2019 ژوئن 22

چله‌ی فصل تعطیلات فرا می‌رسد؛ دوره‌ای که معمولا فعالیت‌های کسب و کار در آن رونق ندارد و بازارهای مالی هم از این قاعده مستثنی نیستند. از سوی دیگر، کاهش نوسان جفت‌ارزهای اصلی که همین الان هم کم هستند، سودها را کاهش خواهد داد. اما از طرف دیگر، ضررهای بالقوه را هم کم می‌کند.

ما در پیش‌بینی‌های قبلی‌مان به کرات گفته‌ایم که جنگ تجاری ترامپ با اروپا و چین، احتمال رکود اقتصادی جهانی و رکود اقتصادهای محلی، برگین و ریسک‌های سیاسی دیگر، چشم‌انداز افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و سیاست تسهیل کمی در ناحیه‌ی یورو، همراه با بسیاری از فاکتورهای دیگر روی روندهای کوتاه و بلندمدت تاثیر می‌گذارد. اگر بخواهیم درباره‌ی حس و حال متخصصین در ماه‌های جاری صحبت کنیم، انتظار بسیاری از آن‌ها این است که دلار آمریکا خواهد توانست موقعیتش را، نسبت به ارزهای پیشروی دیگر جهان مستحکم‌تر کند.

  • EUR/USD. در اینجا ۷۵ درصد از تحلیل‌گران که ۸۰ درصد از شاخص‌های نمودار ماهانه هم آن‌ها را تایید می‌کنند، باور دارند که این جفت‌ارز به قطع و یقین تلاش دیگری را برای به روز رسانی کف‌های بهار ۲۰۱۹ انجام خواهد داد و دست آخر، خط حمایت را در ناحیه‌ی ۱.۱۱۰۰ خواهد شکست. اهداف خرس‌ها ۱.۰۹۰۰ و ۱.۰۸۰۰ هستند. البته یک حاشیه‌ای ۲۵ تا ۳۵ نقطه‌ای هم باید برای این اهداف در نظر گرفته شود؛ چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی. ۲۵ درصد متخصصین باقی‌مانده هم می‌گویند که ۱.۱۱۰۰ حد نزول است و این جفت‌ارز، در حال حاضر به سمت ۱.۱۵۳۰-۱.۱۶۵۰ حرکت می‌کند. بسیاری از شاخص‌های روند و اسیلاتورها در نمودار هفتگی به رنگ سبز هستند.

پیش‌بینی بازار فارکس برای ماه‌های ژوییه و اوت ۲۰۱۹1

  • USD/CHF. یورو و فرانک سوییس به شدت با هم همبستگی دارند. ارز اروپا در حال افت ارزش در برابر دلار است و ارز سوییس هم حدودا در همان زمان، زمین بازی را از دست می‌دهد. به همین دلیل است که در اینجا هم شبیه به مورد یورو به دلار، بسیاری از متخصصین (۷۵ درصد) به سمت آمریکایی‌ها گرایش دارند. نظر آن‌ها این است که این جفت‌ارز به سمت بالا خواهد رفت؛ ابتدا تا سطح ۱.۰۱۳۰ و سپس ۱۰۰ نقطه بالاتر، تا ارتفاع ۱.۰۲۳۰. در ضمن حدود ۱۵ درصد از اسیلاتورها در نمودارهای هفتگی و ماهانه، همین الان هم سیگنال می‌دهند که این جفت‌ارز بیش از حد به فروش می‌رسد. نقطه‌نظر دیگری را هم یک چهارم متخصصین ارائه می‌دهند که دلار را بالای سطح شاخص ۱.۰۰۰۰ نمی‌بینند. از نظر آن‌ها در نیمه‌ی دوم تابستان، بیش از ۰.۹۶۰۰-۰.۹۷۰۰ فرانک برای هر دلار پرداخت نخواهد شد.
  • NZD/USD و AUD/USD. در این نقد، تنها درباره‌ی جفت‌ارزهایی صحبت می‌کنیم که متخصصین، درباره‌ی آینده‌ی آن‌ها کم و بیش به نظر جامعی رسیده باشند. یکی از این جفت‌ارزها NZD/USD است. هشتاد و پنج درصد از نظرات درباره‌ی این جفت‌ارز به سمت خرس‌ها متمایل است. اگر این پیش‌بینی درست از آب درآید، کیوی نیوزیلند می‌تواند تا ۰.۶۴۲۰ پایین بیاید؛ جایی که ۱۰/۸/۲۰۱۸ را در آن گذرانده بود. نود درصد از اسیلاتورها در هر دو تایم‌فریم هفتگی و ماهانه، با این پیش‌بینی موافقند.
    زمانی که درباره‌ی آینده‌ی نزدیک‌ترین «همکار» ارز نیوزیلند، دلار استرالیا صحبت می‌کنیم، خرس‌ها حمایت کمتری در اختیار دارند. در اینجا آن‌ها تنها ۶۰ درصد از نظرات را تحت کنترل گرفته‌اند. اما حدود ۸۵ درصد از اسیلاتورهای و شاخص‌های روند را در نمودارهای هفتگی و ماهانه از آن خود کرده‌اند. هدف خرس‌ها این است که کف‌های ۱۷ ژوئن را حرکت دهند و به کف ناحیه‌ی ۰.۶۷۵۰-۰.۶۸۰۰ برسند. بیست درصد رشد این جفت‌ارز را تا ارتفاع ۰.۷۳۰۰ در نظر دارند و بیست درصد دیگر، پیش‌بینی می‌کنند که حرکتی آرام، در کناره‌های پیوت‌پوینت سطح ۰.۷۰۰۰ وجود خواهد داشت.
  • دو جفت‌ارز دیگر هم وجود دارد که پیش‌بینی هرکدام از آن‌ها، برای ما تقریبا جالب توجه بود. این دو جفت‌ارز مربوط به پوند بریتانیا بودند؛ GBP/JPY و EUR/GBP.
    هفتاد درصد از تحلیل‌گران باور دارند که جفت‌ارز GBP/JPY در ۱۳۵.۶۵ به کف خودش رسیده است و حالا، انتظار این است که ابتدا تا ارتفاع ۱۴۱.۵۰ و بعد از آن، تا بالای ۱۴۳.۷۵ صعود کند. این متخصصین که انتظار دارند نسخه‌ی سخت برگزیت انجام شود و بریتانیا بدون توافق از اروپا خارج شود، این جفت‌ارز را در ۱۳۱.۰۰ می‌بینند.
    حتی با وجود این که ارز بریتانیا در طول ماه مه و اوایل ژوئن افت ارزش داشت، بسیاری از تحلیل‌گران به آینده‌ی پوند بیش از گذشته خوشبین هستند. دقیقا مثل مورد GBP/JPY، ۷۰ درصد نظرشان را روی رشد پوند گذاشته‌اند. همچنین، می‌گویند EUR/GBP به ناحیه‌ی ۰.۸۶۰۰-۰.۸۶۸۰ خواهد رفت. هدف بعدی کف ماه مارس ۲۰۱۹ است که در ناحیه‌ی ۰.۸۴۷۰ قرار دارد. گاوها هم انتظار دارند که نمودار تا بالای سقف روز ۰۱/۰۱/۲۰۱۹ بالا برود و ارتفاع ۰.۹۱۰۰ را بشکند.

 

رومن بوتکو، NordFX

 

توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید