2018 آوریل 22

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • جفت‌ارز EUR/USD در کانال میان‌مدت و جانبی سال ۲۰۱۸ می‌ماند؛ کانالی که بین ۱.۲۲۰۰ و ۱.۲۵۲ قرار دارد. دقیق‌تر آن است که بگوییم در قسمت میانی‌اش باقی می‌ماند و نسبت به ابتدای سال، نوسان کمتری را تجربه می‌کند. هفته‌ی گذشته، متخصصین سطح ۱.۲۲۱۵ را به عنوان نزدیک‌ترین حمایت این جفت‌ارز در نظر گرفتند. خط ۱.۲۴۱۰ هم به عنوان مقاومت در نظر گرفته شد. این ارز در ناحیه‌‌ای بین حدقلِ ۱.۲۲۵۰ و حداکثر ۱.۲۴۱۳ نوسان کرد و به این ترتیب، نوسانش از ۱۶۵ نقطه کمتر بود. در انتهای هفته، این جفت‌ارز به ۱.۲۲۸۸ رسیده بود.
 • جفت‌ارز GBP/USD. حدودا تمام شاخص‌ها (۸۵ درصد) و ۴۰ درصد از تحلیل‌گران، نظر به خرید این جفت‌ارز داشتند و مقاومت ۱.۴۳۴۵ را به عنوان نزدیک‌ترین هدف می‌دیدند. این جفت‌ارز از ابتدای هفته شروع به صعود کرد و در بعضی از نقاط، حتی ۳۰ نقطه هم از هدفش بالاتر رفت. ولی شکستی اتفاق نیافتاد. این جفت‌ارز، حتی یک ساعت هم در ارتفاع ۱.۴۳۷۵ باقی نماند و همان‌طور که ۶۰ درصد از متخصصین پیش‌بینی کرده بودند، در روز جمعه به کفِ هفتگیِ ۱.۴۰۰۰ رسید.
 • طبق پیش‌بینی‌ای که برای USD/JPY داده شده بود، هفتاد درصد از تخصصین باور داشتند که نوسان هفتگی این جفت‌ارز در بازه‌ی ۱۰۷.۰۰-۱۰۸.۵۰ اتفاق میافتد. با در نظر گرفتن اصلاح استانداردی که در این مواقع اتفاق میافتد، باید گفت که پیش‌بینی صحیحی بیان شده است. این جفت‌ارز در حرکت جانبی‌اش بین ۱۰۶.۸۷ و ۱۰۷.۸۵ باقی‌مانده است. این جفت‌ارز، هفته را در جایی تمام کرد که از نقطه‌ی شروعش فاصله‌ی زیادی نداشت؛ سطح ۱۰۷.۶۴.
 • یک بار دیگر مشخص شد که پیش‌بینی ارزهای دیجیتال با اندکی اختلاف، به طور کامل صحیح بوده است. صعودی که پیش‌بینی می‌کردیم، اتفاق افتاد. فرض بر این بود که BTC/USD به ارتفاع ۸.۵۷۵ می‌رسد. در واقعیت، این جفت‌ارز در انتهای روز جمعه به سطح ۸.۵۳۵ رسید و بعد از آن، تا هدف مشخص‌شده‌اش بالا رفت.
  هدفی که برای ایتریوم در نظر گرفته شده بود، در ارتفاع ۶۰۰ قرار داشت. ایترویم در شب بین جمعه و شنبه، به این ارتفاع رسید. در عین حال LTC/USD هم ارتفاع ۱۴۵.۰۰ را زد؛ ارتفاعی که متخصصین به آن اشاره کرده بودند. حفت‌ارز XRP/USD هم تا بالای ارتفاع ۰.۸۵ صعود کرد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR / USD. اکثریت مطلق (۷۵ درصد) از متخصصین، به همراه تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه، اصرار دارند که این جفت‌ارز در کانال ۱.۲۰۰-۱.۲۴۱۵ حرکت می‌کند. در این مورد، به شدت به نظر می‌رسد که جفت‌ارز مورد بحث به سطح پایینی این کانال حرکت خواهد کرد و  تنها پس از این که آن رالمس کرد، به بالا خواهد رفت. بررسی اسیلاتورها این سناریو را تایید می‌کند. ۱۵ درصد از آن‌ها، از قبل سیگنال می‌دهند که این جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه را تحمل می‌کند.
  اگر بخواهیم درباره‌ی ماه می صحبت کنیم، باید بگوییم تحلیل‌های دیداری و حدودا نیمی از تحلیل‌گران انتظار دارند این جفت‌ارز تا ارتفاعی صعود کند که فوریه‌ی ۲۰۱۸ تجربه‌اش کرده است؛ ارتفاع ۱.۲۵۵۵. اگر خرس‌ها برنده‌ی میدان باشند، این جفت‌ارز تا سطوح ۱.۱۹۱۵-۱.۲۰۸۵ بالا می‌رود.
  تصمیماتی که در کنفرانس مطبوعاتی ECN (روز سه‌شنبه ۲۶ آوریل) اعلام می‌شود، می‌تواند روی شکل‌گیری روندها تاثیر بگذارد. همچنین تولید ناخالص داخلی ایالات متحده که طبق روال هر سال، در روز جمعه ۲۷ آوریل منتشر می‌شود هم می‌تواند رویشان تاثیر بگذارد.

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۳ تا ۲۷ آوریل سال ۲۰۱۸1

 • GBP/USD. مشخص است که تمام شاخص‌های روند بعد از نتایج هفته‌ی پیش، به سمت جنوب گرایش پیدا کرده‌اند. اگرچه ۶۰ درصد از متخصصین و تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه، بر این باور هستند که سطح ۱.۴۰۰۰ مرزِ پایینیِ کانال جانبیِ ۱.۴۰۰۰-۱.۴۲۴۵ است. مقاومت بعدی در ۱.۴۳۷۵ قرار دارد. اسیلاتورها نسخه‌ی گاوی را هم تایید می‌کنند. ۲۰ درصد از آن‌ها، نشان می‌دهند که جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه دارد.
  چهل درصد از تحلیل‌گران به سمت خرس‌ها متمایل هستند و باور دارند این جفت‌ارز هنوز قادر است که سطح ۱.۴۰۰۰ را بشکند و اول به حمایتِ ۱.۳۸۸۵ و بعد از آن، به منطقه‌ی ۱.۳۷۴۵ نزول کند.  
 • USD/JPY. هشتاد و پنج درصد از تحلیل‌گران، صد در صدِ شاخص‌های نمودار ۴ ساعته و هشتاد درصدشان در نمودار روزانه و همچنین، بخش اعظم اسیلاتورها نظرشان روی این است که دلار تقویت می‌شود و به همین دلیل، این جفت‌ارز بالا می‌رود. در نمودار چهار ساعته، تحلیل‌های دیداری کانال ۱۰۷.۲۵-۱۰۸.۰۵ را می‌سازند. در نمودار روزانه، بازه‌ای که اسیلاتورها می‌سازند پهن‌تر است: ابتدا تا حمایت ۱۰۶/۶۰ پایین میاید و بعد از آن، تا ناحیه‌ی ۱۰۹.۰۰ صعود می‌کند. این سناریو با اسیلاتورها هماهنگ است. یک چهارم آن‌ها، این سیگنال را می‌دهند که فشار فروش بیش از اندازه روی جفت‌ارز است.
  در این لحظه، تنها ۱۵ درصد از تحلیل‌گران می‌گویند که این جفت‌ارز تا خط حمایت ۱۰۵.۰۰ پایین میاید. با این وجود در میان مدت، هیچ کدام از متخصصین این احتمال را در نظر نمی‌گیرند.
 • ارزهای دیجیتال. بعد از صعود BTC/USD به ۹۰۰۰، متخصصین انتظار دارند این جفت‌ارز تا ناحیه‌ی ۷۷۸۵-۸۲۰۰ پایین بیاید. به نظر می‌رسد که در این صورت، نزول پرقدرت‌تری اتفاق خواهد افتاد و جفت‌ارز، به ناحیه‌ی ۶۵۸۵-۷۱۰۰ باز خواهد گشت. 
  در صورتی که ایتریوم خط حمایت ۵۰۰ را بشکند، جفت‌ارز ETH/USD می‌تواند به ناحیه‌ی ۳۶۰-۴۳۰ بازگردد. خطوط حمایت LTC/USD ۱۳۵، ۱۲۲ و ۱۱۰ هستند. این خطوط برای XRP/USD ۰.۶۷، ۰.۵۵ و ۰.۴۳ هستند.
  بنا بر نظرات متخصصین، این ارزهای دیجیتال، تنها می‌توانند تا نقاط حداکثر شنبه-یکشنبه‌ ۲۱ و ۲۲ آوریل بالا بروند.

 

معامله‌گران عزیز، کارگزاری NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید؛ چه در نزول آن‌ها و چه در صعودشان.

همچنین، می‌توانید با هر مقداری که دوست دارید، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

واریز و برداشت وجه می‌تواند به دلار، بیت‌کوین و ایتریوم باشد.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید