2018 آوریل 15

چند کلمه برای شروع، درباره‌ی پیش‌بینی هفته‌ی پیش که مشخص شد برای بسیاری از ارزهای دیجیتال اصلی و ارزهای دیجیتال کاملا درست بوده است:

 • EUR/USD. این جفت‌ارز بنا بر تحلیل‌های گرافیکی، باید در پیوت‌پوینت کانال میان‌مدت و جانبی سال ۲۰۱۸ موقعیتش را تحکیم می‌کرد. سطح ۱.۲۲۱۵ به عنوان حد پایین این کانال و سطح ۱.۲۳۵۵ به عنوان حد بالای این کانال در نظر گرفته شد. همچنین ۳۵ درصد از متخصصین می‌گفتند که دلار همین‌طور ضعیف‌تر خواهد شد. این ضعف، با انتشار داده‌های بازار کار آمریکا تشدید خواهد شد. این جفت‌ارز هم، سطح ۱.۲۳۵۵ را می‌شکند و بالاتر می‌رود.
  این سناریو، محقق شد. این جفت‌ارز تا نیمه‌ی هفته ۱۱۵ نقطه بالا رفت و به ۱.۲۳۹۵ رسید. سپس، گردش کرد و به نقطه‌ای رسید که انتظار می‌رفت؛ پیوت‌پوینت میان‌مدت ۱.۲۳۲۸.
 • پیش‌بینی‌ای که برای GBP/USD ارائه شد، انتظار داشت که این جفت‌ارز صعود داشته باشد. ولی صعودی که در واقعیت اتفاق افتاد، بیش از این بود. در نظر داشته باشید گفته شد که رشد بالای ۱.۴۲۰۰ را تنها یک چهارم تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کردند. ولی دلار از آن‌چه آن‌ها پیش‌بینی می‌کردند، بیشتر ضعیف شد و این جفت‌ارز در روز جمعه، تقریبا به سطح ۱.۴۳۰۰ رسید. اگرچه قدرت گاوها خیلی زود تحلیل رفت و این جفت‌ارز، به سطح ۱.۴۲۴۰ رسید.
 • اکثر متخصصین پیش‌بینی می‌کردند که جفت‌ارز USD/JPY به حرکتش در کانال جانبی ادامه دهد و به ۱۰۸.۰۰ برسد. این کانال از نیمه‌ی فوریه شروع شده بود. دقیقا همین اتفاق رخ داد. جفت‌ارز مورد بحث، تقریبا کل هفته را در کانال ۱۰۶.۶۰-۱۰۷.۴۰ گذراند. سپس، تلاش کرد تا یک سطح بالاتر برود؛ ولی با رسیدن به ارتفاع ۱۰۷.۰۰، نتوانست ثابت بماند و به ارتفاعی رسید که هفته‌ی گذشته را در آن سر کرده بود.
 • پیش‌بینی ارزهای دیجیتال هم به طور کامل درست بود. تمام ارزهای دیجیتال اصلی، طبق انتظار حرکت کردند.
  پیش‌بینی شده بود که جفت‌ارز BTC/USD تا ۷۸۲۰-۸۳۶۰ بالا برود. در واقعیت، این جفت‌ارز به نقطه‌ی ۸۲۰۰ رسید.
  پیش‌بینی ارائه شده برای ایتریوم، هدف را روی ۴۴۰-۵۱۱ گذاشته بود. با این وجود، این ارز دیجیتال توانست کمی از این مقدار بالاتر برود و به ۵۲۷ برسد. پس از آن و در انتهای هفته،  به نقطه‌ی ۴۹۰ رسید.
  پیش‌بینی می‌شد که جفت‌ارز LTC/USD به ۱۵۵-۱۷۵ برسد. با وجود این که اطمینان می‌رفت صعود این جفت‌ارز متوقف نشود، ولی توان گاوها کمی زودتر تحلیل رفت؛ در نقطه‌ی ۱۳۳.
  و بالاخره، ریپل. متخصصین باور داشتند که ریپل در روز جمعه به ۰.۶۷ می‌رسد؛ قیمتی که روز جمعه شاهدش بودیم.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه و ۶۰ درصد از متخصصین، اصرار داشتند که این جفت‌ارز ابتدا تا سطح ۱.۲۲۱۵ پایین میاید و بعد از آن، احتمالا تا حداقل کانال جانبی و میان مدت می‌رود؛ نقطه‌ی ۱.۲۱۵۵. اگرچه شرایط ژئوپولیتیک سوریه، جنگ تجاری چین و چند فاکتور دیگر، می‌توانند روی شرایط تاثیر بگذارند و باعث ضعیف شدن دلار شوند. چهل درصد از تحلیلگران و بیشتر اسیلاتورهای نمودار روزانه، ما را به این باور می‌رسانند که جفت‌ارز مورد بحث، حرکتش را به سمت سطوح مقاومت بالای کانال ادامه می‌دهد. این سطوح در ۱.۲۴۱۰، ۱.۲۴۷۵ و ۱.۲۵۲۵ قرار دارند.
 • هشتاد و پنج درصد شاخص‌ها (چه شاخص‌های روند و چه اسیلاتورها)، روی نمودارهای چهار ساعته و روزانه‌ی GBP/USD برای خرید سیگنال می‌دهند. ولی زمانی که پای متخصصین وسط میاید، گاوها قدرت بسیار بیشتری دارند: ۶۰ به ۴۰. خط حمایت اصلی در ۱.۴۱۴۵ قرار دارد و خطوط بعدی، در ۱.۴۰۵۶ و ۱.۴۰۱۰ هستند. سطوح مقاومت در ۱.۴۳۴۵ و ۱.۴۴۲۵ قرار گرفته‌اند.
  لازم به ذکر است که در میان‌مدت، خرس‌ها برتری دارند. در اینجا، ۶۰ درصد از تحلیل‌گران صعود را پیش‌بینی نمی‌کنند؛ بلکه انتظار دارند این جفت‌ارز در حداقل‌های ماه مارس پایین بیاید. این حداقل‌ها در ۱.۳۷۶۰ قرار دارند.
 • USD/JPY. با روندهایی که در روزها و هفته‌های گذشته وجود داشته، تقریبا رنگ تمام شاخص‌ها سبز شده است.  اگرچه، باید این واقعیت را در نظر داشته باشیم که جفت‌ارز مورد بحث در مرزهایِ بالاییِ ناحیه‌ای با مقاومت بسیار زیاد است. آغاز این ناحیه‌ی مقاومت را می‌توان در این فوریه جستجو کرد. بیشتر از هفتاد درصد متخصصین باور دارند که این جفت‌ارز تلاش می‌کند تا بالای این ناحیه، جای پایی پیدا کند. همچنین، نوسان‌های هفتگی‌اش در بازه‌ی ۱۰۷.۰۰-۱۰۸.۵۰ به وقوع خواهد پیوست. با این وجود یک سوم تحلیل‌گران مطمئن هستند که این جفت‌ارز، به کانال جانبی ۱۰۶.۶۵-۱۰۷.۰۰ باز خواهد گشت و در صورتی که مرز پایینی‌اش را بشکند، ۱۰۰ نقطه‌ی دیگر هم پایین میاید و به سطح ۱۰۵.۶۵ می‌رسد. این حرکت را تحلیل دیداری نمودار روزانه هم تایید می‌کند.
 • متخصصین انتظار دارند که در این هفته، جفت‌ارز BTC/USD روی سطح ۸۰۰۰ حرکت و در بازه‌ی ۷۵۷۰-۸۵۷۵ نوسان کند. ممکن است ETH/USD تلاش کند تا به ارتفاع ۶۰۰ برسد. ولی ایتریوم در آنجا ثابت نخواهد ماند و به ناحیه‌ی بین ۴۸۵-۵۱۰ باز خواهد گشت. متخصصین درباره‌ی جفت‌ارز LTC/USD، ارتفاع ۱۴۵ و برای XRP/USD، ناحیه‌ی ۰.۷۰-۰.۷۴۰ را به عنوان هدف در نظر می‌گیرند.

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، شانزدهم تا بیستم آوریل سال ۲۰۱۸1

معامله‌گران عزیز، کارگزاریNordFXاین فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید؛ چه در نزول آن‌ها و چه در صعودشان.

همچنین، می‌توانید با هر مقداری در ارزهای دیجیتال دوست دارید، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

واریز و برداشت وجه می‌تواند به دلار، بیت‌کوین و ایتریوم باشد.

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید