2023 ژوئن 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ ژوئن

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ ژوئنEUR/USD: آیا دلار دوباره به رشد پایدار خودش بازخواهد گشت؟

دلار از ۴ می‌ پیوسته در حال صعود بوده است. شاخص DXY در آخرین روز بهار، ۳۱ می، به ۱۰۴٫۶۰۹ رسید. این شاخص از ژانویه ۲۰۲۳ تابه‌حال این‌قدر بالا نرفته بود. همان‌طور که قبلا هم گفته‌ایم، دو عامل اصلی، دلار آمریکا را به سمت بالا هل می‌دهند.

اطلاعات بیشتر2023 می 28

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ می‌تا ۲ ژوئن ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ می‌تا ۲ ژوئن ۲۰۲۳ EUR/USD: دلار منتظر ورشکستگی آمریکا است

دلار از ۴ می دائماً صعود کرده است. هفته قبل، شاخص DXY در روز ۲۶ می به ۱۰۴٫۳۴ رسید. این شاخص از اواسط مارس ۲۰۲۳ تا به این حال این‌قدر بالا نرفته بود. چه چیزی دلار آمریکا را بالا می‌برد و جفت‌ارز EUR/USD را به پایین هل می‌دهد؟ تحلیل‌گران «Commerzbank» می‌گویند « آرامش مطلق در بازار آپشن‌ها نشان می‌دهد که نیروی هدایت‌کننده نرخ تبادل EUR/USD ، ملاحظات سیاست پولی است و نه مذاکرات سقف بدهی آمریکا که در جریان است». باید اشاره کنیم که احتمال افزایش نرخ بهره در جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در ۱۴ ژوئن در طول ماه می ‌افزایش پیدا کرده است. در آغاز ماه می، احتمال افزایش نرخ بهره نزدیک به ۰% بود اما در پایان ماه این احتمال به ۵۰% رسید. می‌دانیم که اقتصاد آمریکا در مقایسه با سایر اقتصادها عملکرد خوبی داشته و نزول وام دهی به اندازه‌ای که تحلیل‌گران ابتدا از آن می‌ترسیدند، شدید یا سریع نبوده است.

اطلاعات بیشتر2023 می 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ می ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ می ۲۰۲۳ EUR/USD: چرا دلار هنوز بالا می‌رود؟

عنوان بررسی هفته قبل این بود «چرا دلار صعود می‌کند؟» و دلایل مفصل تقویت دلار آمریکا را در آن شرح دادیم. جا دارد نام بررسی فعلی‌مان این باشد «چرا دلار هنوز بالا می‌رود؟» و در ادامه بررسی به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر2023 می 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ می ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ می ۲۰۲۳ EUR/USD: چرا دلار صعود می‌کند؟

ما نام بررسی قبلی‌مان را «بازار بر سر دوراهی» گذاشتیم. امروز می‌توانیم بگوییم که  هفته قبل بازار سرانجام تصمیمش را گرفت و دلار را انتخاب کرد. EUR/USD  که دوشنبه 8 می‌ کارش را در ۱٫۱۰۱۸ شروع کرده بود، جمعه ۱۲ می به کف محلی ۱٫۰۸۴۸ رسید.   جالب است که این رشد با وجود سردشدن حرارت موتور اقتصاد آمریکا اتفاق افتاد. حتی چشم‌انداز نکول (عدم توان پرداخت بدهی) دولت آمریکا یا احتمال کاهش نرخ وجوه فدرال هم نتوانست جلوی قوی‌تر شدن دلار را بگیرد.

اطلاعات بیشتر2023 می 6

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ می ‌‌۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ می ‌‌۲۰۲۳ EUR/USD: بازار بر سر دوراهی

همه چیز همان‌طور اتفاق افتاد که قرار بود اتفاق بیفتد. کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در جلسات خودش در ۲ و ۳ ماه می‌، نرخ بهره فدرال را ۲۵ نقطه مبنا (bp) افزایش داد و به ۵.۲۵% رساند. بانک مرکزی اروپا هم همین کار را در روز ۴ می انجام داد و نرخ بهره یورو را ۲۵ نقطه مبنا افزایش داد و به ۳.۷۵% رساند. این افزایش‌ها از مدت‌ها قبل در قیمت‌های بازار لحاظ شده بود. البته موضوعی که توجه بیشتری را به خودش جلب کرد گفته‌ها و کنفرانس رسانه‌ای رهبران این دو بانک مرکزی بود.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 29

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱ تا ۵ می ‌۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱ تا ۵ می ‌۲۰۲۳ EUR/USD: در انتظار برگزاری جلسات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا

در طول هفته گذشته، عامل اصلی که دینامیک‌های شاخص دلار (DXY) و جفت‌ارز EUR/USD را تعیین می‌کرد ... سکوت بود. در روزهای اخیر سخنرانی‌های نمایندگان فدرال رزرو تقریبا مهم‌ترین راهنمای بازار بود اما از ۲۱ آوریل یک دستورالعمل سکوت برای این نمایندگان اجرا شده است. به همه مسئولان دستور داده شده که قبل از کنفرانس رسانه‌ای «جروم پاول»، رئیس فدرال رزرو، در روز بعد جلسه FOMC در ماه می، سکوت کنند. در این جلسه که در روزهای ۲ و ۳ ماه می برگزار خواهد شد کمیته بازار باز فدرال درباره سیاست پولی آینده تصمیم می‌گیرد. پنجشنبه ۴ می هم جلسه بانک مرکزی اروپا برگزار خواهد شد در این جلسه درباره نرخ بهره یورو تصمیم‌گیری می‌شود. در مجموع دوره پنج‌روزه آینده اصلا ساکن و بی‌تحرک نخواهد بود.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 22

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۳ EUR/USD: پیش‌بینی افزایش نرخ بهره: دلار آمریکا: ۰.۲۵%+، یورو: ۰.۵۰%+

چون خبر اقتصادی مهمی وجود نداشت، دینامیک‌های EUR/USD در روزهای اخیر بر اساس احساسات نمایندگان رگولاتورهای اصلی درباره افزایش نرخ بهره در جلسات آینده فدرال رزرو در ۲ و ۳ می و بانک مرکزی اروپا در ۴ می تعیین شدند.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۳ EUR/USD: غرق‌شدن دلار همچنان ادامه دارد

هفته قبل شاخص دلار DXY به کف ۱۲ماهه خودش رسید و EUR/USD به همین دلیل در نقطه ۱٫۱۰۷۵ به سقف  جدیدی برای دوره ۴ آوریل ۲۰۲۲ تابه‌حال رسید. دلار آمریکا برای پنجمین هفته متوالی سقوط کرد و این طولانی‌ترین سری متوالی سقوط دلار از تابستان سال ۲۰۲۰ تاکنون است.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 8

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ آوریل ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ آوریل ۲۰۲۳ EUR/USD: پیشگویی درست نرخ بهره فدرال رزرو همچنان ادامه دارد

ظاهرا دلار نه ضعیف می‌شود و نه قوی می‌شود. ازیک‌طرف، شاخص دلار DXY در ۴ آوریل به کف دوماهه خودش رسید و به زیر حمایت ۱۰۱٫۵۰ سقوط کرد و EUR/USD سقف جدید ۱.۰۹۷۲ را ثبت کرد. از طرف دیگر، این جفت‌ارز در پایان هفته قبل به همان جایی برگشت که قبلاً در ۲۳ و ۳۱ مارس در آن قرار داشت.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 6

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای ۳ تا ۷ آوریل ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای ۳ تا ۷ آوریل ۲۰۲۳ EUR/USD : چرا دلار نزول کرد

 هفته قبل هیچ جهش تندوتیزی اتفاق نیفتاد. اقت قیمت دلار همچنان ادامه پیدا کرد و EUR/USD در ۳۰ مارس به همان نقطه‌ای برگشت که هفت روز قبل معامله می‌شد. سقف محلی در ۱٫۰۹۲۵ تثبیت شد و دوره پنج‌روزه در ۱٫۰۸۴۲ به پایان رسید.

اطلاعات بیشتر2023 مارس 18

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 20 تا 24 مارس 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 20 تا 24 مارس 2023 EUR/USD: بحران بانکی، بانک مرکزی اروپا را آشفته نکرده است

هفته قبل وقتی EUR/USD  از 1.0759 به 1.0515 سقوط کرد یک کندل سیاه بزرگ ثبت شد. این اتفاق روز پنجشنبه 16 مارس نیفتاد که بانک مرکزی اروپا درباره نرخ بهره تصمیم گرفت، بلکه یک روز قبل از آن اتفاق افتاده بود. دلیل تضعیف یورو هم چیزی به جز اظهارات رئیس بانک ملی عربستان سعودی نبود.

اطلاعات بیشتر2023 مارس 11

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ مارس ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ مارس ۲۰۲۳ EUR/USD: بازار کار آمریکا ترمز دلار را می‌کشد

«جروم پاول» هفته قبل به نفع دلار وارد عمل شد. البته رئیس فدرال رزرو می‌دانست بازارها افزایش نرخ بهره ۲۵ نقطه مبنا (bp) را در جلسه بعدی FOMC (کمیته بازار باز فدرال) انتظار دارند. اما او گزینه دیگری را مطرح کرد که فدرال رزرو ممکن است گام قاطعانه‌تری را برای مهار تورم بردارد و نرخ بهره را در ۲۲ مارس یک‌باره ۵۰ نقطه مبنا افزایش دهد. ما قبلاً  انتظار داشتیم نرخ بهره در قله خودش به ۵.۲۵%-۵.۰۰% برسد اما اکنون «پاول» و همکارانش می‌گویند ممکن است قله نرخ بهره به ۵.۵۰% برسد. (طبق نظر استراتژیست‌های «Commerzbank» حتی افزایش تا ۶.۰۰% نیز امکان‌پذیر است).

اطلاعات بیشتر2023 مارس 4

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۶ مارس تا ۱۰ مارس ۲۰۲۳

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۶ مارس تا ۱۰ مارس ۲۰۲۳ EUR/USD: توقف در ناحیه ۱٫۰۶۰۰

روز پنجشنبه ۲ مارس، شاخص دلار DXY دوباره از مانع ۱۰۵٫۰۰ عبور کرد اما نتوانست آنجا باقی بماند. دلار طبق معمول توسط بازده اوراق دولتی آمریکا حمایت شد. بازده اوراق ۱۰ساله به بالاترین سطح از ۱۰ نوامبر امسال یعنی ۴.۰۹% رسید و بازده اوراق دو‌ساله هم تا ۴.۹۱% بالا رفت و سقف جدیدی را برای سال ۲۰۰۷ تا کنون خلق کرد. بازنگری آمارهای بازار کار آمریکا در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۲ و شاخص فعالیت تجاری (PMI) تولیدی ISM هم دلار آمریکا را حمایت کردند. از سوی دیگر، دلار زیر فشار یوان قرار داشت که به دلیل آمارهای اقتصاد کلان چین تقویت می‌شود. شاخص تولیدی PMI در چین به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۲ رسیده است. فعالیت در بخش خدمات نیز افزایش یافته و بازار املاک چین تثبیت شده است.

اطلاعات بیشتر2023 فوریه 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 27 فوریه تا 3 مارس 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 27 فوریه تا 3 مارس 2023 EUR/USD: پروتکل FOMC، دلار را تقویت می‌کند

آمارهای اقتصاد کلان آمریکا و منطقه یورو هم حاوی خبرهای خوب هستند و هم بد. تورم در هر دو منطقه در حال کند شدن است (این برای اقتصاد خوب است) اما رشد GDP در حال کاهش است (این برای اقتصاد بد است). طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، شتاب رشد هزینه مصرف کننده در آمریکا در سه‌ماهه چهارم برابر +1.4% است در حالیکه این مقدار در سه‌ماهه سوم +2.3% بود (پیش‌بینی می‌شد که 2.1%+ باشد). نرخ رشد سالانه GDP آمریکا طبق تخمین‌های مقدماتی کمتر از حد انتظار و برابر 2.7%+ خواهد بود (مقدار قبلی 2.9%+ بود و پیش‌بینی می‌شد همین مقدار بماند). البته آمارهای بازار کار آمریکا به اندازه کافی مثبت بودند. تعداد درخواست‌های اولیه حقوق بیکاری که پیش‌بینی می‌شد 200 هزار درخواست باشد در واقع از 195 هزار درخواست به 192 هزار درخواست کاهش یافت. بر اساس داده‌های نهایی «Eurostat»، تورم در منطقه یورو در ماه ژانویه به 8.6%+ سالانه کاهش پیدا کرده است (ماه قبل 9.2%+ بود). اوضاع در آلمان که لوکوموتیو اصلی اقتصاد اروپا است، در حال دشوارتر شدن است. طبق آمارهای ژانویه، نرخ تورم سالانه 9.2%+ است در حالیکه تورم در ماه دسامبر 9.6%+ بود، اما همزمان تولید ناخالص داخلی آلمان کاهش پیدا کرده و نزول 0.4%- را نشان می‌دهد (پیش‌بینی می‌شد 0.2%- باشد و مقدار قبلی آن هم همین عدد بود). داده‌های CPI ماه فوریه هم خیلی خوشایند نبودند و افزایش از 8.1%+ به 8.7% را نشان می‌داد.

اطلاعات بیشتر2023 فوریه 18

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 20 تا 24 فوریه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 20 تا 24 فوریه 2023 EUR/USD: فدرال رزرو برای اقتصاد آمریکا مانعی ایجاد نمی‌کند

سه‌شنبه 14 فوریه داده‌هایمربوط به ماه ژانویه منتشر شدند و فهمیدیم که هنوز با پیروزی فدرال رزرو بر تورم خیلی فاصله داریم. شاخص ماه‌به‌ماه « قیمت مصرف‌کننده هسته » (CPI) بدون تغییر در +0.4% باقی ماند. البته داده‌های سالانه کمی از مقدار قبلی کمتر بودند: +6.4% در مقایسه با +6.5% ماه قبل، اما مقدار آنها فراتر از پیش‌بینی‌ها (+6.2%) بود. بخش دیگری از آمارهای آمریکا هم روز بعد یعنی 15 فوریه منتشر شد. فروش خرده‌فروشی آمریکا پس از ماه‌ها نزول به بالاترین نرخ رشد خودش طی تقریبا 2 سال اخیر رسید و از -1.1% در دسامبر به +3.0% در ژانویه جهش پیدا کرد (مقدار پیش‌بینی شده +1.8% بود).

اطلاعات بیشتر2023 فوریه 11

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 13 تا 17 فوریه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 13 تا 17 فوریه 2023 EUR/USD: کبوترهای فدرال رزرو دوباره شاهین شدند

بعد از جلسات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در 2 فوریه، شاخص DXY ، کف 9 ماهه جدیدی را در 100.80 ثبت کرد. این کف جدید بعد از اشاره‌های «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو در کنفرانس خبری پس از این جلسه ثبت شد که به سمت کبوترها گرایش بیشتری داشت. «پاول» برای اولین بار تایید کرد که «فرایند کاهش تورم شروع شده است». بازار به این نتیجه رسید که این آغازی بر یک پایان است و پایان موج خرسی نزدیک است.

اطلاعات بیشتر2023 فوریه 4

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 6 تا 10 فوریه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 6 تا 10 فوریه 2023 EUR/USD: سه هفته ابهام

هفته گذشته جلسه‌های مهم بانک‌های مرکزی دقیقا طبق برنامه برگزار شدند. همانطور که انتظار داشتیم در جلسه فدرال رزرو آمریکا، نرخ بهره کلیدی 25 نقطه مبنا (bp) افزایش پیدا کرد و به 4.75% رسید؛ و در جلسه بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره 50 bp افزایش پیدا کرد و به 3.00% رسید. چون این تصمیم‌ها هیچ‌کسی را شگفت‌زده نکردند فعالان بازار روی اعلام اهداف این رگولاتورها برای آینده تمرکز کرده بودند.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 28

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023 EUR/USD: هفته آینده: پنج روز پر از طوفان و سونامی

هفته قبل ظاهرا نه فقط چین بلکه کل جهان سال نوی چینی را جشن گرفتند. البته کمی نوسان در جفت‌ارز‌های اصلی اتفاق افتاد اما در نهایت تقریبا همه آنها روند کاملا ساید داشتند. قطعا ما اهمیت جشن‌های سال نوی چینی را انکار نمی‌کنیم ولی این جشن‌ها قطعا دلیل سکون در بازار نبودند بلکه این شرایط بازار به رویدادهای کلیدی مربوط می‌شود که قرار است هفته آینده برگزار شوند.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 21

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 23 تا 27 ژانویه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 23 تا 27 ژانویه 2023 EUR/USD: آرامش قبل از طوفان

شاخص دلاری DXY ( نسبت دلار آمریکا به سبدی از سایر ارزهای اصلی ) از 12 ژانویه تا به حال در یک کانال ساید نسبتا محدود حرکت کرده است. البته به دلیل انتشار فروش خرده‌فروشی آمریکا در چهارشنبه 18 ژانویه شاهد افزایش نوسان اندکی بودیم ولی خیلی زود همه چیز به حالت عادی برگشت و حرکت DXY به شرق در دامنه 102.50-102.00 ادامه پیدا کرد. EUR/USD هم به همین شیوه حرکت کرد و دوشنبه کارش را در 1.0833 شروع کرد اما دوره پنج روزه را در 1.0855 به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 15

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 16 تا 20 ژانویه 2023

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 16 تا 20 ژانویه 2023 EUR/USD: تورم پایین باعث افت دلار شده است

انتشار اطلاعات تورم مصرف‌کننده در آمریکا در روز سه‌شنبه 12 ژانویه، اتفاق اصلی هفته گذشته بود که ضربه بزرگ دیگری به دلار زد. شاخص سالانه قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه دسامبر به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2021 تا کنون رسید و از 7.1% به 6.5% افت کرد و اگر محصولات غذایی و انرژی را در نظر نگیریم این شاخص از 6.0% به 5.7% افت کرده است. بنابراین شش ماه متوالی است که نرخ تورم آمریکا کاهش یافته و تورم هسته برای سه ماه متوالی نزول کرده است این وضعیت، شرایط مساعدی را برای انبساطی شدن سیاست پولی فعلی فدرال رزرو فراهم کرده است.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 5

USDJPY و GBPUSD: در سال 2022 چه اتفاق‌هایی افتاد، در سال 2023 چه خواهد شد

USDJPY و GBPUSD: در سال 2022 چه اتفاق‌هایی افتاد، در سال 2023 چه خواهد شد هفته قبل این موضوع را بررسی کردیم که اقتصاددان‌های مؤسسات مالی پیشتاز جهان چه آینده‌ای را برای EUR/USD در سال 2023 پیش‌بینی می‌کنند. البته سال‌های زیادی است که ما دو جفت‌ارز محبوب دیگر یعنی USD/JPY و GBP/USD را هم در بررسی‌های خودمان تحلیل می‌کنیم. این بار هم نادیده‌گرفتن این دو جفت‌ارز منصفانه نیست. می‌دانید که ین ژاپن و پوند بریتانیا بعد از یورو از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل شاخص دلار DXY آمریکا هستند ( به ترتیب 13.6% و 11.9% بر این سبد تاثیر دارند).

ما طبق روال مرسوم علاوه بر پیش‌بینی‌های آینده  به شما خواهیم گفت که در گذشته یعنی سال 2022 متخصصان چه نظراتی درباره جفت‌ارزها  داشتند و در عمل چه اتفاقی افتاد.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 29

پیش‌بینی‌های مختلف درباره دلار و یورو در سال 2023

پیش‌بینی‌های مختلف درباره دلار و یورو در سال 2023 هفته گذشته، روند دو ارز محبوب در سال‌های 2020 تا 2022 را تحلیل کردیم ضمنا پیش‌بینی‌های استراتژیست‌های مؤسسات مالی برتر درباره EUR/USD  را بررسی کردیم تا بفهمیم این پیش‌بینی‌ها چقدر دقیق بوده‌اند. حالا وقت آن است که ببینیم متخصصان چه پیش‌بینی‌هایی درباره سال 2023 دارند.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 23

دلار و یورو از 2020 تا 2022: پیش‌بینی‌ها و واقعیت‌ها

دلار و یورو از 2020 تا 2022: پیش‌بینی‌ها و واقعیت‌ها ما طبق یک سنت، پیش‌بینی‌های ارزی نهادهای مالی برتر جهان را در پایان و آغاز سال میلادی منتشر می‌کنیم. ما طی دو سال گذشته به این سنت عمل کرده‌ایم.  اکنون علاوه بر آن که نگاهی به آینده می‌اندازیم، این موضوع مهم را بررسی می‌کنیم که در گذشته، پیش‌بینی متخصصان چقدر درست از آب درآمده است.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 17

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 19 تا 23 دسامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 19 تا 23 دسامبر 2022 EUR/USD: فدرال رزرو نمی‌خواهد موضع کبوتری بگیرد. بانک مرکزی اروپا هم همینطور.

می‌توانیم هفته گذشته را به دو بخش تقسیم کنیم: قبل از جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) و پس از این جلسه. عصر سه‌شنبه 13 دسامبر، داده‌های تورم آمریکا مثل بمب عمل کرد. شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که پیش‌بینی می‌شد 7.3% باشد و در ماه نوامبر از 7.7% به 7.1% (y/y) افت کرده بود، به پایین‌ترین سطح در تقریباً یک سال گذشته رسید. ضمناً تورم مرکزی هم از 6.3% به 6.0% رسید. بازار بر همین اساس به این نتیجه رسید که چون اوضاع اقتصادی خوب است، وقت آن است که فدرال رزرو از شاهین‌ها به سمت کبوترها حرکت کند. یا دستکم سیاست پولی خودش را به شکل معناداری انبساطی کند. بر اساس همین انتظارات بود که بازده اوراق خزانه ۱۰ساله از 3.60% به 3.43% افت کرد و شاخص دلار DXY به پایین‌ترین سطح خودش در شش ماه گذشته یعنی از 105.07 به 103.60 رسید. بر همین اساس شاخص‌های سهام (S&P500، داوجونز و نزدک) صعود کردند و EUR/USD به 1.0672 جهش کرد.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 11

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 12 تا 16 دسامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 12 تا 16 دسامبر 2022 EUR/USD: قبل از برگزاری جلسات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا

هفته آینده منتظر دو رویداد کلیدی هستیم. رویداد اول، جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) است که چهارشنبه 14 دسامبر در فدرال رزرو برگزار خواهد شد. مطلع هستید که اکنون نرخ بهره کلیدی دلار 4.00% است؛ «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو در تاریخ 30 نوامبر تایید کرد که سرعت رشد نرخ بهره ممکن است در ماه دسامبر کند شود. این گفته‌های او، فعالان بازار را متقاعد کرد که این بار نرخ بهره در دسامبر 75 نقطه مبنا (bp) افزایش نخواهد یافت و فقط 50 bp افزایش خواهد یافت. اتفاقاتی که در 14 دسامبر خواهد افتاد، تعیین می‌کنند که فدرال رزرو چه جهتی را برای سال 2023 انتخاب خواهد کرد. به طور طبیعی نه فقط خود نرخ بهره بلکه پیش‌بینی‌های اقتصادی FOMC و کنفرانس رسانه‌ای مدیریت فدرال رزرو پس از این جلسه هم نقش مهمی را در تصمیم‌گیری بازار بازی خواهند کرد.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 5 تا 9 دسامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 5 تا 9 دسامبر 2022 EUR/USD: تمرکز بر بازار کار آمریکا

در ماه گذشته، شاخص دلار DXY بیش از 5% کاهش یافت. این بزرگ‌ترین نزول ماهانه از سپتامبر 2010 است. دلار طی همین دوره نسبت به یورو بیش از 10% عقب‌نشینی کرد. EUR/USD در تاریخ 28 اکتبر، 0.9541 معامله می‌شد ولی در 2 دسامبر به 1.0544 رسید. برای این موضوع می‌توان چند دلیل را ذکر کرد البته دلیل اصلی آن پیش‌بینی‌های فعالان بازار درباره نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا است.

اطلاعات بیشتر2022 نوامبر 26

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 28 نوامبر تا 2 دسامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 28 نوامبر تا 2 دسامبر 2022 EUR/USD: پروتکل FOMC باعث افت دلار شد

هفته قبل به آرامی به پایان رسید و مراسم روز شکرگزاری برگزار شد. اما بخش اول هفته با تضعیف دلار همراه بود و به همین دلیل EUR/USD  بیش از 200 نقطه صعود کرد و از 1.0222 به 1.0448 رسید. این جفت‌ارز برای اولین بار ظرف 17 ماه اخیر، از 16 ژوئن 2021 تابه‌حال، از میانگین متحرک 200 روزه (SMA) خودش بالاتر رفت.

اطلاعات بیشتر2022 نوامبر 19

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 21 تا 25 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 21 تا 25 نوامبر 2022 EUR/USD: این جفت‌ارز در تقاطع قرار دارد

ما در بررسی هفته قبل این نکته را بررسی کردیم که آیا رالی دلار به پایان رسیده است؟ احتمالا می‌دانید که داده‌های تورم آمریکا که در 10 نوامبر منتشر شدند. این داده‌ها خیلی بهتر از مقدارهای قبلی و پیش‌بینی‌ها بودند. تورم مرکزی مصرف کننده (CPI)  در ماه اکتبر 0.3% افزایش یافت و کمتر از پیش‌بینی 0.5% و مقدار سپتامبر قبلی 0.6% بود. نرخ رشد سالانه تورم مرکزی هم تا حد 6.3% کند شده بود (نسبت به پیش‌بینی 6.5% و 6.6% یک ماه قبل).

اطلاعات بیشتر2022 نوامبر 12

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 14 تا 18 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 14 تا 18 نوامبر 2022 EUR/USD: رشد دلار تمام شد؟

آیا رالی دلار به پایان رسیده است؟ هر روز که می‌گذرد بیشتر مطمئن می‌شویم که پاسخ این سوال بله است. نرخ بهره فدرال رزرو، دلیل اصلی تضعیف دلار آمریکا است. این نرخ بهره هم به وضعیت بازار کار و تورم آمریکا بستگی دارد که سیاست پولی فدرال رزرو را تعیین می‌کنند.

اطلاعات بیشتر2022 نوامبر 5

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 7 تا 11 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 7 تا 11 نوامبر 2022 EUR/USD: کندتر، طولانی‌تر، بالاتر

هفته گذشته کاملاً بدون شگفتی و طبق پیش‌بینی‌ها سپری شد. اتفاق اصلی، جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بود که چهارشنبه 2 نوامبر در فدرال رزرو برگزار شد و در آن با رأی مخفی تصمیم گرفته شد تا نرخ بهره کلیدی 75 نقطه مبنا (bp) افزایش پیدا کند و به 4.00% برسد. این بالاترین سطح نرخ بهره از سال 2008 است. این حرکت کاملاً قابل پیش‌بینی بود. بنابراین کنفرانس رسانه‌ای مدیریت فدرال رزرو بعد از این جلسه، بیشتر از خود جلسه، توجه فعالان بازار را جلب کرد. «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو در این جلسه گفت اگرچه تورم باید «به شدت» کاهش پیدا کند اما در صورت نیاز می‌توان پارامترهای سیاست پولی را تغییر داد. نکته اصلی این بود که ریتم افزایش نرخ بهره ممکن است از ماه دسامبر کاهش پیدا کند اما احتمالا سطح نرخ نهایی بالاتر از چیزی خواهد رفت که قبلا تصور می‌شد.

اطلاعات بیشتر1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 بعدی
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید