2022 آوریل 30

EUR/USD: یورو به کف پنج‌ساله جدیدی می‌رسد. انتظار برای جلسه فد (FOMC)

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲ تا ۶ می ۲۰۲۲1

 • شاخص DXY که دلار را با سبدی از شش ارز اصلی دیگر می‌سنجد، پنجشنبه، ۲۸ آوریل به بالاترین مقدار ۲۰ ساله اخیر خودش رسید. دلیل این رشد هم همان دلیلی است که بارها درباره آن نوشته‌ایم: فدرال رزرو سیاست پولی خودش را خیلی زودتر از سایر بانک‌های مرکزی اصلی، سختگیرانه‌تر می‌کند. انتظار می‌رود که FOMC (کمیته بازار باز فدرال) در جلسه بعدی که در ۴ می برگزار می‌شود نرخ بهره کلیدی را ۰.۵% بالا ببرد. این افزایش، کمترین افزایشی است که ممکن است اعمال شود. مثلاً «جیمز بولارد» رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس حتی این احتمال که این نرخ در یک مرحله ۰.۷۵% بالا برود را رد نمی‌کند.

  سایر رگولاتورهای ملی خیلی کندتر از فعالیت‌های فدرال رزرو که متمایل به شاهین‌ها است، حرکت می‌کنند (یا اصلا حرکت نمی‌کنند). اقتصادهای آنها پس از بحران ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹، با سرعت کمتری احیا می‌شود و این وضعیت به بانک‌های مرکزی اجازه نمی‌دهد تا برنامه‌های محرک پولی (QE) را به‌سرعت کاهش دهند و هزینه‌های وام‌گیری را افزایش دهند.
  این حقیقت قطعاً درباره اتحادیه اروپا هم صدق می‌کند زیرا آنها زیان‌های اقتصادی بیشتری را به دلیل تحریم‌های وضع شده بر روسیه به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین متحمل شده‌اند. می‌دانید که وابستگی کشورهای اتحادیه اروپا به منابع انرژی روسیه بسیار زیاد است.

  در این چهارچوب است که دلار همچنان به یورو فشار می‌آورد و جفت‌ارز  EUR/USD  در ۲۸ آوریل، کف پنج‌ساله جدیدی را ثبت کرد و تا ۱٫۰۴۷۰ افت کرد. به همین دلیل، این ارز اروپایی فقط در آوریل بیش از ۷۰۰ نقطه را از دست داده است. در پایان دوره پنج روزه، تلاش اندکی برای بازگشت اتفاق افتاد و این جفت‌ارز کارش را در سطح ۱٫۰۵۴۵ به پایان رساند.

  سطح ۱٫۰۵۰۰ نقش یک حمایت را بازی می‌کند و می‌تواند باعث کاهش حجم پوزیشن‌های شورت شود، و بنابراین به اصلاح قوی به سمت شمال منتهی شود. اگر این اتفاق نیفتد، هدف بعدی خرس‌ها، کف سال ۲۰۱۶ یعنی ۱٫۰۳۲۵ خواهد بود. شاید به‌زودی شاهد برابری دلار و یورو یعنی نسبت ۱:1 بین آنها باشیم. البته این اتفاق بستگی زیادی به آن دارد که چه اتفاقی برای نرخ بهره در جلسه فدرال رزرو آمریکا در ۴ می خواهد افتاد و مدیریت این رگولاتور در کنفرانس خبری چه خواهد گفت.

  در زمان نوشتن این بررسی، آرای تحلیل‌گران به‌صورت مساوی تقسیم شده است، ۳۵% مطمئن هستند که دلار همچنان تقویت خواهد شد، ۳۰% نظر متضادی دارند و ۳۵% باقیمانده هم منتظرند تا ببینند سرانجام چه اتفاقی می‌افتد. تعجبی ندارد که با وجود دینامیک‌های فعلی این جفت‌ارز، ۱۰۰% از اندیکاتورهای روند و اسیلاتورها در D1 به رنگ قرمز باشند اگرچه ۲۵% از اسیلاتورها به ما سیگنال‌هایی از بیش‌فروش این جفت‌ارز می‌دهند. نزدیک‌ترین حمایت در ۱٫۰۵۰۰ قرار دارد و پس از آن به مقدار پایین ۲۸ آوریل یعنی ۱٫۰۴۷۰ می‌رسیم، اهداف دیگر خرس‌ها برای EUR/USD  در بخش بالا ذکر شده‌اند. نزدیک‌ترین ناحیه مقاومت در ۱٫۰۶۰۰-۱٫۰۵۵۰ قرار دارد و پس از آن به مناطق ۱٫۰۸۰۰-۱٫۰۷۵۰، ۱٫۰۸۶۰-۱٫۰۸۳۰، ۱٫۰۹۳۵-۱٫۰۹۰۰ و ۱٫۱۰۰۰ می‌رسیم.

  مهم‌ترین رویداد هفته آینده، جلسه فدرال رزرو است و پس از آن با انتشار داده‌های خرده‌فروشی در آلمان و  اطلاعات فعالیت تجاری در بخش تولید آمریکا (ISM) در دوشنبه ۲ می مواجه می‌شویم. انتظار می‌رود که «کریستین لاگرید» رئیس بانک مرکزی اروپا فردای آن روز سخنرانی کند. ضمناً چهارشنبه، ۴ می از حجم فروش خرده‌فروشی در کل اتحادیه اروپا مطلع خواهیم شد. گزارش ADP درباره اشتغال بخش خصوصی آمریکا هم در همان روز منتشر خواهد شد. بخش دیگری از داده‌های بازار کار آمریکا هم جمعه ۶ می منتشر خواهد شد که شامل شاخص‌های مهمی مثل تعداد مشاغل جدید خارج از بخش کشاورزی (NFP) می‌شود.

GBP/USD : پوند به کف دو‌ساله جدیدی می‌رسد، انتظار برای جلسه بانک مرکزی انگلستان

 • در بررسی قبلی گفتیم که نبرد گاوها برای رسیدن به ۱٫۳۰۰۰ به شکست ختم شده بود. اکثر متخصصان (۶۵%) در پاسخ به این سؤال که آیا ضدحمله‌ای اتفاق خواهد افتاد؟ عقیده داشتند که چنین اتفاقی نخواهد افتاد و پوند همچنان نزول می‌کند. اکنون مشخص شده است که این پیش‌بینی کاملاً صحیح بوده است و جفت‌ارز  GBP/USD  علی‌رغم سیگنال‌های بیش‌خرید، پنجشنبه، ۲۸ آوریل به نقطه پایین محلی خودش در ۱٫۲۴۱۰ رسید. آخرین باری که  قبلا پوند در این سطح قرار گرفته بود، ژوئن ۲۰۲۰ بود. پوند در آخرین قوس هفته، به منطقه ۱٫۲۵۷۵ رسید.

  هفته آینده نه‌تنها جلسه فدرال رزرو را خواهیم داشت بلکه جلسه بانک مرکزی انگلستان را هم در پیش داریم. طبق پیش‌بینی‌ها، رگولاتور انگلستان ممکن است نرخ بهره را از ۰.۷۵% به ۱.۰% افزایش دهد. البته چون این جلسه در ۵ می یعنی یک روز دیرتر از جلسه فدرال رزرو برگزار می‌شود، ۹ عضو کمیته سیاست پولی (MPC) بانک انگلستان فرصت کافی دارند تا موضع خودشان را بر مبنای تصمیم همکاران آمریکایی‌شان تنظیم کنند.

  در این میان، اکثریت قاطعی از متخصصان (۷۰%) قبل از این دو جلسه از موضع‌گیری خودداری می‌کنند. ۱۵% از آنها پیش‌بینی می‌کنند که پوند بریتانیا بیشتر تضعیف شود و همین مقدار هم انتظار دارند که اصلاح به سمت شمال اتفاق بیفتد. در بین اندیکاتورها در D1، برتری مطلق با رنگ قرمز است: ۱۰۰% از اندیکاتورهای روند و اسیلاتورها به رنگ قرمز هستند. هدف فوری خرس‌ها غلبه بر حمایت ۱٫۲۵۰۰ است، سایر اهداف نزول این جفت‌ارز در سطوح ۱٫۲۴۰۰، ۱٫۲۲۵۰، ۱٫۲۰۷۵ و ۱٫۲۰۰۰ قرار گرفته‌اند. گاوها اگر بتوانند ابتکار عمل را به دست بگیرند با مقاومتی در مناطق ۱٫۲۶۰۰، ۱٫۲۷۵۰-۱٫۲۷۰۰، ۱٫۲۸۳۵-۱٫۲۸۰۰ و ۱٫۳۰۰۰-۱٫۲۹۷۵ مواجه خواهند شد.

  در مورد انتشار آمارهای اقتصاد انگلستان، شاخص PMI (شاخص مدیران خرید) در بخش تولید، سه‌شنبه ۳ می منتشر خواهد شد. PMI ترکیبی و «PMI بخش خدمات» هم روز بعد یعنی کمی قبل از جلسه بانک مرکزی انگلستان منتشر خواهند شد. انتشار PMI در بخش ساخت‌وساز انگلستان در جمعه ۶ می هم تصویر فعالیت‌های تجاری انگلستان را تکمیل خواهد کرد.

USD/JPY : ین به کف ۲۰ساله جدیدی می‌رسد. چه انتظار دیگری می‌توان داشت؟

 • رکورد منفی جدیدی برای ین ژاپن ثبت شد و قیمت آن در سطح ۱۳۱٫۲۵ ین برای هر دلار تثبیت شد. جفت‌ارز  USD/JPY  در نیمه نخست هفته، یک اصلاح به سمت جنوب را تجربه کرد: و تا سطح ۱۲۶٫۹۲ بالا رفت. اما پس از جلسه بانک مرکزی ژاپن شاهد رالی جدید ۴۳۳ نقطه‌ای بودیم. پس از آن یک برگشت تقریباً قوی ۱۹۰ نقطه‌ای را دیدیم و این جفت‌ارز کارش را در ۱۲۹٫۷۵ پایان داد.

  برخی متخصصان انتظار داشتند که رگولاتور ژاپنی کمی از سیاست پولی بسیار نرم خودش عقب‌نشینی کند. ضمناً قبل از آن، مسئولان دولتی گوناگون درباره این حقیقت که خانوارهای ژاپنی از افزایش تورم راضی نیستند، صحبت‌های زیادی را مطرح کرده بودند و باتوجه‌به اقدامات فدرال رزرو آمریکا، ظاهراً وقت آن بود که بانک مرکزی ژاپن، سیاست پولی خودش را تعدیل کند. اما بانک مرکزی ژاپن همچنان روی موضع قبلی خودش پافشاری کرد و نرخ بهره منفی را در سطح ۰.۱%- بدون تغییر باقی گذاشت و آمادگی خودش را برای خرید تعداد نامحدودی از اوراق قرضه در هر جلسه در صورت نیاز اعلام کرد.

  تحلیل‌گران زیادی عقیده دارند که بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی نرم خودش را تا سال ۲۰۲۲ بدون تغییر ادامه خواهد داد. ضمناً محرک‌های چشمگیر مالی را شاید تا حداقل سال مالی ۲۰۲۳ حفظ کند.

  ین در اثر بازده اوراق ۱۰ساله آمریکا که فقط در ماه آوریل از 48 bp به ۲.۸۳% افزایش پیدا کرده بود و شکاف آن با اوراق ژاپنی مشابه افزایش یافته بود هم لطمه خورد. نتیجه کار این بود: پوند به مقدار پایین دوساله خودش نزول کرد، یورو به کف پنج‌ساله خودش رسید و ین به پایین‌ترین ارزش خود در ۲۰ سال گذشته رسید!

  ۳۵% از متخصصان به این پیش‌بینی رأی می‌دهند که گاوها به نحوی طوفانی قله‌های جدیدی را فتح خواهند کرد، ۵۰% مخالف دسته قبل هستند. ۱۵% باقیمانده نظری نمی‌دهند و منتظر جلسه ماه می فدرال رزرو هستند. ۱۰۰% از اندیکاتورهای روند و اسیلاتورها در D1 به سمت شمال هستند اما ۱۵% از اسیلاتورها این سیگنال را می‌دهند که این جفت‌ارز در منطقه بیش‌خرید قرار دارد.

  نزدیک‌ترین حمایت در منطقه ۱۲۹.۴۰-۱۲۹.۰۰ قرار دارد و پس از آن ۱۲۸.۰۰-۱۲۷.۸۰، ۱۲۷.۴۵، ۱۲۶.۷۵-۱۲۶.۳۰ و همین‌طور سطح‌های ۱۲۶.۳۰ و ۱۲۵.۰۰ قرار می‌گیرند. مقاومت‌ها در سطوح ۱۳۰.۳۵-۱۳۰.۰۰ و ۱۳۱.۲۵-۱۳۱.۰۰ قرار گرفته‌اند. تلاش برای تعیین اهداف بعدی گاوها تقریباً غیرممکن است و فقط از عهده پیشگوها برمی‌آید. تنها چیزی که می‌توانیم تصور کنیم آن است که آنها قصد دارند به سقف اول ژانویه ۲۰۰۲ یعنی ۱۳۵.۱۹ برسند. اگر نرخ رشد این جفت‌ارز حفظ شود، آنها خیلی زود در ژوئن می‌توانند به این هدفشان برسند.

  انتظار نداریم که هیچ اطلاعات مهمی درباره وضعیت اقتصاد ژاپن در این هفته منتشر شود. معامله‌گران باید به دو تعطیلات آینده توجه کنند: ژاپن «روز قانون اساسی» را در ۳ می و «روز سبز» را چهارشنبه ۴ می جشن خواهد گرفت.

ارزهای دیجیتال: روندها، پیش‌بینی‌ها و هالیوود

 • بیت‌کوین در طول سال ۲۰۲۲ در اطراف نقطه محوری (پیوت) ۴۰۰۰۰$ حرکت کرده است و تلاش کرده است تا یا به ۵۰۰۰۰ دلار برسد یا تا ۳۰۰۰۰ دلار افت کند. هفته گذشته هم نبرد بین گاوها و خرس‌ها ادامه پیدا کرد. با نگاهی به چارت جفت‌ارز  BTC/USD به‌وضوح می‌بینیم که خرس‌ها طی پنج هفته گذشته برتری واضحی کسب کرده‌اند. البته گاوها تلاش‌هایی برای برگرداندن ورق انجام داده‌اند اما هیچ موفقیتی کسب نکرده‌اند.

  در زمان نوشتن این بررسی یعنی غروب جمعه، ۲۹ آوریل، ارزش کل بازار ارز دیجیتال ۱٫۷۵۲ تریلیون دلار است و هنوز زیر سطح روانی مهم ۲ تریلیون دلار قرار دارد (یک هفته قبل ۱٫۸۵۰ تریلیون دلار بود). اوضاع شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال کمی بدتر شده است: این شاخص از ۲۶ نقطه به ۲۳ نقطه افت کرده است و از منطق «ترس» به منطقه «ترس شدید» برگشته است. جفت‌ارز BTC/USD  حوالی ۳۸۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

  همبستگی بیت‌کوین با شاخص‌هایی مثل S&P500 و نزدک ترکیبی نیز همچنان بسیار قوی است. اصلاح سهام شرکت‌های تکنولوژی آمریکا از سال گذشته شروع شد و بسیاری از سهم‌های صنعت در حال حاضر زیر ۵۰ تا ۷۰% سقف خودشان معامله می‌شوند. سرمایه‌گذاران، افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو را پیش‌بینی می‌کنند که باعث میل به نگه‌داشتن دلار آمریکا و ازبین‌رفتن تمایل به خرید دارائی‌های ریسکی یعنی سهام و ارز دیجیتال می‌شود. خطر بالای رکود تورمی در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، طغیان کرونا در چین، تشدید جنگ روسیه و اوکراین و سایر فرایندها بر اقتصاد جهانی تأثیر می‌گذارند و باعث بدبینی بیشتری می‌شوند. بنابراین احتمال زیادی دارد که بیت‌کوین تا ۳۰۰۰۰ دلار در هر سکه پایین برود.

  «تونی ویس» تحلیل‌گر و معامله‌گر عقیده دارد که بیت کوین سطح حمایت خودش را شکسته است و احتمال زیادی دارد که قیمت آن شدیداً افت کند. این سکه باید سطح حوالی ۳۹۵۰۰ دلار را حفظ کند تا چنین اتفاقی برایش نیفتد.

  معامله‌گر ارز دیجیتال دیگری با نام مستعار «کالئو» عقیده دارد که بیت کوین هنوز به سطحی نرسیده است که بتوان آن را یک کف مطمئن دانست. او می‌گوید بیت کوین در حال آماده‌شدن برای تست کردن مقدارهای پایینی است که در اواسط سال ۲۰۲۱ شاهد آن بودیم. (می‌دانید که BTC/USD  در ۲۲ ژوئن ۲۰۲۱ به کف ۲۹۰۶۶ دلار رسید). «کالئو» عقیده دارد که بیت کوین در حال حاضر در یک الگوی مثلث بزرگ قرار گرفته است که در هفته‌های آینده شکسته خواهد شد و انتظار می‌رود که این دارائی حدود ۲۸% افت کند. ضمناً این متخصص نگران آن است که حتی اگر جهشی به بالا تا بالای ۴۱۰۰۰ دلار را شاهد باشیم، وضعیت خیلی تغییر نکند.

  «کوین سوئنسون» تحلیل‌گری است که راهی را برای پیش‌بینی دقیق معکوس شدن‌های روند پیشنهاد کرده است. او می‌گوید لازم است تا حجم هفتگی معامله بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال «Coinbase» را زیر نظر بگیریم. این اندیکاتور توانسته است تا قله‌ها و دره‌های چارت بیت کوین را از سال ۲۰۱۷ به شکلی صحیح به «سوئنسون» نشان دهد. او می‌گوید سرمایه‌گذاران باید شاهد افزایش قابل‌توجه حجم باشند تا اصلاح تکمیل شود و مطمئن شوند که به کف رسیده‌اند: « احتمال کمی وجود دارد که حجم زیاد در زمانی مشاهده شود که نرخ جهش می‌کند، شکل‌گیری یک روند گاوی زمان می‌برد. گاوها با هم کار می‌کنند تا قیمت را افزایش دهند درحالی‌که خرس‌ها معمولاً به‌تنهایی کار می‌کنند.»

  اما علی‌رغم روند خرسی فعلی، همه نشانه‌ها کاملاً بد نیستند. متخصصان مالی که با «Finder» مصاحبه کرده‌اند، عقیده دارند که قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۲ می‌تواند به ۶۵۱۸۵ دلار برسد. آنها عقیده دارند بیت کوین در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۵ به ۱۷۹۲۸۰ دلار خواهد رسید و در پایان ۲۰۳۰ به ۴۲۰۲۴۰ دلار خواهد رسید. بیش از دو سوم افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند عقیده دارند که اکنون زمان خرید بیت کوین است. فقط ۹% طرف‌دار خروج از این دارائی بوده‌اند.

  ۸۷% از پاسخ‌دهندگان، اتریوم را در لیست مؤثرترین ارزهای دیجیتال قرار داده‌اند. بیت کوین جایگاه دوم را با ۷۱% کسب کرده است. نیمی از متخصصان عقیده دارند که بیت کوین نهایتاً جایگاه محبوب‌ترین ارز دیجیتال را به بلاک‌چین پیشرفته‌تری واگذار خواهد کرد و ۳۸% مطمئن هستند که طلای دیجیتال همچنان بر تخت پادشاهی خود باقی خواهد ماند.

  به یاد دارید که «کاترین وود» ، رئیس شرکت «ARK Invest» و «مایکل سیلور» ، مدیرعامل «MicroStrategy» گفته بودند که بیت کوین قطعاً به هدف قیمت ۱ میلیون دلار خواهد رسید. آنها عقیده دارند که این اتفاق در نزدیکی سال ۲۰۳۰ خواهد افتاد.

  همین قیمت ۱ میلیون دلار توسط متخصص دیگری به نام «جیسون پیتزینو» در هفته گذشته اعلام شد و او توضیح داد که بیت کوین تحت چه شرایطی به این هدف خواهد رسید. او می‌گوید بیت کوین برای رسیدن به این هدف باید از وابستگی به شاخص نزدک رها شود. اگر این وابستگی ادامه پیدا کند، بیت کوین و اتریوم ارزش خودشان را از دست خواهند داد. ضمناً مهم است که بیت کوین رابطه خودش با بلاک‌چین را هم قطع کند. این ارز دیجیتال برای این که به یک دارائی ذخیره جهانی تبدیل شود باید بیشتر شبیه طلا شود نه این که گوشه‌ای از بخش تکنولوژی باشد.

   «پیتزینو» تاکید می‌کند که رشد ارزش بیت کوین تا ۲۵ برابر در حال حاضر خیال‌پردازانه به نظر می‌رسد. البته قیمت این دارائی بین دسامبر ۲۰۱۸ و نوامبر ۲۰۲۱ تا ۲۲ برابر شده است بنابراین هیچ‌چیز در این نوع رالی‌ها غیرممکن نیست.

  متخصصان «Chainalysis» به‌صورت غیرمستقیم نظرات گاوی «جیسون پیتزینو» را تأیید می‌کنند. آنها عقیده دارند سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به سود ۱۶۲٫۷ میلیارد دلار رسیده‌اند که ۴۰۰% بیشتر از سال قبل یعنی ۲۰۲۰ بوده است (۳۲٫۵ میلیارد دلار). این اتفاق به دلیل قیمت‌های بالای دو ارز دیجیتال اصلی یعنی بیت کوین و اتریوم افتاده که تا سطح بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کرده بودند. خرید اتریوم توسط سرمایه‌گذاران با ۷۶٫۳ میلیارد دلار از خرید بیت کوین با ۷۴٫۷ میلیارد دلار جلو زده است. سرمایه‌گذاران آمریکایی بیشترین سود را از رمزارز بردند و به ۴۷ میلیارد دلار سود رسیدند که بیش از همتایان خودشان در انگلستان، آلمان، ژاپن و چین است. در مقایسه، خریداران بریتانیایی «فقط» به سود ۸٫۲ میلیارد دلاری رسیدند.

  در پایان این بررسی به اخباری از جهان ... کتاب‌ها و فیلم‌ها می‌رسیم. نخست این که شرکت فیلم‌سازی «Scott Free Productions» قصد دارد کتاب «ماشین بی‌نهایت» که به اتریوم و «ویتالیک بوترین» اختصاص دارد را به فیلم تبدیل کند. این کتاب اثر «کامیلا روسو» ، روزنامه‌نگار مشهور صنعت ارز دیجیتال است. این فیلم با تهیه‌کنندگی مشترک «ریدلی اسکات» ستاره هالیوود تهیه می‌شود که به دلیل کارش در فیلم‌های پرفروش «بیگانه»، «گلادیاتور»، «بلید رانر» و «مریخی» به شهرت رسیده است.

  خبرساز دیگر هفته هم «جوردن بلفورت» کارگزار سهام سابق است. به یاد دارید که این کارآفرین آمریکایی به دلیل تقلب در بازار سهام و رسوایی‌های سهام در سال ۱۹۹۹ محکوم شد و به ۲۲ ماه زندان محکوم شد. او خاطراتش را در سال ۲۰۰۷ با نام «گرگ وال‌استریت» منتشر کرد و فیلمی با همین نام در سال ۲۰۱۳ از آن اقتباس شد. اکنون این «گرگ» مالی تأیید کرده است که اخیراً  ۳۰۰,۰۰۰ دلار از دارائی‌های ارز دیجیتالش را دزدیده‌اند. او خودش روند انتقال پول را مشاهده کرده است اما نتوانسته این تراکنش را لغو کند. شوخی سرنوشت ...

 

گروه تحلیلی NordFX

 

هشدار: این مطلب اصلاً توصیه یا راهنمای سرمایه‌گذاری برای افرادی نیست که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند. هدف از انتشار این مطلب فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کامل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود. 


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید