2018 آوریل 8

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم: 

  • پیش‌بینی‌ای که هفته‌ی گذشته برای EUR/USD ارائه شد، به طور کلی درست بود. این جفت‌ارز از کانال میان‌مدت سال ۲۰۱۸ بیرون نزد و با انتشار داده‌های NFP، فقط تا سطح ۱.۲۲۱۷ پایین آمد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، NFP یا اشتغال بخش غیر کشاورزی نسبت به ماه قبل بیش از سه برابر کاهش پیدا کرد. جفت‌ارز مورد بحث، نتوانست به این کاهش واکنش نشان دهد. البته واکنش این جفت‌ارز به داده‌های منتشر شده تا حد قابل قبولی آرام بود. دلار، تنها ۶۰ نقطه از ارزشش را نسبت به یورو از دست داد. این جفت‌ارز، هفته‌ی پیش را در سطح مقاومت/حمایت قدرتمند ۱.۲۲۸۰ تمام کرد.
  • GBP/USD. مهمترین موضوعی که برای این جفت‌ارز پیش‌بینی کردیم، حرکت جانبی‌اش بود. گفتیم این جفت‌ارز در چارچوبی جانبی، به سمت پهلو حرکت خواهد کرد؛ چارچوبی که نیمه‌ی ابتدای هفته را در آن گذرانده بود. در روزهای پنجشنبه و جمعه، شاهد کمی نوسان بودیم. ولی در نهایت، تغییر دوره‌ی معاملاتی قبل تنها ۷۰ نقطه بود و این جفت‌ارز، در ۱.۴۰۸۵ منجمد شد.
  • پیش‌بینی‌ای که بخش اعظم متخصصین برای USD/JPY داشتند، کاملا صحیح بود. پنجاه و پنج درصد آن‌ها مطمئن بودند که روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد و این جفت‌ارز، تا ۱۰۷.۳۰ بالا خواهد رفت. این اتفاق افتاد. قیمت دلار به ین ژاپن تا ۱۰۷.۴۸ بالا رفت. با در نظر گرفتن تلرانس استاندارد، می‌توان گفت این پیش‌بینی به طور صد در صد درست بوده است. در پایان دوره‌ی پنج‌روزه مقدار این جفت‌ارز، ۶۰ نقطه از حداکثر هفتگی‌اش بالاتر بود؛ ۱۰۶.۸۸.
  • ارزهای دیجیتال هم مثل بیشتر ارزهای دیگر، هفته‌ی گذشته را در روندی خنثی سپری کردند. به نظر می‌رسید در میانه‌ی هفته گاوها پیشی گرفته باشند و بالاخره، روند صعودی بیت‌کوین، ایتریوم و باقی ارزهای دیجیتال شروع شده باشد. ولی... این جفت‌ارزها به مقادیری بازگشتند که ابتدای هفته را با آن‌ها شروع کرده بودند. بنابراین، هفته‌ی پیش چه برای گاوها و چه برای خرس‌ها، نتیجه‌ای در بر نداشت. 

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

  • EUR/USD. اگر تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه را در نظر بگیریم، به این باور می‌رسیم که این جفت‌ارز، دوره‌ی پنج‌روزه‌ی گذشته را در ناحیه‌ی پیوت‌پوینت کانال جانبی تمام کرده است و تا چند روز آینده هم در این کانال خواهد ماند. مرزهای این کانال ۱.۲۲۱۵ و ۱.۲۳۵۵ هستند. محتمل‌ترین شکست، به سمت پایین خواهد بود و نمودار را تا ناحیه‌ی ۱.۲۰۹۰-۱.۲۱۵۰ پایین خواهد برد. تقریبا ۶۵ درصد از متخصصین با چنین سناریویی موافقند. این نظر را شاخص‌های نمودار روزانه هم تایید می‌کنند.
    از نظر ۳۵ درصد باقی‌مانده‌ی تحلیل‌گران و شاخص‌های نمودار چهار ساعته، تضعیف دلار (که به دلیل انتشار داده‌های بازار آمریکا ایجاد شده است) ادامه پیدا خواهد کرد و این جفت‌ارز، به سطح ۱.۲۳۵۵-۱.۲۴۱۵ می‌رسد.

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، نهم تا سیزدهم آوریل سال ۲۰۱۸1

  • پیش‌بینی اصلی GBP/USD به این شرح است: احتمالا (و نه حتما) تا خط مقاومت ۱.۴۱۲۵ صعودی کوچک خواهد داشت و پس از آن، ابتدا تا ناحیه‌ی حمایت ۱.۴۰۰۰ و سپس (در صورت شکستنش)، تا ۱.۳۱۹۵-۱.۳۹۶۵ پایین خواهد آمد. این پیش‌بینی را نزدیک به ۷۵ درصد از متخصصین، تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه و همچنین، ۱۵ درصد از اسیلاتورها (که فشار فروش را روی جفت‌ارز نشان می‌دهند) تایید می‌کنند. تنها یک چهارم تحلیل‌گران هستند که پیش‌بینی می‌کنند این جفت‌ارز صعود کند. این تحلیل‌گران، صعود را تا ۱.۴۲۰۰-۱.۴۲۴۰ می‌دانند.
  • USD/JPY. به احتمال بسیار زیاد، روند جانبی‌ای که در فوریه‌ی امسال شروع شده ادامه پیدا خواهد کرد. تنها سوالی که باقی می‌ماند، این است که مرزهای این صعود کجا خواهند بود. حدود ۶۵ درصد تحلیل‌گران، نظرشان به نظر گاوها نزدیک‌تر است و انتظار دارند که این جفت‌ارز تا ۱۰۸.۰۰ بالا برود. هدف کوتاه‌مدت خرس‌ها هم خط ۱۰۵.۶۵ است. اگر دلار همین‌طور به از دست دادن موقعیتش ادامه دهد، این جفت‌ارز می‌تواند تا ۱۰۵.۲۵ و حتی ۶۰ نقطه پایین‌تر پایین برود.
  • مشخص کردن سطح‌های دقیق برای ارزهای دیجیتال به کار نمی‌آید. نوسان این ارزها بسیار بسیار شدید است. تنها می‌تواند جهت روند و اهداف تقریبی را مشخص کرد. در هفته‌ی پیش رو، انتظار متخصصین این خواهد بود که گاوها تلاش کنند تا از بازار سود بگیرند و از دوشنبه ۹ آوریل، جفت‌ارزهای اصلی دیجیتال رشد کنند (حتی کوچک و موقت). BTC/USD: صعود به ۷۸۲۰-۸۳۶۰. هدف ETH/USD ناحیه‌ی ۴۴۰-۵۱۱، LTC/USD:۱۵۵-۱۷۵ و XRP/USD:۰.۵۶-۰.۶۷ است.

معامله‌گران عزیز، کارگزاریNordFXاین فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید؛ چه در نزول آن‌ها و چه در صعودشان.

همچنین، می‌توانید با هر مقداری در ارزهای دیجیتال دوست دارید، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

واریز و برداشت وجه می‌تواند به دلار، بیت‌کوین و ایتریوم باشد.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید