2024 آوریل 7

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۴ EUR/USD: معمای تضعیف دلار

در هفته قبل EUR/USD چه اتفاقاتی را تجربه کرد؟ این جفت‌ارز دوشنبه ۱ آوریل طبق انتظار رفتار کرد. البته از روز سه‌شنبه اوضاع از شرایط عادی فاصله گرفت. بیایید این موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. در روز اول آوریل، داده‌های فعالیت تجاری بخش صنعت آمریکا در ماه مارس توسط ISM منتشر شد و نشان داد که اقتصاد این کشور در حال صعود است: PMI از ۴۷.۸ به ۵۰.۳ افزایش پیدا کرده بود و از آستانه ۵۰ نقطه که مرز بین رشد و نزول است، عبور کرده بود. این رقم، نشانه پایان روند نزولی بود که بیش از ۱۵ ماه ادامه پیدا کرده بود. درحالی‌که این بخش بیش از ۱۰% از GDP آمریکا را تشکیل می‌دهد، افزایش PMI یک اندیکاتور حیاتی برای اقتصادی است که به‌سادگی در برابر نرخ‌های بهره بالا مقاومت می‌کند. این اطلاعات به نفع دلار بودند و این جفت‌ارز را به‌سوی ۱.۰۷۳۰ هل دادند که پایین‌ترین قیمت آن از ۱۵ فوریه تابه‌حال است. افزایش تنش‌های خاورمیانه هم باعث تقویت دلار آمریکا به‌عنوان یک پناهگاه امن شد.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 23

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: سوئیس، دلار را تقویت می‌کند

اتفاق کلیدی هفته قبل، قطعاً جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بود که در ۲۰ مارس برگزار شد. همان‌طور که انتظار داشتیم، بانک مرکزی آمریکا به اتفاق آرا تصمیم گرفت که نرخ بهره کلیدی  برای پنجمین جلسه متوالی در بالاترین سطح ۲۳ سال اخیر یعنی ۵.۵۰% باقی بماند. چون این نرخ از قبل توسط بازار پیش‌بینی شده بود فعالان بازار به نظرات و پیش‌بینی‌های رهبری فدرال رزرو در جلسه خبری بعدی بیشتر از خود جلسه توجه کردند. مهم‌ترین نکته‌ای که «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو  بیان کرد این بود که سه مرحلۀ کاهش هزینه وام‌دهی برای امسال در نظر گرفته شده است و در مجموع نرخ بهره ۲۵ نقطه پایه (bp) کمتر می‌شود. پیش‌بینی نرخ بلندمدت بهره از ۲.۵۰% تا ۲.۶۰% است.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: تورم سرسختانه در برابر نزول مقاومت می‌کند

فعالان بازار در هفته قبل روی داده‌های تورم آمریکا متمرکز شده بودند. جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) برای چهارشنبه ۲۰ مارس برنامه‌ریزی شده بود و این آمارها قطعاً روی تصمیم این کمیته درباره نرخ بهره اثر می‌گذاشتند. اخیراً «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو گفته است که فدرال رزرو  برای شروع کاهش نرخ بهره  به شواهد بیشتری درباره کاهش پایدار تورم نیاز دارد. اما ظاهراً چنین شواهدی فعلاً در دسترس نیستند. داده‌هایی که روز سه‌شنبه ۱۲ مارس منتشر شد نشان دادند که به‌جای این که قیمت‌ها کمتر شوند در حال افزایش هستند.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 9

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: یک هفته بد برای دلار

جلسه بانک مرکزی اروپا (ECB) که پنجشنبه ۷ مارس برگزار شد، مهم‌ترین رویداد هفته قبل بود. همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم این بانک تصمیم گرفت که سیاست پولی فعلی خودش را حفظ کند و نرخ بهره را بدون تغییر در ۴.۵۰%  تثبیت کرد. این اقدام بار دیگر تعهد این بانک به هدایت تورم به دامنه مطلوب را ثابت کرد. هدف بانک مرکزی اروپا این است که کاملاً مطمئن شود که تورم دائماً به سمت هدف ۲.۰% خودش حرکت می‌کند، اکنون تورم ۲.۶% است.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 2

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: گاوهای ضعیف در برابر خرس‌های ضعیف

EUR/USD در طول هفته گذشته در کانال محدودی معامله می‌شد. اخباری که به نفع یورو بودند این جفت‌ارز را تا مقاومت ۱.۰۸۶۵ هل دادند درحالی‌که اخبار مثبت دلار هم این جفت‌ارز را تا حمایت ۱.۰۸۰۰ پایین کشیدند. البته نه گاوها و نه خرس‌ها زور کافی نداشتند که این خطوط دفاعی را بشکنند.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۶ فوریه تا ۱ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۶ فوریه تا ۱ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD : ادبیات بانک مرکزی اروپا علیه دلار است

داده‌های تورم مصرف‌کننده (CPI) آمریکا که روز ۱۳ فوریه منتشر شدند فراتر از انتظار بودند. شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) هم صعود تورم صنعتی در این کشور را نشان می‌داد. بااین‌حال دلار آمریکا نتوانست حمایت بیشتری را به دست بیاورد. شاخص دلار (DXY) از ۱۴ فوریه رو به نزول گذاشت درحالی‌که EUR/USD دائما بالاتر می‌رفت.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 17

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ EUR/USD: هفته‌ای با داده‌های ضدونقیض

آمارهای اقتصاد کلانی که هفته قبل منتشر شدند هم در آمریکا و هم در منطقه یورو ضدونقیض بودند. به همین دلیل EUR/USD نه توانست از حمایت ۱.۰۷۰۰ بگذرد و نه از مقاومت ۱.۰۸۰۰ عبور کرد و همچنان در یک کانال ساید باریک جلو می‌رود.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 10

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: دلار افت می‌کند اما امید به ریباند وجود دارد

در هفته قبل، اطلاعات مهم اقتصاد کلان بسیار اندکی منتشر شدند. فعالان بازار که منتظر خبرهای جهت‌دهنده به بازار بودند، به تحلیل وضعیت بازار کار آمریکا و گفته‌های مسئولان فدرال رزرو مشغول بودند.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ فوریه ۲۰۲۴EUR/USD: چشم‌انداز تقویت دلار واضح‌تر می‌شود

شاخص‌هایی مثل تولید ناخالص داخلی، اشتغال و فروش خرده‌فروشی در کل ماه ژانویه دائما قوی‌بودن اقتصاد آمریکا را نشان می‌دادند. خطر رکود از بین رفته بود و واضح بود که نرخ بالای بهره به عملکرد اقتصادی لطمه زیادی نمی‌زند. فعالان بازار کاملا منتظر جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بودند که قرار بود چهارشنبه ۳۱ ژانویه برگزار شود و این شاخص‌های اقتصادی بر تصمیمات این جلسه تأثیر می‌گذاشتند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۴ EUR/USD: اقتصاد آمریکا شگفتی می‌آفریند

هفته قبل، دو اتفاق مهم در  روز پنجشنبه ۲۵ ژانویه افتاد. در این روز بانک مرکزی اروپا (ECB) جلسه‌ای برگزار کرد و داده‌های مقدماتی GDP آمریکا در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ هم منتشر شدند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: دلایل پشت تقویت دلار

از نظر آمارهای اقتصاد کلان، هفته قبل خیلی عجیب و نادر بود. احساس فعالان بازار در این هفته تا حد زیادی بر اساس اظهارنظرهای «مجمع جهانی اقتصادی» در داووس (WEF) تعیین می‌شد. باید به این نکته اشاره کنیم که این مجمع به‌صورت سالانه در یک مجموعه اسکی در سوئیس برگزار می‌شود و عده‌ای از نخبگان بیش از ۱۲۰ کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. بازیگران قدرتمند جهان در نقطه‌ای پوشیده از برف‌های سفیدی که نور خورشید را منعکس می‌کنند درباره موضوعات اقتصادی و سیاسی بین‌المللی گفتگو می‌کنند. پنجاه و چهارمین مجمع جهانی داووس، امسال از ۱۵ تا ۱۹ ژانویه برگزار شد.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: بازار پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو نرخ بهره را کمتر کند

ما پیش‌بینی کلی خودمان درباره EUR/USD در سال آینده را در آخرین هفته سال ۲۰۲۳ منتشر کردیم. حالا در این تحلیل از دیدگاه بلندمدت فاصله می‌گیریم و به بررسی‌های هفتگی سنتی خودمان برمی‌گردیم که از ده سال پیش تابه‌حال توسط گروه تحلیلی NordFX منتشر شده‌اند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 6

: بررسی ۲۰۲۳ و پیش‌بینی ۲۰۲۴

: بررسی ۲۰۲۳ و پیش‌بینی ۲۰۲۴ طبق آمارهایی که در اختیار داریم، USD/JPY (ین ژاپن/دلار آمریکا) در بین سه جفت‌ارز پرمعامله‌ی بازار فارکس قرار می‌گیرد. نقدشوندگی بالای این جفت‌ارز که اسپردها را کم می‌کند و شرایط معاملاتی مطلوب را فراهم می‌کند، یکی از دلایل محبوبیت این جفت‌ارز است. این شرایط معاملاتی یعنی تریدرها می‌توانند با حداقل هزینه به پوزیشن‌ها وارد یا خارج شوند. ضمنا این جفت‌ارز نوسان خیلی بالایی دارد و فرصت‌های سودآوری عالی را برای تریدرها به‌خصوص در کوتاه‌مدت و میان‌مدت ایجاد می‌کند.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 28

پیش‌بینی سال ۲۰۲۴: بیت کوین در دیروز، فردا و پس‌فردا

پیش‌بینی سال ۲۰۲۴: بیت کوین در دیروز، فردا و پس‌فردا چند سال قبل، سؤال اصلی این بود که سرانجام حباب ارز دیجیتال چه وقت خواهد ترکید اما بیت کوین به‌مرورزمان جایگاهش را در ذهن و پورتفوی تریدرها و سرمایه‌گذاران به دست آورد. رقابت فعال بیت کوین با طلای فیزیکی و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری و دارایی‌های دفاعی باعث شده است تا این دارایی به‌عنوان یک مدعی قابل‌توجه در بازارهای مالی ظاهر شود.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 23

پیش‌بینی: چه انتظاری از یورو و دلار در سال ۲۰۲۴ داریم

پیش‌بینی: چه انتظاری از یورو و دلار در سال ۲۰۲۴ داریم طبق یک سنت قدیمی، ما در اواخر سال قدیم و اوایل سال جدید، پیش‌بینی مؤسسات برتر مالی جهان را درباره ارزهای مختلف منتشر می‌کنیم. ما هفت سال است که این سنت را ادامه داده‌ایم و این نوع تحلیل به ما کمک می‌کند تا نه‌تنها آینده را بررسی کنیم بلکه پیش‌بینی‌های قبلی متخصصان و دقت این پیش‌بینی‌ها را ارزیابی کنیم.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ : برگشت کبوتری فدرال رزرو

در هفته قبل سرنوشت EUR/USD توسط دو اتفاق تعیین شد: جلسه «کمیته بازار باز فدرال» (FOMC) و جلسه «شورای حکام بانک مرکزی» اروپا (ECB) که یک روز بعد از آن برگزار شد. بعد از برگزاری این جلسات، یورو پیروز شد و برای اولین‌بار از ۲۹ نوامبر تابه‌حال، این جفت‌ارز به بالای ۱.۱۰۰۰ رسید.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 10

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: ادامه جنگ نرخ بهره

بانک‌های مرکزی مختلف جهان برای اتخاذ تصمیماتی درباره سیاست پولی و نرخ بهره، بازار کار و تورم را  دقیقا زیر نظر دارند. کافی است تغییر مهمی که بعد از انتشار داده‌های تورم اکتبر در آمریکا منتشر شد را به یاد بیاورید. دلار در ماه نوامبر به نحو معناداری تضعیف شد و پرتفوی کلاسیک سهام و اوراق قرضه به بالاترین بازده در۳۰  سال اخیر رسید! EUR/USD  که کارش را در ۱.۰۵۱۶ آغاز کرده بود در ۲۹ نوامبر به قله ماهانه خودش یعنی ۱.۱۰۱۶ رسید.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 2

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ دسامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ دسامبر ۲۰۲۳EUR/USD: دسامبر – یک ماه سخت برای دلار

کدام نهاد قبل از دیگری، سیاست‌های پولی‌اش را انبساطی می‌کند، فدرال رزرو (FRS) یا بانک مرکزی اروپا؟ هنوز بحث‌هایی درباره این موضوع در جریان است و این موضوع را می‌توان در چارت‌های قیمت به‌وضوح مشاهده کرد. آمارهای هفته قبل به EUR/USD اجازه ندادند تا به بالای سطح مهم ۱.۱۰۰۰ برسد. این آمارها با انتشار داده‌های تورم آلمان در چهارشنبه ۲۹ نوامبر شروع شدند. شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) سال‌به‌سال برابر ۳.۲%  بود که کمتر از پیش‌بینی‌های متخصصان یعنی ۳.۵% و مقدار قبلی یعنی ۳.۸% بود. CPI ماه‌به‌ماه هم حتی بیشتر از این منفی شده بود و به ۰.۴%- رسیده بود (نسبت به پیش‌بینی ۰.۲% و مقدار ماه قبل ۰.۰%).

اطلاعات بیشتر2023 نوامبر 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ نوامبر تا ۱ دسامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ نوامبر تا ۱ دسامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: روز شکرگزاری و هفته تناقض‌ها

یادآوری می‌کنیم که دلار آمریکا در ۱۴ نوامبر بعد از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا، تحت فشار زیادی قرار داشت. شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه اکتبر از ۰.۴% به ۰% (ماه‌به‌ماه) کاهش پیدا کرد و به‌صورت سال‌به‌سال هم از ۳.۷% به ۳.۲% افت کرد. CPI هسته در همین دوره از ۴.۱% به ۴.۰% کاهش پیدا کرد و به پایین‌ترین رقم از سپتامبر ۲۰۲۱ رسید. این ارقام، تعادل شاخص دلار (DXY) را به هم زد و آن را از ۱۰۵.۷۵ به ۱۰۳.۸۴ رساند. طبق اعلام «Bank of America» این مهم‌ترین فروش بزرگ دلار از آغاز سال بوده است. به طور طبیعی این شرایط روی دینامیک‌های جفت‌ارز EUR/USD تأثیر گذاشت و این روز با یک کندل گاوی چشمگیر تقریباً ۲۰۰ پیپ همراه بود که در منطقه ۱.۰۹۰۰ به مقاومت رسید.

اطلاعات بیشتر2023 نوامبر 18

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۰ تا ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۰ تا ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: 14 نوامبر – روزی سیاه برای دلار

اکثریت مطلق متخصصان در بررسی قبلی طرف‌دار تضعیف بیشتر دلار آمریکا بودند. این پیش‌بینی سرانجام به واقعیت پیوست. گزارش تورم مصرف‌کننده آمریکا که سه‌شنبه ۱۴ نوامبر منتشر شد، شاخص دلار (DXY) را از ۱۰۵.۷۵ به ۱۰۳.۸۴ پایین کشید. طبق اعلام «Bank of America» این نشانۀ مهم‌ترین حراج فروش دلار از ابتدای سال  بود. به طور طبیعی این موضوع روی دینامیک‌های EUR/USD هم تأثیر گذاشت و یک کندل گاوی چشمگیر در این روز ثبت شد و این جفت‌ارز تقریبا ۲۰۰ نقطه صعود کرد.

اطلاعات بیشتر2023 نوامبر 12

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۲۳ EUR/USD : آقای پاول چطور به دلار کمک کرد

رویداد مهم اندکی در هفته قبل اتفاق افتادند که باعث نوسان جفت‌ارز EUR/USD حول ۱.۰۷۰۰ منعکس شدند. نکته مهم این هفته هم افزایش اندک شاخص دلار (DXY) بود که در ۱۰۵.۰۵ شروع شد و روز جمعه ۱۰ نوامبر به قله ۱۰۵.۹۷ رسید. این صعود اصولاً به اظهارات رئیس فدرال رزرو مربوط می‌شد که «متمایل به شاهین‌ها» بود.

اطلاعات بیشتر2023 نوامبر 4

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 6 تا 10 نوامبر 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 6 تا 10 نوامبر 2023 EUR/USD: هفته‌ای بد برای دلار

در این هفته، شاخص دلار DXY و جفت‌ارز EUR/USD ظاهرا روی موج سوار شده بودند و مدام بالا و پایین می‌رفتند. داده‌های مقدماتی اروپا در ابتدای هفته منتشر شدند. رشد سالانه GDP در منطقه یورو در سه‌ماهه سوم فقط ۰.۱% بود که کمتر از پیش‌بینی قبلی یعنی ۰.۲% و همچنین پایین‌تر از مقدار قبلی ۰.۵% بود. ضمنا تورم هم افت کرده بود –شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه اکتبر ۲.۹% (سال‌به‌سال) بود که کمتر از پیش‌بینی ۳.۱% و مقدار ماه قبل یعنی ۴.۳% بود.

اطلاعات بیشتر2023 اکتبر 28

Forex and Cryptocurrencies Forecast for October 30 - November 03, 2023

Forex and Cryptocurrencies Forecast for October 30 - November 03, 2023EUR/USD: Awaiting the Pair at 1.0200?

Having started the past week on a positive note, EUR/USD approached a significant support/resistance level at the 1.0700 zone on Tuesday, October 24, before reversing and sharply declining. According to several analysts, the correction of the DXY Dollar Index that began on October 3rd, which correspondingly drove EUR/USD northward, has come to an end.

اطلاعات بیشتر2023 اکتبر 21

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۳ تا ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۳ تا ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ EUR/USD: فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در آینده نزدیک اصلاً نرخ بهره را افزایش نخواهند داد؟

از آخرین روزهای ماه سپتامبر تابه‌حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در یک کانال ساید معامله شده است. اطلاعات اقتصاد کلانی که هفته قبل منتشر شدند هیچ برتری واضحی را برای دلار یا یورو ایجاد نکردند. داده‌های خرده‌فروشی آمریکا در ۱۷ اکتبر منتشر شدند و افزایش ماهانه ۰.۷% را نشان می‌دادند. اگرچه این رقم از مقدار قبلی ۰.۸% کمتر است اما خیلی بیشتر از پیش‌بینی میانگین بازار یعنی ۰.۳% است. در همان روز «شاخص احساس اقتصادی ZEW» برای منطقه یورو هم منتشر شد و فراتر از انتظارات بود و به ۲.۳ رسیده بود که بسیار بهتر از پیش‌بینی ۸- است و یک ریباند کامل از مقدار منفی قبلی ۸.۹- را نشان می‌دهد.

اطلاعات بیشتر2023 اکتبر 14

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۶ تا ۲۳ اکتبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۶ تا ۲۳ اکتبر  ۲۰۲۳ EUR/USD: تورم، روندها را تعیین می‌کند

در آغاز هفته قبل، نزول شاخص دلار (DXY) که در ۳ اکتبر شروع شده بود همچنان ادامه پیدا کرد ولی بازارهای جهانی سرمایه، رشد کردند. موضع کبوتری مسئولان فدرال رزرو و کاهش بازده اوراق خزانه آمریکا، عواملی بودند که این شرایط را ایجاد کردند.  در روزهای اخیر، اقتصاد آمریکا توقف احتمالا طولانی چرخه انقباض پولی را تجربه می‌کند. مثلا «کریستوف والر»، عضو شورای حکام فدرال رزرو روز چهارشنبه ۱۱ اکتبر گفت که «انقباض در بازارهای مالی، بخشی از وظایفی که به عهده ما است را به‌خوبی انجام می‌دهد» و به بانک مرکزی اجازه می‌دهد تا رویکرد «منتظر بمان و ببین» را در پیش بگیرد.

اطلاعات بیشتر2023 اکتبر 7

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۹ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۹ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳ EUR/USD: آیا این جفت‌ارز به برابری ۱:۱ می‌رسد؟

اقتصاد آمریکا در طول سال ۲۰۲۳ به‌خوبی در برابر افزایش تهاجمی نرخ بهره مقاومت کرد. رکودی که بازار پیش‌بینی می‌کرد هنوز اتفاق نیفتاده است و این وضعیت به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا سیاست پولی شاهینی خودش را حفظ کند. این شرایط باعث افزایش پرشتاب بازده اوراق خزانه و تقویت زیاد دلار آمریکا شده است. بازده اوراق خزانه ۱۰ساله از مارس ۲۰۲۳ حدود ۴۶% نزول کرده است که دوبرابر نزولی است که در سال ۱۹۸۱ در اوج انقباض مالی تهاجمی بانک مرکزی آمریکا شاهد آن بودیم. شاخص دلار (DXY) در سراسر سال بالای سطح بحرانی ۱۰۰.۰۰ باقی مانده است درحالی‌که EUR/USD از سقف ماه جولای خودش ۶.۵% افت کرده است.

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 30

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲ تا ۶ اکتبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲ تا ۶ اکتبر ۲۰۲۳ EUR/USD: هنوز این اصلاح به معکوس‌شدن روند تبدیل نشده است

در هفته قبل، دینامیک‌های جفت‌ارز EUR/USD غیرعادی بودند. در سناریوی استاندارد، در یک اقتصاد قوی و بازار کار سالم، مبارزه با تورم باعث افزایش نرخ بهره بانک مرکزی می‌شود. این افزایش به نوبه خودش سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند و پول ملی را تقویت می‌کند. اما این بار عملا روند کاملاً متفاوتی را شاهد بودیم.

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 23

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: مداخلات کلامی فدرال رزرو از دلار حمایت کرد

در بررسی‌های قبلی‌مان به مداخلات کلامی مسئولان ژاپنی اشاره کردیم که با هدف تقویت ین از طریق اظهارات عمومی مسئولان انجام می‌شد. این بار، مسئولان کمیته بازار باز فدرال (FOMC) به رهبری «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو، از اقدامات مشابهی استفاده کردند. کمیته بازار باز فدرال در جلسه خودش در ۲۰ سپتامبر، نرخ بهره را در ۵.۵۰% حفظ کرد. ما از قبل انتظار همین تصمیم را داشتیم چون در بازارهای فیوچرز، احتمال این تصمیم را ۹۹% می‌دانستند. البته آقای «پاول» در کنفرانس خبری بعد از جلسه گفت که مبارزه با تورم هنوز فاصله زیادی با خط پایان دارد و شاید هدف تورم ۲.۰% تا سال ۲۰۲۶ به دست نیاید. بنابراین احتمال یک افزایش دیگر نرخ بهره به اندازه ۲۵ نقطه مبنای بسیار زیاد است. رئیس فدرال رزرو گفت که وقوع هیچ رکودی را در آینده نزدیک انتظار ندارد و اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قوی هست که تا مدتی طولانی در برابر هزینه‌های وام‌گیری بالا دوام بیاورد. البته سرانجام مشخص شد که ۱۲ عضو از ۱۹ عضو FOMC پیش‌بینی می‌کنند که امسال، نرخ بهره به ۵.۷۵% افزایش پیدا کند. پیش‌بینی اقتصادی این کمیته می‌گوید احتمالا سطح نرخ بهره تا مدتی پایدار می‌ماند. پیش‌بینی به‌روز شده نشان می‌دهد که نرخ بهره تا یک سال دیگر فقط می‌تواند تا ۵.۱% پایین آورده می‌شود ( بر خلاف نرخ ۴.۶% که قبلا گفته شده بود) و کاهش بهره تا ۳.۹% در یک چشم‌انداز دوساله قابل‌انتظار است ( قبلا این عدد ۳.۴% بود و اکنون بازنگری شده است).

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: بانک مرکزی اروپا، ماشۀ ریزش یورو را چکاند

هفته قبل دو اتفاق مهم افتاد. اولین اتفاق، انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در آمریکا در روز ۱۳ سپتامبر بود. دومین اتفاق، جلسه شورای حکام بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز ۱۴ سپتامبر بود.

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 9

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ EUR/USD: روزهای ۱۳ و ۱۴ سپتامبر روزهای کلیدی این هفته هستند

شاخص دلار آمریکا (DXY) برای هشتمین هفته متوالی در حال صعود است درحالی‌که EUR/USD نزولی است. این هفته، این جفت‌ارز به سطحی عقب‌نشینی کرد که سه ماه قبل در آن قرار داشت و به منطقه ۱٫۰۷۰۰ رسید. فقط وقتی جمعه ۸ سپتامبر، گاوهای دلار سودهای انباشته خودشان را قفل کردند مانع از افت بیشتر قیمت شدند.

اطلاعات بیشتر1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 بعدی
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید