2018 ژوئن 10

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. پیش‌بینی اصلی این جفت‌ارز که اکثریت تحلیل‌گران هم از آن حمایت می‌کردند، حدس زده بود که تا ناحیه‌ی ۱.۱۸۰۰-۱.۱۸۳۰ رشد خواهد کرد. این جفت‌ارز هم صعود کرد و ماکسیمم هفتگی ۱.۱۸۳۹ را لمس کرد. پس با در نظر گرفتن بازگشتی که معمولا اتفاق میافتد، پیش‌بینی ارائه شده کاملا صحیح بوده است. پس از این صعود یک اصلاح اتفاق افتاد و به همین دلیل، جفت‌ارز دوره‌ی معاملاتی را در سطح ۱.۱۷۷۰ تمام کرد.
 • GBP/USD. پیش‌بینی این جفت‌ارز تا حد زیادی به EUR/USD شبیه بود. شصت درصد از متخصصین انتظار داشتند که پوند انگلیس تا ۱.۳۴۲۰ بالا برود و در صورتی که این سطح را بشکند، به ناحیه‌ی ۱.۳۵۰۰ برسد. این پیش‌بینی به وقوع پیوست. در روز سه‌شنبه ۸ ژوئن خط مقاومت ۱.۳۴۲۰ شکسته شد و این جفت‌ارز توانست به ارتفاع ۱.۳۴۷۰ برسد. سپس، قدرت گاوها تحلیل رفت و جفت‌ارز مورد بحث هفته‌ی معاملاتی را ۷۰ نقطه کمتر تمام کرد؛ در ناحیه‌ی ۱.۳۴۰۰.
 • USD/JPY. احتمالا به خاطر داشته باشید که هفته‌ی گذشته، نظرات تحلیل‌گران و شاخص‌ها به طور مساوی به سه بخش تقسیم شده بود. یک سوم می‌گفتند این جفت‌ارز نزول می‌کند، یک سوم می‌گفتند صعود می‌کند و بقیه می‌گفتند این جفت‌ارز با روندی جانبی به حرکتش ادامه خواهد داد. همان‌طور که در موارد دیگری شبیه به این می‌دیدیم، هر سه نظر دست بود. این جفت‌ارز در ابتدا تا ۱۱۰.۲۵ بالا رفت، سپس به خط حمایت ۱۰۹.۲۰ بازگشت و بعد از آن صعود کرد و دوره‌ی معاملاتی پنج‌روزه را تقریبا در همان‌جایی تمام کرد که شروعش کرده بود؛ در ناحیه‌ی ۱۰۹.۵۵.
 • ارزهای دیجیتال. همان‌طور که قبلا هم گفته‌ایم، تقریبا تمام جفت‌ارزهای اصلی دیجیتال از رهبرشان، BTC/USD تبعیت کردند. بیت‌کوین هم یک الگوی پرچم کشید و به طور مستمر، نوسانش را کاهش داد. این حرکت باعث شد که نمودار در خطی محکم شود که کمی از ۷۰۰۰ بالاتر بود. پس اگر به نمودار روزانه نگاه کنید، کاملا مشخص است که «پدر» تمام ارزهای مجازیدقیقا به صورت افقی حرکت کرده است و تمام هفته را در کانالی بسیار تنگ حرکت می‌کند؛ کانالِ ۷.۳۴۵-۷.۷۳۰.  تمام جفت‌ارزهای دیجیتال اصلی این روند جانبی را دنبال کردند. ایتریوم و لایت‌کوین هم تلاش کردند تا از رهبرشان جدا شوند و مرز بالای کانال را در ابتدای هفته بشکنند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد این دو ارز موفق شدند این کار را انجام دهند. به همین دلیل هم به مقادیر اولیه بازگشتند. ایتریوم حدود ۶۰۰ دلار و لایت‌کوین قیمت پیدا کردند.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. مخالفان ترامپ باید خیلی ناراحت باشند؛ علی‌الخصوص این که سیاست‌های اقتصادی او نتیجه‌ای مثبت داشته است. تعداد شغل‌های ایالات متحده، در سال ۲۰۱۸ بیش از یک میلیون افزایش داشته، تورم به ۲ درصد (هدف فدرال رزرو) رسیده، کسری تجاری کاهش پیدا کرده و تولید ناخالص داخلی هم در حال افزایش است. همه‌ی این‌ها باعث شده تا دلار تقویت شود و خلاف جهت مطلوب واردکنندگان آمریکایی حرکت کند. همچنین، این موضوع باعث نارضایتی بسیاری از نخبگان مالی شده است؛ اشخاصی که ارزهایشان به حداقل‌های تاریخی رسیده است.
  در نتیجه، اکثر قابل توجهی از متخصصین (۶۵ درصد) باور دارند که حرکت اصلاحیِ آغاز شده از هفته‌ی گذشته ادامه پیدا خواهد کرد. ولی خط مقاومت ۱.۲۰۰۰، رشد این جفت‌ارز را محدود کرده است. تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعه و روزانه و همچنین، ۷۰ درصد از اسیلاتورها هم این باور را تایید می‌کنند. (در صورتی که این جفت‌ارز خط مقاومتش را بکشند و بالای آن ثابت شود، هدف بعدی ۱۰۰ نقطه بالاتر خواهد بود).
  مهمترین خطوط حمایت، بالای قیمت‌های ۱.۱۶۵۰ و ۱.۱۵۷۰ قرار دارند.

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۱۱ تا ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۸1

 • شصت و پنج درصد از تحلیل‌گران انتظار دارند اصلاحاتی که در سطح ۱.۳۶۱۵، جفت‌ارز GBP/USD شروع شده‌اند ادامه پیدا کنند. خط مقاومت بعدی در ارتفاع ۱.۳۷۰۰ قرار دارد. تنها ۴۵ درصد از تحلیلگران انتظار چنین رشدی را داشتند. همچنین، تحلیل‌های دیداری در نمودار روزانه این را هم باور دارند که اصلاح روند، در ناحیه‌ی ۱.۳۶۱۵ پایان میابد. سپس، پوند استرلینگ به نزولش ادامه خواهد داد. سطوح حمایت در ۱.۳۲۰۰، ۱۳۱۲۵ و ۱.۳۰۴۰ واقع شده‌اند.
 • چنان‌که مطالعه‌ی تحلیل‌های دیداری به ما می‌گوید، ین ژاپن باید در جهت معکوس عمل کند و تقویت شود. به همین دلیل هم ممکن است جفت‌ارز USD/JPY تا سطح ۱۰۸.۰۰ نزول داشته باشد. اگرچه تنها ۴۰ درصد از متخصصین با این سناریو موافقند. پنجاه درصد از آن‌ها از رشد جفت‌ارز حمایت می‌کنند و ۱۰ درصدشان هم طرفدار روند جانبی هستند. اسیلاتورها هم سیگنال شفافی ندارند. در نمودار چهار ساعته، بسیاری از آن‌ها به سمت خرس‌ها گرایش دارند. ولی در نمودار روزانه، گاوها کمی قدرت بیشتری از خودشان نشان می‌دهند. خطوط مقاومت هم در ۱۱۰.۲۵ و ۱۱۱.۴۰ قرار دارند.
 • ارزهای دیجیتال اصلی نوسان بسیاری کمی دارند و اجازه نمی‌دهند که درباره‌ی روندشان صحبت کنیم. این حرف نه تنها درباره‌ی پیش‌بینی کوتاه‌مدت صادق است، بلکه تاانتهای سال هم نمی‌توان نظر مشخصی داد. به همین دلیل، بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که این بازار با شتاب خشک خواهد شد و سطح سرمایه‌اش کاهش پیدا خواهد کرد. در این رابطه، مهمترین هدفی که برای بیت‌کوین تا دسامبر سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی می‌شود نقطه‌ی ۱۲.۵۰۰ است. این نقطه، به جای نقطه‌ی ۱۵۰۰۰ می‌نشیند که در پیش‌بینی قبلی اعلام شده بود.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید