2018 آوریل 29

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 •  همان‌طور که گفتیم مهمترین اتفاق هفته‌ی گذشته، کنفرانس مطبوعاتی رییس بانک مرکزی اروپا، «ماریو دراقی» بود. این کنفرانس در پنجشنبه ۲۶ آوریل برگزار شد. در آن روز، جفت‌ارز EUR/USD به مرز پایینی کانال سه ماهه و جانبی رسید؛ حدود ۱.۲۲۰۰. به یاد بیاورید که تقریبا ۱۰۰ درصد متخصصین، این رفتار را پیش‌بینی کرده بودند. ولی بعد از آن، نظرات آن‌ها به دو دسته تقسیم شد.: 75 درصد انتظار داشتند که این جفت‌ارز بالا برود و تا میانه‌ی کانال بازگردد. بیست و پنج درصد باقی‌مانده، مطمئن بودند که یورو موقعیتش را بیش از این از دست خواهد داد.
  آقای دراقی، منازعه‌ی بین تحلیل‌گران را پایان داد. او تایید کرد که منطقه‌ی یورو، قدرتش را از دست داده است و نمی‌تواند نرخ‌های رشد سال پیش را نگاه دارد. با وجود این که دراقی گفته بانک مرکزی اروپا برنامه‌ی تسهیل کمی با QE خودش را به سرعت کاهش می‌دهد، بسیاری از متخصصین احساس کرده‌اند به نظر می‌رسد این برنامه تا بعد از سال ۲۰۱۸ هم به قوت خودش باقی بماند. به همین دلیل، یورو ۱۵۰ نقطه از دست داد. سپس یک بازگشت اتفاق افتاد و این جفت‌ارز، هفته را در ۱.۲۱۳۰ تمام کرد. 
 • GBP/USD. قدرتمندتر شدن دلار نمی‌توانست روی پوند بریتانیا تاثیر بگذارد؛ ولی این کار را کرد. به همین دلیل، پیش‌بینی‌ای که ۴۰ درصد از متخصصین به آن گرایش داشتند اتفاق افتاد. شکست در سطح ۱.۴۰۰۰ به وقوع پیوست و نمودار تا خط حمایت ۱.۳۷۴۵ پایین آمد. جفت‌ارز مورد بحث در نزدیکی این سطح هفته را تمام کرد؛ سطح ۱.۳۷۸۰.
 • USD/JPY. نظرِ ۸۵ درصد از تحلیلگران، تحلیل‌های دیداری و اکثر شاخص‌ها این بود که دلار تقویت می‌شود و این جفت‌ارز تا ارتفاعی در ناحیه‌ی ۱۰۹.۰۰ صعود می‌کند. این رای که همه رویش اتفاق نظر داشتند، تقریبا درست بود. جفت‌ارز هفته را در ارتفاع ۱۰۹.۰۵ تمام کرد.
 • ارزهای دیجیتال. بعد از این که BTC/USD تا ۹۰۰۰ صعود کرد، متخصصان انتظار داشتند که این جفت‌ارز ۱۰۰۰ نقطه به سمت پایین بازگشت کند. این اتفاق نیافتاد و بیت‌کوین، کل هفته را به حرکتش در کانال جانبی ادامه داد. این کانال، پیرامون خط ۹۰۰۰ شکل گرفته بود و سطوح پایینی و بالایی‌اش ۵۰۰ نقطه با این خط فاصله داشتند.
  جفت‌ارزهای دیگر هم با چنین رفتاری هفته‌ی پیش را پشت سر گذاشتند. سطح ۱۵۰۰۰۰ تبدیل به پیوت‌پوینت LTC/USD شد. پیوت‌پوینت XRP/USD هم ۰.۸۴۵ بود. فقط ایتریوم بود که خودش را تا حدی زیاد جمع و جور کرد. این ارز دیجیتال، در ۲۴ آوریل به ۷۰۹.۸۳ رسید. سپس یک پول‌بک اتفاق افتاد. ولی با این وجود، این جفت‌ارز هفته را با حدود ۱۰ درصد سود تمام کرد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. هفته‌ی پیش، فقط یک چهارم از متخصصین موافق بودند که جفت ارز به کانال ۱.۱۹۱۵ و ۱.۲۰۸۵ حرکت می‌کند. ولی این هفته، ۶۰ درصدشان چنین نظری دارند. حدود ۸۰ درصد از شاخص‌ها هم به رنگ قرمز کشیده شده‌اند. در روز جمعه ۴ می، داده‌های بازار کار آمریکا منتشر شد و همین موضوع باعث شد تا دلار بیشتر تقویت شود. بنا بر پیش‌بینی‌ها، تعداد شغل‌هایی که خارج از بخش کشاورزی وجود دارد (NFP)، می‌تواند از ۱۰۳ هزار به ۱۹۸ هزار برسد. این موضوع باعث می‌شود که جفت ارز مورد بحث، ۱۰۰ تا ۱۱۵ نقطه‌ی دیگر پایین‌تر برود و به نقطه حمایت ۱.۱۸۰۰ برسد.
  این بار، ۴۰ درصد از متخصصن و تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه با گاوها هستند. در نظر آن‌ها نزولی که تا زیر سطح ۱.۲۲۰۰ برسد، موقتی خواهد بود. همچنین، طرفداران صعود تصور می‌کنند که این جفت‌ارز ظرف یک یا هفته به کانال میان‌مدت میان‌مدت باز خواهد گشت و به ارتفاع ۱.۲۴۱۵ می‌رسد. اسیلاتورها این احتمال را تایید می‌کنند. بیست درصد از آن‌ها سیگنال می‌دهند که جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه دارد.
 • GBP/USD. مشخص است که شاخص‌های روند بعد از نتایج هفته‌ی گذشته به سمت جنوب گرایش پیدا کرده‌اند. نظر متخصصین هم بر این است که خرس‌ها برتری اندکی دارند: ۵۵ درصد در مقابل ۴۵ درصد. یک چهارم اسیلاتورها هم از گاوها حمایت می‌کنند و این سیگنال را می‌دهند که فشار فروش روی جفت‌ارز زیاد است. تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهارساعته و روزانه هم با این تحلیل موافقند.
  اگر «حزب صعود» پیروز شود، جفت ارز از حمایت ۱.۳۷۵۰ شروع به صعود می‌کند و خط ۱.۴۰۰۰ را هدف قرار می‌دهد. البته ممکن است تا ۱.۴۰۷۵ هم برسد. نزدیک‌ترین خط مقاومت، ۱.۳۸۴۰ است.
  با این وجود اگر انتظارات خرس‌ها برآورده شود و جفت‌ارز به سمت پایین برود، خطوط حمایت در ۱.۳۵۸۵، ۱.۳۴۵۵ و ۱.۳۳۰۰ خواهند بود.
 • USD/JPY. هفتاد درصد از تحلیل‌گران، بسیاری از اندیکاتورها و بخش بزرگتر تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه، انتظار دارند که روند صعودی ادامه پیدا کند. اهداف ۱۰۹.۸۰، ۱۱۰.۴۵ و ۱۱۱.۲۵ هستند. بقیه‌ی متخصصین و تحلیل‌های گرافیکی نمودار ۴ ساعته، باور دارند که این جفت ارز همین الان هم به نقطه‌ی ماکسیمم این ناحیه رسیده است و انتظار می‌رود تا ۱۰۸.۳۵ پایین برود. همچنین اگر این سطح را بشکند، ممکن است پایین‌تر از آن هم برود. در این مورد، اهداف روی ۱۰۷.۴۰ و ۱۰۶.۶۰ قرار دارند.
  لازم به ذکر است تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه، احتمال سقوط به ۱۰۶.۶۰ را خط نمی‌زنند. ولی تنها در صورتی این اتفاق را ممکن می‌دانند که نمودار حداقل به ارتفاعی حول و حوش ۱۱۱.۰۰ برسد.

پیشبینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۳۰ آوریل تا ۴ می سال ۲۰۱۸1 

 • ارزهای دیجیتال. متخصصین انتظار دارند که BTC/USD ابتدا تا ارتفاع ۱۰۰۰۰ و بعد از آن، ۵۰۰ تا ۷۰۰ نقطه بالاتر حرکت کند. مهمترین حمایت،در ۸۶۲۰ قرار دارد. در صورتی که این خط بشکند، ممکن است که نمودار تا خط ۷۷۸۵ پایین بیاید.
  مهمترین پیش‌بینی جفت‌ارز ETH/USD این است که تا ارتفاع ۷۸۵ بالا برود. هدف بعدی هم ۸۶۵ خواهد بود. نزدیک‌ترین خط حمایت در ۵۹۴ و بعدی، در ۵۰۰ قرار دارد. هدف LTC/USD این است که به ارتفاع ۲۴ آوریل بازگردد؛ ۱۶۵.۰۰. خط حمایت این حرکت هم ۱۴۰.۰۰ است. هدف XRP/USD این است که تا ارتفاع ۰.۹۲ صعود کند و بعد از آن، تا ناحیه‌ی ۰.۹۸۵-۰.۹۴۲ بالا برود. خط حمایت این حرکت هم ۰.۷۲۳۰ است.

 

معامله‌گران عزیز، کارگزاری NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید؛ چه در نزول آن‌ها و چه در صعودشان.

همچنین، می‌توانید با هر مقداری در ارزهای دیجیتال دوست دارید، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

واریز و برداشت وجه می‌تواند به دلار، بیت‌کوین و ایتریوم باشد.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید