2024 جولای 13

طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری: تحلیل جامع و پیش‌بینی قیمت برای ۲۰۲۵-۲۰۵۰

طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری: تحلیل جامع و پیش‌بینی قیمت برای ۲۰۲۵-۲۰۵۰ از زمان‌های باستان، طلا به عنوان یک عنصر مهم در اقتصادهای جهانی باقی مانده است. خواص منحصر به فرد آن، طلا را نه تنها به عنوان جواهرات ارزشمند، بلکه به عنوان یک وسیله مطمئن برای حفظ ثروت تبدیل کرده است. امروز، این فلز بخش قابل توجهی از پورتفولیوهای سرمایه‌گذاران و ذخایر بانک‌های مرکزی را تشکیل می‌دهد. این بررسی، دلایل و دینامیک تغییرات قیمت طلا را تحلیل می‌کند و پیش‌بینی‌های بانک‌ها و کارشناسان برجسته را در مورد جفت ارز XAU/USD در چشم‌اندازهای میان‌مدت و بلندمدت ارائه می‌دهد.

اطلاعات بیشتر2024 جولای 6

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ جولای ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ جولای ۲۰۲۴ EUR/USD: آمریکا خیلی خوب نیست، اروپا هم خیلی بد نیست

شاخص دلار (DXY) در روز جمعه ۵ ژوئن به کف سه هفته اخیر خودش رسید درحالی‌که یورو بیشترین افزایش هفتگی خودش را نسبت به دلار در سال جاری را ثبت کرد. نرسیدن عملکرد آمریکا به سطح انتظارات بازار و همچنین ضعیف نبودن عملکرد اروپا از جمله دلایل این افزایش بودند.

اطلاعات بیشتر2024 ژوئن 29

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱ تا ۵ جولای ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱ تا ۵ جولای ۲۰۲۴ EUR/USD: تورم در آمریکا – همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود

دلار در هفته قبل، به‌ویژه در روز پنجشنبه ۲۷ ژوئن، حمایت شد چون داده‌های اقتصاد کلان آمریکا مثبت بودند. گزارش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که طبق ارزیابی نهایی این نهاد، GDP آمریکا در سه‌ماهه اول ۱.۴% افزایش یافته است درحالی‌که قبلاً پیش‌بینی می‌شد ۱.۳% رشد کند. (طبق پیش‌بینی فعلی فدرال رزرو، GDP واقعی آمریکا در سال ۲۰۲۴ در حد ۲.۱% افزایش خواهد یافت). آمارهای بازار کار هم دلگرم‌کننده بودند – تعداد درخواست‌های اولیه حقوق بیکاری در آمریکا به ۲۳۳۰۰۰ درخواست رسیده بود که هم کمتر از پیش‌بینی قبلی ۲۳۶۰۰۰ درخواست و هم مقدار قبلی ۲۳۹۰۰۰ بود. حجم سفارش‌های کالاهای بادوام هم امیدوارکننده بود و در ماه مه ۰.۱% افزایش پیدا کرده بود درحالی‌که پیش‌بینی می‌شد ۰.۱%- کاهش پیدا کند. در همین چارچوب، شاخص دلار DXY تا ۱۰۶.۱۰ صعود کرد و به سقف‌های ماه آوریل رسید ولی EUR/USD تا ۱.۰۶۸۵ افت کرد.

اطلاعات بیشتر2024 ژوئن 22

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ ژوئن ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ ژوئن ۲۰۲۴ EUR/USD: منطقه یورو – تورم در حال افزایش، اقتصاد در حال نزول

همان‌طور که داده‌های بازنگری‌شده «Eurostat» در روز دوشنبه ۱۷ ژوئن نشان دادند، تورم (CPI) در ۲۰ کشور منطقه یورو در ماه مه به ۲.۶% (y/y) افزایش پیدا کرده بود درحالی‌که این مقدار در ماه آوریل، به پایین‌ترین مقدار از نوامبر ۲۰۲۳ یعنی ۲.۴% رسیده بود. شاخص قیمت مصرف‌کننده در بخش خدمات هم از ۳.۷% سال‌به‌سال به ۴.۱% افزایش پیدا کرده بود. تورم هسته، که شامل هزینه غذا و انرژی نمی‌شود (CPI هسته) نیز در ماه مه به ۲.۹% افزایش پیدا کرده بود درحالی‌که در ماه آوریل ۲.۷% بود که کمترین مقدار از فوریه ۲۰۲۲ تابه‌حال محسوب می‌شود.

اطلاعات بیشتر2024 ژوئن 15

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ EUR/USD: احساسات شاهینی در فدرال رزرو

همان‌طور که انتظار داشتیم، چهارشنبه ۱۲ ژوئن، کلیدی‌ترین روز هفته قبل بود. بعد از انتشار داده‌های تورم آمریکا، دلار زیر فشار شدیدی قرار داشت. آمارهای جدید نشان می‌دادند که نرخ تورم سال‌به‌سال کلی (CPI) در ماه مه  تا ۳.۳% کاهش پیدا کرده است درحالی‌که بازار انتظار داشت این شاخص  ۳.۴% باشد. این شاخص به‌صورت ماه‌به‌ماه هم از ۰.۳% به ۰% افت کرده بود درحالی‌که پیش‌بینی می‌شد ۰.۱% باشد. شاخص قیمت مصرف‌کننده هسته (CPI هسته) که قیمت‌های غذا و انرژی را در نظر نمی‌گیرد هم نسبت به ماه آوریل ۰.۲% (m/m) بود، درحالی‌که قبلاً پیش‌بینی می‌شد ۰.۳% باشد. مقدار سال‌به‌سال این شاخص هم تا ۳.۴% افزایش پیدا کرده بود که کمترین نرخ رشد در سه سال اخیر محسوب می‌شود (مقدار قبلی ۳.۶% بود و پیش‌بینی‌های قبلی حاکی از ۳.۵% بودند).

اطلاعات بیشتر2024 ژوئن 8

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ ژوئن ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ ژوئن ۲۰۲۴ EUR/USD: چه کسی بازار مالی را کنترل می‌کند

نرخ‌های بهره، نه فقط از نظر تغییرات واقعی نرخ بلکه از طریق انتظارات درباره زمان و دامنه تغییرات آینده، به‌وضوح تأثیر قابل‌توجهی بر بازارهای مالی دارند. تمرکز بازارها از بهار ۲۰۲۲ تا اواسط ۲۰۲۳ روی افزایش نرخ بهره بود: حالا انتظارات بازار به سمت کاهش نرخ تغییر کرده است. هنوز تریدرها با ابهام درباره تصمیم‌ها و زمان‌بندی این تغییرات از طرف فدرال رزرو روبرو هستند و همین ابهام باعث شده است تا آمارهای اقتصاد کلان از سوی فعالان بازار به‌دقت بررسی شوند چون این آ»ارها بر احتمال اتخاذ سیاست پولی انبساطی توسط فدرال رزرو تاثیر می گذارند.

اطلاعات بیشتر2024 ژوئن 1

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۳ تا ۷ ژوئن ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۳ تا ۷ ژوئن ۲۰۲۴ EUR/USD: در انتظار یک هفته پرآشوب

حتماً می‌دانید که دوشنبه ۲۷ مه در آمریکا تعطیل بود. البته گاوهای دلار در روز سه‌شنبه کنترل  روند را در دست گرفتند و صعود شاخص DXY شروع شد، دلیل این موضوع هم افزایش شاخص اعتماد مصرف‌کننده (از ۹۷.۵ به ۱۰۲.۰ بود درحالی‌که قبلاً پیش‌بینی می‌شد مقدار این شاخص ۹۶.۰ باشد). به همین دلیل EUR/USD به سمت جنوب حرکت کرد.

اطلاعات بیشتر2024 می 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ تا ۳۱ مه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ تا ۳۱ مه ۲۰۲۴ EUR/USD: نبردی بین PMI‌های اروپا و آمریکا

هفته قبل در مجموع به نفع دلار بود اما برتری دلار نسبت به یورو خیلی کم بود. اگر نقطه‌ای که جفت‌ارز EUR/USD در ۱۵ مه قرار داشت را در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که این جفت‌ارز در ۲۴ مه هم به همین منطقه برگشته است و ضررهای روزهای اخیرش را دوباره جبران کرده است. به یاد دارید که گزارش «اداره آمار کار» (BLS) آمریکا در روز ۱۵ مه منتشر شد و نشان داد که «شاخص قیمت مصرف‌کننده» (CPI) از ۰.۴% به ۰.۳% ماه‌به‌ماه (m/m) کاهش پیدا کرده است درحالی‌که پیش‌بینی می‌شد این شاخص برابر با ۰.۴% باشد. تورم سال‌به‌سال هم از ۳.۵% به ۳.۴% افت کرده بود. حتی «حجم فروش خرده‌فروشی» نزول بیشتری را نشان می‌داد و از ۰.۶% ماه‌به‌ماه به ۰.۰% افت کرده بود (پیش‌بینی‌ها حاکی از ۰.۴% بودند). این داده‌ها نشان دادند که تورم آمریکا اگرچه در برخی حوزه‌ها همچنان مقاوم است اما دائماً در حال کاهش است. در حال حاضر دوباره در بازار بحث‌هایی درباره کاهش احتمالی نرخ بهره در اوایل پاییز امسال توسط فدرال رزرو شروع شده‌اند. به همین دلیل شاخص دلار (DXY) نزول کرد و EUR/USD بالا رفت. شاخص‌های سهام S&P500 و نزدک هم به سقف بی سابقه‌ای رسیدند.

اطلاعات بیشتر2024 می 18

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۰ تا ۲۴ مه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۰ تا ۲۴ مه ۲۰۲۴ EUR/USD: تورم ضعیف = دلار ضعیف

دلار آمریکا هفته قبل دو ضربه قابل‌توجه خورد. اما این ضربه‌ها حتی باعث ناک داون دلار نشدند چه برسد به ناک اوت شدن آن. البته این شوک‌های کوچک شاخص دلار DXY را از ۱۰۵.۲۶ به ۱۰۴.۲۰ رساندند و EUR/USD هم از ۱.۰۷۶۶ به ۱.۰۸۹۵ رسید.

اطلاعات بیشتر2024 می 11

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ مه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ مه ۲۰۲۴ EUR/USD: چشم‌انداز میان‌مدت به نفع دلار است

در هفته گذشته، EUR/USD به دلیل انتظارات درباره کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فد) و بانک مرکزی اروپا (ECB) ،  دینامیک‌های ضدونقیضی که را از خودش نشان داد. اظهارات مسئولان هر دو بانک مرکزی، همین‌طور آمارهای اقتصاد کلان باعث کاهش یا افزایش این نوسان شدند.

اطلاعات بیشتر2024 می 4

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۶ تا ۱۰ مه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۶ تا ۱۰ مه ۲۰۲۴ EUR/USD: در فرود نرم اقتصاد آمریکا چه مشکلی وجود دارد؟

در تیتر بررسی قبلی‌مان گفتیم که تورم آمریکا همچنان سرسختانه مقاومت می‌کند و رشد GDP آمریکا  کند شده است. اطلاعاتی که به‌تازگی منتشر شده‌اند هم این تیتر را تایید می‌کنند. یکی از مقیاس‌های مهم تورم که فدرال رزرو آن را دقیقاً دنبال می‌کند، شاخص «قیمت هزینه‌های مصرف شخصی» (PCE) است، این شاخص در ماه مارس از ۲.۵% به ۲.۷% افزایش پیدا کرده است. PMI بخش تولید ISM هم از سطح بحرانی ۵۰.۰ عبور کرده و از ۵۰.۳ به ۴۹.۲ رسیده است. باید توجه کنیم که آستانه ۵۰.۰ مرز بین رشد اقتصادی و رکود اقتصادی است، در شرایط فعلی نه افزایش نرخ بهره توصیه می‌شود و نه کاهش آن. کمیته بازار باز فدرال (FOMC) هم دقیقاً همین تصمیم را گرفت. اعضای این کمیته در جلسه چهارشنبه ۱ مه خودشان به اتفاق آرا تصمیم گرفتند که نرخ بهره را بدون تغییر در ۵.۵۰% باقی بگذارند و به‌این‌ترتیب بالاترین نرخ بهره در ۲۳ سال اخیر برای ششمین جلسه متوالی دست‌نخورده باقی ماند.

اطلاعات بیشتر2024 آوریل 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ آوریل تا ۳ مه ‌۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ آوریل تا ۳ مه ‌۲۰۲۴ EUR/USD: تورم ادامه دارد، رشد GDP آمریکا کند شده است

اقتصاد آمریکا همچنان قوی‌ترین اقتصاد  جهان است. ضمنا سهم آن از GDP جهانی به بالاترین مقدار در دو دهه اخیر یعنی ۲۶.۳% رسیده است. طبق اعلام صندوق بین‌المللی پول (IMF)، سهم تولید ناخالص اتحادیه اروپا از GDP جهانی  از سال ۲۰۱۸ تا کنون حدود ۱.۴% کاهش پیدا کرده است و سهم ژاپن ۲.۱% کمتر شده درحالی‌که سهم آمریکا ۲.۳% افزایش پیدا کرده است. GDP چین حدود ۶۴% تولید ناخالص داخلی آمریکا است درحالی‌که سال قبل ۶۷% بود. به همین دلیل دلار همچنان رهبر بلامنازع در بین ارزهای کشورهای G10 است و در آینده نزدیک هم هیچ رقیبی نمی‌تواند تاج‌وتخت آن را تهدید کند. قدرت اقتصاد ملی  آمریکا همراه با بازار کار قوی به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا روی مبارزه با تورم تمرکز کند و سعی کند تورم را به هدف ۲.۰% برساند. «جروم پاول» رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است در شرایط فعلی، سیاست پولی انبساطی، تبعات منفی بیشتری برای اقتصاد نسبت به حفظ سیاست انقباضی در طولانی مدت دارد. در همین چارچوب، احتمال کاهش نرخ بهره دلار در جلسه ماه ژوئن فدرال رزرو بر اساس ابزار «FedWatch Tool» به ۱۵% افت کرده است. فعالان بازار عقیده دارند در بهترین حالت تصمیم‌گیری درباره تغییر سیاست پولی در ماه سپتامبر اتفاق خواهد افتاد. حتی برخی اقتصاددانان از جمله تحلیل‌گران «مورگان استنلی» و «Societe Generale» می‌گویند شاید فدرال رزرو  تصمیم درباره کاهش نرخ بهره را تا اوایل سال ۲۰۲۵ به تعویق بیندازد. این پیش‌بینی‌ها باعث شدند تا دلار آمریکا در اواسط آوریل نسبت به یورو، پوند، دلار استرالیا و دلار نیوزلند به سقف پنج ماهه خودش صعود کند و USD/JPY دوباره به رکورد قیمت ۳۴ ساله خودش برسد و شاخص DXY تا ۱۰۶.۴۲ بالا برود.

اطلاعات بیشتر2024 آوریل 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۴ EUR/USD: یک وقفه بعد از رالی

هفته قبل، ۶۰% از تحلیل‌گران در بررسی ما بی‌طرف بودند و سرانجام ثابت شد که نظر آنها کاملاً صحیح بوده است. EUR/USD هفته آرام و حتی کسل‌کننده‌ای را سپری کرد و در کریدور تنگ ۱.۰۶۹۰-۱.۰۶۰۰ در حوالی ۱.۰۶۵۰ حرکت کرد. فعالان بازار از رالی روزهای قبل فاصله گرفتند و گاوهای دلار مشغول شمارش سودهایشان و خرس‌ها هم مشغول لیسیدن زخم‌هایشان بودند. دلار آمریکا به سقف پنج‌ماهه خودش نسبت به یورو، پوند، دلار استرالیا و دلار نیوزلند رسید درحالی‌که USD/JPY دوباره سقف قیمت ۳۴ساله را ثبت کرد و شاخص DXY هم تا ۱۰۶.۴۲ صعود کرد.

اطلاعات بیشتر2024 آوریل 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ آوریل ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ آوریل ۲۰۲۴ EUR/USD: دلار اوج می‌گیرد

دو اتفاق مهم در هفته قبل افتاد: اتفاق اول، فعالان بازار را شوکه کرد درحالی‌که دومین اتفاق بدون هیچ شگفتی‌ای به پایان رسید. بیایید جزئیات این اتفاق‌ها را به ترتیب بررسی کنیم.

اطلاعات بیشتر2024 آوریل 7

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۴ EUR/USD: معمای تضعیف دلار

در هفته قبل EUR/USD چه اتفاقاتی را تجربه کرد؟ این جفت‌ارز دوشنبه ۱ آوریل طبق انتظار رفتار کرد. البته از روز سه‌شنبه اوضاع از شرایط عادی فاصله گرفت. بیایید این موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. در روز اول آوریل، داده‌های فعالیت تجاری بخش صنعت آمریکا در ماه مارس توسط ISM منتشر شد و نشان داد که اقتصاد این کشور در حال صعود است: PMI از ۴۷.۸ به ۵۰.۳ افزایش پیدا کرده بود و از آستانه ۵۰ نقطه که مرز بین رشد و نزول است، عبور کرده بود. این رقم، نشانه پایان روند نزولی بود که بیش از ۱۵ ماه ادامه پیدا کرده بود. درحالی‌که این بخش بیش از ۱۰% از GDP آمریکا را تشکیل می‌دهد، افزایش PMI یک اندیکاتور حیاتی برای اقتصادی است که به‌سادگی در برابر نرخ‌های بهره بالا مقاومت می‌کند. این اطلاعات به نفع دلار بودند و این جفت‌ارز را به‌سوی ۱.۰۷۳۰ هل دادند که پایین‌ترین قیمت آن از ۱۵ فوریه تابه‌حال است. افزایش تنش‌های خاورمیانه هم باعث تقویت دلار آمریکا به‌عنوان یک پناهگاه امن شد.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 23

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: سوئیس، دلار را تقویت می‌کند

اتفاق کلیدی هفته قبل، قطعاً جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بود که در ۲۰ مارس برگزار شد. همان‌طور که انتظار داشتیم، بانک مرکزی آمریکا به اتفاق آرا تصمیم گرفت که نرخ بهره کلیدی  برای پنجمین جلسه متوالی در بالاترین سطح ۲۳ سال اخیر یعنی ۵.۵۰% باقی بماند. چون این نرخ از قبل توسط بازار پیش‌بینی شده بود فعالان بازار به نظرات و پیش‌بینی‌های رهبری فدرال رزرو در جلسه خبری بعدی بیشتر از خود جلسه توجه کردند. مهم‌ترین نکته‌ای که «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو  بیان کرد این بود که سه مرحلۀ کاهش هزینه وام‌دهی برای امسال در نظر گرفته شده است و در مجموع نرخ بهره ۲۵ نقطه پایه (bp) کمتر می‌شود. پیش‌بینی نرخ بلندمدت بهره از ۲.۵۰% تا ۲.۶۰% است.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: تورم سرسختانه در برابر نزول مقاومت می‌کند

فعالان بازار در هفته قبل روی داده‌های تورم آمریکا متمرکز شده بودند. جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) برای چهارشنبه ۲۰ مارس برنامه‌ریزی شده بود و این آمارها قطعاً روی تصمیم این کمیته درباره نرخ بهره اثر می‌گذاشتند. اخیراً «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو گفته است که فدرال رزرو  برای شروع کاهش نرخ بهره  به شواهد بیشتری درباره کاهش پایدار تورم نیاز دارد. اما ظاهراً چنین شواهدی فعلاً در دسترس نیستند. داده‌هایی که روز سه‌شنبه ۱۲ مارس منتشر شد نشان دادند که به‌جای این که قیمت‌ها کمتر شوند در حال افزایش هستند.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 9

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۱ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: یک هفته بد برای دلار

جلسه بانک مرکزی اروپا (ECB) که پنجشنبه ۷ مارس برگزار شد، مهم‌ترین رویداد هفته قبل بود. همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم این بانک تصمیم گرفت که سیاست پولی فعلی خودش را حفظ کند و نرخ بهره را بدون تغییر در ۴.۵۰%  تثبیت کرد. این اقدام بار دیگر تعهد این بانک به هدایت تورم به دامنه مطلوب را ثابت کرد. هدف بانک مرکزی اروپا این است که کاملاً مطمئن شود که تورم دائماً به سمت هدف ۲.۰% خودش حرکت می‌کند، اکنون تورم ۲.۶% است.

اطلاعات بیشتر2024 مارس 2

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۴ تا ۸ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD: گاوهای ضعیف در برابر خرس‌های ضعیف

EUR/USD در طول هفته گذشته در کانال محدودی معامله می‌شد. اخباری که به نفع یورو بودند این جفت‌ارز را تا مقاومت ۱.۰۸۶۵ هل دادند درحالی‌که اخبار مثبت دلار هم این جفت‌ارز را تا حمایت ۱.۰۸۰۰ پایین کشیدند. البته نه گاوها و نه خرس‌ها زور کافی نداشتند که این خطوط دفاعی را بشکنند.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۶ فوریه تا ۱ مارس ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۶ فوریه تا ۱ مارس ۲۰۲۴ EUR/USD : ادبیات بانک مرکزی اروپا علیه دلار است

داده‌های تورم مصرف‌کننده (CPI) آمریکا که روز ۱۳ فوریه منتشر شدند فراتر از انتظار بودند. شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) هم صعود تورم صنعتی در این کشور را نشان می‌داد. بااین‌حال دلار آمریکا نتوانست حمایت بیشتری را به دست بیاورد. شاخص دلار (DXY) از ۱۴ فوریه رو به نزول گذاشت درحالی‌که EUR/USD دائما بالاتر می‌رفت.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 17

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ EUR/USD: هفته‌ای با داده‌های ضدونقیض

آمارهای اقتصاد کلانی که هفته قبل منتشر شدند هم در آمریکا و هم در منطقه یورو ضدونقیض بودند. به همین دلیل EUR/USD نه توانست از حمایت ۱.۰۷۰۰ بگذرد و نه از مقاومت ۱.۰۸۰۰ عبور کرد و همچنان در یک کانال ساید باریک جلو می‌رود.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 10

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: دلار افت می‌کند اما امید به ریباند وجود دارد

در هفته قبل، اطلاعات مهم اقتصاد کلان بسیار اندکی منتشر شدند. فعالان بازار که منتظر خبرهای جهت‌دهنده به بازار بودند، به تحلیل وضعیت بازار کار آمریکا و گفته‌های مسئولان فدرال رزرو مشغول بودند.

اطلاعات بیشتر2024 فوریه 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ فوریه ۲۰۲۴EUR/USD: چشم‌انداز تقویت دلار واضح‌تر می‌شود

شاخص‌هایی مثل تولید ناخالص داخلی، اشتغال و فروش خرده‌فروشی در کل ماه ژانویه دائما قوی‌بودن اقتصاد آمریکا را نشان می‌دادند. خطر رکود از بین رفته بود و واضح بود که نرخ بالای بهره به عملکرد اقتصادی لطمه زیادی نمی‌زند. فعالان بازار کاملا منتظر جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بودند که قرار بود چهارشنبه ۳۱ ژانویه برگزار شود و این شاخص‌های اقتصادی بر تصمیمات این جلسه تأثیر می‌گذاشتند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۴ EUR/USD: اقتصاد آمریکا شگفتی می‌آفریند

هفته قبل، دو اتفاق مهم در  روز پنجشنبه ۲۵ ژانویه افتاد. در این روز بانک مرکزی اروپا (ECB) جلسه‌ای برگزار کرد و داده‌های مقدماتی GDP آمریکا در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ هم منتشر شدند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: دلایل پشت تقویت دلار

از نظر آمارهای اقتصاد کلان، هفته قبل خیلی عجیب و نادر بود. احساس فعالان بازار در این هفته تا حد زیادی بر اساس اظهارنظرهای «مجمع جهانی اقتصادی» در داووس (WEF) تعیین می‌شد. باید به این نکته اشاره کنیم که این مجمع به‌صورت سالانه در یک مجموعه اسکی در سوئیس برگزار می‌شود و عده‌ای از نخبگان بیش از ۱۲۰ کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. بازیگران قدرتمند جهان در نقطه‌ای پوشیده از برف‌های سفیدی که نور خورشید را منعکس می‌کنند درباره موضوعات اقتصادی و سیاسی بین‌المللی گفتگو می‌کنند. پنجاه و چهارمین مجمع جهانی داووس، امسال از ۱۵ تا ۱۹ ژانویه برگزار شد.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۴

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۴ EUR/USD: بازار پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو نرخ بهره را کمتر کند

ما پیش‌بینی کلی خودمان درباره EUR/USD در سال آینده را در آخرین هفته سال ۲۰۲۳ منتشر کردیم. حالا در این تحلیل از دیدگاه بلندمدت فاصله می‌گیریم و به بررسی‌های هفتگی سنتی خودمان برمی‌گردیم که از ده سال پیش تابه‌حال توسط گروه تحلیلی NordFX منتشر شده‌اند.

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 6

: بررسی ۲۰۲۳ و پیش‌بینی ۲۰۲۴

: بررسی ۲۰۲۳ و پیش‌بینی ۲۰۲۴ طبق آمارهایی که در اختیار داریم، USD/JPY (ین ژاپن/دلار آمریکا) در بین سه جفت‌ارز پرمعامله‌ی بازار فارکس قرار می‌گیرد. نقدشوندگی بالای این جفت‌ارز که اسپردها را کم می‌کند و شرایط معاملاتی مطلوب را فراهم می‌کند، یکی از دلایل محبوبیت این جفت‌ارز است. این شرایط معاملاتی یعنی تریدرها می‌توانند با حداقل هزینه به پوزیشن‌ها وارد یا خارج شوند. ضمنا این جفت‌ارز نوسان خیلی بالایی دارد و فرصت‌های سودآوری عالی را برای تریدرها به‌خصوص در کوتاه‌مدت و میان‌مدت ایجاد می‌کند.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 28

پیش‌بینی سال ۲۰۲۴: بیت کوین در دیروز، فردا و پس‌فردا

پیش‌بینی سال ۲۰۲۴: بیت کوین در دیروز، فردا و پس‌فردا چند سال قبل، سؤال اصلی این بود که سرانجام حباب ارز دیجیتال چه وقت خواهد ترکید اما بیت کوین به‌مرورزمان جایگاهش را در ذهن و پورتفوی تریدرها و سرمایه‌گذاران به دست آورد. رقابت فعال بیت کوین با طلای فیزیکی و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری و دارایی‌های دفاعی باعث شده است تا این دارایی به‌عنوان یک مدعی قابل‌توجه در بازارهای مالی ظاهر شود.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 23

پیش‌بینی: چه انتظاری از یورو و دلار در سال ۲۰۲۴ داریم

پیش‌بینی: چه انتظاری از یورو و دلار در سال ۲۰۲۴ داریم طبق یک سنت قدیمی، ما در اواخر سال قدیم و اوایل سال جدید، پیش‌بینی مؤسسات برتر مالی جهان را درباره ارزهای مختلف منتشر می‌کنیم. ما هفت سال است که این سنت را ادامه داده‌ایم و این نوع تحلیل به ما کمک می‌کند تا نه‌تنها آینده را بررسی کنیم بلکه پیش‌بینی‌های قبلی متخصصان و دقت این پیش‌بینی‌ها را ارزیابی کنیم.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۸ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ : برگشت کبوتری فدرال رزرو

در هفته قبل سرنوشت EUR/USD توسط دو اتفاق تعیین شد: جلسه «کمیته بازار باز فدرال» (FOMC) و جلسه «شورای حکام بانک مرکزی» اروپا (ECB) که یک روز بعد از آن برگزار شد. بعد از برگزاری این جلسات، یورو پیروز شد و برای اولین‌بار از ۲۹ نوامبر تابه‌حال، این جفت‌ارز به بالای ۱.۱۰۰۰ رسید.

اطلاعات بیشتر1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 بعدی
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید