بود. دور جدید همه‌گیری کرونا در چین به‌عنوان یکی از دلایل این کاهش ذکر شده است.

  اکنون فقط ۲۵% از متخصصان به حمله جدیدی به ارتفاع ۱۳۱٫۳۴ رأی می‌دهند، ۶۵% انتظار رول‌بک به جنوب را دارند و ۱۰% دیگر هم موضع خنثی را اتخاذ کرده‌اند. اندیکاتورها به ما تصویر کاملاً متفاوتی را می‌دهند. هم اندیکاتورهای روند در D1 و هم اسیلاتورها همگی به رنگ سبز هستند. البته ۲۰% از اسیلاتورها در منطقه بیش‌خرید قرار دارند.

  نزدیک‌ترین حمایت در منطقه ۱۳۰٫۲۰-۱۲۹٫۷۰ قرار دارد پس از آن سطوح ۱۲۸٫۶۰، ۱۲۸٫۰۰، ۱۲۷٫۵۰، ۱۲۷٫۰۰، ۱۲۶٫۳۵-۱۲۶٫۰۰ و ۱۲۵٫۰۰ قرار می‌گیرند. هدف گاوها هم دستیابی دوباره به قله ۹ می در ۱۳۱٫۳۴ است. هدف نهایی آنها هم قله ۱ ژانویه ۲۰۲۲ یعنی ۱۳۵٫۱۹ است.

  اطلاعات تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه‌ماهه اول امسال هفته آینده چهارشنبه ۸ ژوئن منتشر خواهند شد. انتظار می‌رود این اندیکاتور برابر با منفی ۰.۳% باشد (مقدار قبلی منفی ۰.۲% بود). این افت هم دلیل دیگری است که بانک مرکزی ژاپن طرف‌دار حفظ محرک مالی و نرخ بهره منفی است.

ارزهای دیجیتال: از ۸۰۰۰ تا ۱,۵۵۵,۰۰۰ دلار برای هر بیت‌کوین

 • برخی تحلیل‌گران به رالی کوچک فعلی بیت‌کوین «تله گاوی رایج» می‌گویند. اگر نگاهی به چارت بیندازید می‌توانید تأیید کنید که این گفته درست است: افزایش شدید به ۳۲۴۹۰ دلار در ابتدای هفته و بعد کاهش شدید و بازگشت به نقطه پیووت سه هفته گذشته یعنی سطح ۳۰۰۰۰ دلار. ضمناً اگر چارت‌های BTC/USD و شاخص‌های سهام S&P500، داوجونز و نزدک را مقایسه کنیم، روشن می‌شود که تلاش بیت‌کوین برای جداکردن راهش از آنها شکست خورده است. دوباره بیت کوین، البته با مقداری تاخیر، از بازار سهام پیروی می‌کند.

  در زمان نوشتن این بررسی، یعنی غروب جمعه ۳ ژوئن، ارزش کل بازار ارز دیجیتال در سطح ۱٫۲۲۵ تریلیون دلار است (هفته قبل ۱٫۱۹۴ تریلیون دلار بود). شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال هم در منطقه ترس شدید و حوالی ۱۰ نقطه، تثبیت شده است (هفته قبل ۱۲ بود). جفت‌ارز BTC/USD در ۲۹۷۷۰ دلار معامله می‌شود.

  تحلیل‌گران بنگاه تحلیلی «گلسنود» می‌گویند هولدرهای بلندمدت BTC تنها کسانی هستند که انگیزه‌شان را در بازار خرسی از دست نمی‌دهند و همچنان این دارائی را حوالی ۳۰۰۰۰ دلار می‌خرند. فرایند انباشت فعلی عمدتاً شامل مالکان کیف پول‌هایی با موجودی کمتر از BTC ۱۰۰ و بیشتر از BTC ۱۰۰۰۰ می‌شود. حجم دسته اول تا ۸۰۷۲۴ بیت کوین افزایش یافته و حجم دوم تا ۴۶۴۲۹ بیت کوین صعود کرده است. هم‌زمان تعداد کل کیف‌های پول الکترونیکی دارای موجودی غیر صفر، نشان‌دهنده عدم وجود خریدار جدید است. وضعیت مشابهی بعد از فروش ماه می‌ ۲۰۲۱ مشاهده شد. بر خلاف فروش‌های مارس ۲۰۲۰ و نوامبر ۲۰۱۸ که با افزایش فعالیت آنلاین و بول‌ران‌های جدید پیگیری شد، فروش اخیر باعث افزایش جریان ورودی کاربران جدید نشده است.

  ضمناً شرکت‌های پیش‌گام ماینینگ به‌تدریج در حال ترک رتبه‌های بالای خودشان در بین هولدرها هستند. گزارش تحلیلی «Compass Mining» می‌گوید جریان ورودی سکه از ماینرها به بالاترین سطح از ژانویه رسیده است. در حقیقت سودآوری ماینینگ به دلیل هاوینگ‌ها و افزایش پیچیدگی محاسباتی در حال کاهش است و لازم است که وام‌ها و سایر تعهدات این شرکت‌ها به‌موقع پرداخت شوند تا از فعالیت‌های عملیاتی حمایت شود. به همین دلیل شرکت‌های ماینینگ باید ذخایر BTC خودشان را بفروشند.

  مثلاً بیایید نگاهی به هولدر بلندمدتی مثل «Marathon Digital» بیندازیم. فعالیت این شرکت، درست مثل سایر شرکت‌های این حوزه، غیرسودآور شده است درحالی‌که نیاز به تأمین حدود نیم میلیارد دلار تا پایان ۲۰۲۲ دارد. بنابراین شاید «Marathon Digital» به‌زودی مجبور به فروش بخشی از ۱۰۰۰۰ بیت کوین خودش شود.

  تحلیل‌گری به نام «کامپو» که قبلاً پیش‌بینی کرده بود بیت کوین تا زیر ۳۰ هزار دلار افت می‌کند انتظار دارد آلت‌کوین‌ها و بیت کوین باز هم افت کنند: «نظر من تغییر نکرده است و انتظار دارم آلت‌کوین‌ها بین ۴۰ تا ۶۰ درصد افت کنند و بیت کوین هم ۲۵ تا ۳۰% افت کند. سپس آنها ۱ تا ۳ ماه برای برگشت به قیمت قبلی نیاز خواهند داشت.» این تحلیل‌گر می‌گوید شاخص S&P500 اکنون در منطقه سطح مقاومت قوی (۴۲۹۹-۴۱۵۰) است و این شرایط شاید باعث بازگشت روند خرسی هم برای بازارهای سهام و هم بازار ارز دیجیتال شود.

  «کوین سوانسون» ، معامله‌گر و استراتژیست ارز دیجیتال دیگری است که با «کامپو» مخالف است او پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در هفته‌های آینده تا ۳۷۰۰۰ دلار صعود کند. بله، این حرکت به‌صورت متناوب با نزول‌های تند مثل نزول ۱ ژوئن همراه خواهد بود. «سوانسون» بر اساس فرضیه خودش که BTC یک کف موقتی را در ۱۲ می حول ۲۶۷۰۰ شکل داده است عقیده دارد بیت کوین یک جهش روبه‌بالا را تجربه خواهد کرد. او می‌گوید «با نگاه به کف ۲۰۲۱ [۲۹۰۰۰ دلار] متوجه می‌شویم که احتمال پایین‌تر رفتن بیت کوین وجود ندارد. این باعث می‌شود تا فکر کنیم که این کف جدید [۲۶۷۰۰ دلار] می‌تواند به‌عنوان منطقه حمایت بلندمدت عمل کند.»

  «الکس ماشینسکی» مدیرعامل شرکت ارز دیجیتال «Celsius» عقیده دارد که افت بازار بیش از حد شده است و ارزهای دیجیتال منتظر یک روند گاوی با افزایش هشت برابری قیمت بیت کوین هستند. او در مصاحبه‌ای با «Kitco News» گفته است بازار ارز دیجیتال احیا خواهد شد و حتی تورم هم مشکل بلندمدتی برای این بازار نخواهد بود. «می‌توانید فنر را هرچقدر که می‌خواهید محکم فشار دهید اما هرچقدر آن را محکم‌تر فشار دهید جهش آن به عقب بزرگ‌تر و سریع‌تر خواهد بود.»

  مدیرعامل شرکت «Celsius» می‌گوید حتی بانک‌دارهای سرمایه‌گذاری بزرگ هم روزبه‌روز بیشتر در بازار ارز دیجیتال شرکت می‌کنند. «حتی «جی پی مورگان» که معمولاً درباره ارز دیجیتال صحبت نمی‌کند هم گزارشی را منتشر کرده است که ادعا می‌کند هراسی که در این بازار حاکم شده است، یک ترس بیش از حد است و انتظار می‌رود که بیت کوین از قیمت‌های امروز به قیمت ۳۸۰۰۰ دلار برگردد.»

  «اسکات مینارد» ، رئیس بخش سرمایه‌گذاری «Guggenheim» در «اجلاس داووس» گفته است «قیمت بنیادی بیت کوین» در منطقه ۴۰۰ هزار دلار قرار دارد. این تخمین بالا به دلیل تأثیر «چاپ بدون محدودیت دلار آمریکا» از سوی فدرال رزرو مطرح شده است. او هم‌زمان عقیده دارد که شاید بازار در منطقه ۸۰۰۰۰ دلار شاهد یک کف برای بیت کوین باشد.

  «کی یونگ جو» رئیس پلتفرم اطلاعات بازار «CryptoQuant» عقیده دارد بیت کوین زیر ۲۰۰۰۰ دلار نخواهد رفت. این اظهارنظر بر اساس این نکته بیان شده است که «حمایت از بیت کوین از طرف سرمایه‌گذاران نهادی در سطح بی‌سابقه‌ای قرار دارد». «جو» اطلاعات کار صرافی «Coinbase Custody» را به‌عنوان یک مرجع ذکر می‌کند. طبق این چارت‌ها، حجم بیت کوین تحت مدیریت به‌صورت پیوسته طی پنج فصل از اکتبر ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۲۱ افزایش یافته است. این حجم در انتهای دوره افزایش ۲۹۶% بوده و به ۲٫۲ میلیون بیت کوین رسیده است.

  «جو» بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده نتیجه‌گیری می‌کند که برای کاهش هزینه BTC به سطح ۲۰۰۰۰ دلار، لازم است تا همه سرمایه انباشت شده در حین دوره تجمیع تا سطح ۵۰۰ هزار بیت کوین فروخته شود. این تحلیل‌گر ارز دیجیتال عقیده دارد نهادها هنوز آماده اجرای این مرحله نیستند. این متخصص اضافه می‌کند که اکنون ارزش بیت کوین احتمالاً به کف چرخه نزولی خودش رسیده است.

  «تیم دریپر» ، سرمایه‌گذار خطرپذیر مجدداً این پیش‌بینی خودش که قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده شش رقمی خواهد شد را تأیید کرد. او در مصاحبه جدیدی تکرار کرد که بیت کوین در انتهای امسال یا سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. «تیم دریپر» عقیده دارد زنان، رهبر اصلی پذیرش و رشد بیت کوین خواهند بود و در حقیقت آنها روزبه‌روز بیشتر از این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند و این به یک تسهیل‌کننده رشد بیت کوین تبدیل شده است.

  این سرمایه‌گذار می‌گوید «قبلا ۱ زن در بین هر ۱۴ هولدر بیت کوین وجود داشت ولی اکنون به نسبت ۱ به ۶ رسیده‌ایم. فکر می‌کنم نهایتاً زنان بیشتری در بین هولدرها وجود خواهند داشت. منظورم این است که زنان حدود ۸۰% از هزینه خرده‌فروشی را کنترل می‌کنند. اگر ناگهان همه زنان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشند و چیزهایی را با بیت کوین بخرند آنگاه همه چیز تغییر خواهد کرد. آن موقع حتی قیمت این سکه از تخمین من یعنی ۲۵۰ هزار دلار هم فراتر خواهد رفت.»

  طبق تحقیقی که «جی پی مورگان» بزرگ‌ترین بانک آمریکا انجام داده است، دینامیک‌های نوسان طلا و بیت کوین به هم خواهند رسید و به‌صورت متحد با هم حرکتشان را شروع خواهند کرد. ضمناً متخصصان این بانک این حالت که ارزش بازار این دو دارایی سرمایه‌گذاری در آینده برابر شود را رد نمی‌کنند چون به عقیده سرمایه‌گذاران، بیت کوین هم‌راستایی بیشتری با دارائی حفاظتی و هج دارد.

  تحلیل‌گران کانال ارز دیجیتال «InvestAnswers» سه گزینه را بررسی کرده‌اند و طبق نظر آنها بیت کوین می‌تواند به ۴۰%، ۶۰% یا ۱۰۰% ارزش بازار طلا برسد. در این صورت قیمت BTC در سال ۲۰۳۰ می‌تواند حوالی ۵۱۵۰۰۰، ۷۸۶۰۰۰ یا ۱۳۰۰۰۰۰ دلار باشد. اگر ترکیبی از هر سه نقطه را در نظر بگیریم به هدف میانگین مورد انتظار ۸۶۷۰۰۰ دلار خواهیم رسید.

  سطح هدف دیگری هم توسط متخصصان «InvestAnswers» با انتخاب میانگین ارزش پیش‌بینی‌های برگزیده‌ای از شرکت‌های «Fidelity» ، «ARK Invest» و سایر شرکت‌ها به دست آمده است. آنها با ترکیب برخی از مدل‌های ارز دیجیتال مشهور به این نتیجه رسیده‌اند که نرخ بیت کوین به حوالی ۱۵۵۵۰۰۰ دلار برای هر سکه خواهد رسید.

 

گروه تحلیلی NordFX

 

هشدار: این مطلب اصلاً توصیه یا راهنمای سرمایه‌گذاری برای افرادی نیست که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند. هدف از انتشار این مطلب فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کامل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید