2018 مارس 25

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD تمام مارس را در کانالی جانبی به سر برده بود. این کانال، مقدار اندکی به پایین تمایل داشت. این حرکت، دقیقا همان چیزی بود که هفته‌ی گذشته پیش‌بینی شده بود. خرس‌ها روی این جفت ارز فشار وارد کردند تا به سطح حمایت ۱.۲۲۰۰ برسد. ولی حتی این سطح هم لمس نشد و جفت‌ارز مورد بحث، در کف ۱.۲۲۳۹ ثابت ماند. سپس این جفت‌ارز بازگشت و دوره‌ی معاملاتی را در پیوت‌پوینت سال ۲۰۱۸، نقطه‌ی ۱.۲۳۵۰ تمام کرد.  
 • GBP/USD. در زمان تحریر پیش‌بینی این جفت‌ارز، شاخص‌ها در نمودار روزانه بالا را نشان می‌دادند و باور داشتند که هر دو روند صعودی دو هفته‌ای و بلند‌مدت‌تر که در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ شروع شده، ادامه پیدا خواهد کرد. چهل درصد از متخصصین هم این سناریو را تایید می‌کردند و به ارتفاع ۱.۴۱۴۵ اشاره داشتند. این پیش‌بینی درست از آب درآمد و در شروع دوره‌ی معاملاتی ۵ روزه، جفت‌ارز با شتاب رو به بالا رفت. براساس اطلاعاتی که بانک انگلستان  در روز سه‌شنبه ۲۲ مارس منتشر کرد، این جفت‌ارز تلاش کرده که حتی سطح مقاومت ۱.۴۱۴۵ را هم بشکند. ولی نتوانسته جای پایش را در این ناحیه محکم کند و به زودی باز می‌گردد. این جفت‌ارز، در انتهای هفته حول همان سطح ۱.۴۱۴۵ نوسان کرد.
 • هفتاد درصد از متخصصصین و تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه و همچنین، ۹۰ درصد از شاخص‌های نمودار چهار ساعته و روزانه انتظار داشتند که حرکت جفت‌ارز USD/JPY در کانال جانبی و میان‌مدت ادامه پیدا کند. این جفت‌ارز در روز جمعه تا سطح ۱۰۴.۶۳ سقوط کرد. سپس کمی به سمت بالا بازگشت در روز شنبه، به سطح ۱۰۴.۷۵ رسید.
 • حالا، ارزهای دیجیتال. متخصصین انتظار داشتند که بیت‌کوین، تا ناحیه‌ی ۸۸۵۰ تا ۹۴۰۰ بالا برود. در نیمه‌ی هفته، جفت‌ارز BTC/USD این کار را به انجام رساند و به سطح ۹۱۴۵ رسید.
  پیش‌بینی جفت‌ارز LTC/USD این بود که تا ناحیه‌ی ۱۷۰.۰۰-۱۸۱.۰۰ بالا برود. البته این کار با نزولی که در شنبه و یکشنبه شاهدش بودیم، غیر ممکن می‌نمود. ولی گاوها توانستند قدرت‌شان را دوباره به دست بیاورند و این جفت‌ارز را در روز چهارشنبه، تا ۱۷۴.۰۰ بالا ببرند. ریپل هم چنین دینامیکی را نشان داد و تا سطح ۰.۷۰بالا رفت. البته هنوز هم نتوانسته جای پایش را بالای این سطح محکم کند.
  ولی ایتریوم به پیش‌بینی‌ها توجهی نکرد و تا سطح ۶۵۵.۰۰ صعود نکرد. در واقعیت، این جفت‌ارز تنها توانست به ۵۷۸.۰۰ برسد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • ۶۰ درصد از تحلیل‌گرام انتظار دارند که EUR/USD به سطح ۱.۲۴۱۵ برسد و سپس، از این هم بالاتر برود و به ارتفاع ۱.۲۴۴۵ برسد. هدف بعدی ۱.۲۵۲۰ است. تحلیل‌های دیداری در نمودار روزانه، ۱۰۰ درصد از شاخص‌های روند و ۸۵ درصد از اسیلاتورها در نمودار ۴ ساعته با این پیش‌بینی موافقند.
  مثل تمام شاخص‌های روی نمودار روزانه، این شاخص‌ها هم وضعیتی خنثی دارند. این بار، ۴۰ درصد از متخصصین و ۱۵ درصد از اسیلاتورها به سمت خرس‌ها تمایل دارند و این سیگنال را می‌دهند که فشار خرید روی جفت‌ارز زیاد است. سطح‌های مقاومت ۱.۲۲۴۰، ۱.۲۲۰۰ و ۱.۲۱۵۵ هستند.
 • GBP/USD. بیشتر تحلیل‌گران (۶۰ درصد) همچنان پیش‌بینی‌ می‌کنند که این جفت‌ارز ابتدا تا ۱.۴۱۱۵ و در صورت شکست این سطح، تا ۱.۴۰۸۰ نزول خواهد داشت. البته، تنها ۵ درصد از شاخص‌ها با این سناریو موافقند. ۹۵ درصد باقی‌مانده که ۴۰ درصد از تحلیل‌گران هم با آن‌ها موافقند، طرف گاوها را گرفته‌اند. انتظار آن‌ها بر این است که حرکت صعودی ادامه پیدا می‌کند. نزدیک‌ترین سطوح مقاومت ۱.۴۲۱۵ و ۱.۴۲۷۵ و هدف نهایی، ۱.۴۳۴۵ است. این هدف در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ به دست خواهد آمد.
 • نظرات راجع به آینده‌ی USD/JPY، تقریبا مثل هفته‌ی گذشته است. هفتاد درصد از متخصصین، ۹۰ درصد از شاخص‌های نمودار چهار ساعته و روزانه، به پایین نگاه می‌کنند و انتظار دارند که نمودار در کانال نزولی میان‌مدت باقی‌بماند. اهداف، ۱۰۴.۰۰ و ۱۰۲.۶۵ هستند.
  در همین زمان، تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه هشدار می‌دهند که ممکن است پیش از نزول، این جفت‌ار تا ۱۰۵.۷۰-۱۰۶.۳۰ (و حتی تا ۱۰۷.۰۰) صعود کند. ۱۰ درصد از اسیلاتورها، این سیگنال را می‌دهند که جفت‌ارز زیر بار فروش است و انتظار اصلاح دارند.

پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، بیست و ششم تا سی‌ام مارس سال ۲۰۱۸1

 • پیش‌بینی جفت‌ارزهای اصلی، به شرح زیر به نظر می‌رسد.
  BTC/USD - متخصصین انتظار دارند که روند صعودی ادامه پیدا کند. اهدافی که جفت‌ارز می‌تواند در نیمه‌ی هفته به آن‌ها برسد ۹۸۷۰ و ۱۰۰۸۰ هستند. این امکان هم وجود دارد که در همین زمان، قدرت گاوها بیشتر شود و این جفت‌ارز را تا ناحیه‌ی ۱۱۵۰۰-۱۱۷۵۰ بالا ببرد. ممکن است در انتهای هفته روند کمی تغییر پیدا کند و نزولی کوچک را شاهد باشیم.
  چنین دینامیکی در جفت‌ارزهای دیگر هم انتظار می‌رود. ETH/USD: اهداف روی ۷۴۰.۰۰ و ۸۶۶.۰۰ قرار دارند. LTC/USD: ۱۹۳.۴۰ و ۲۱۷.۳۰. XRP/USD: ۰.۶۷۰، ۰.۷۳۰ و ۰.۸۹۰.

در اینجا مایلیم ذکر کنیم که حتی کوچکترین اتفاقات هم می‌توانند روی روند و نوسان ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند. بنابراین، شدیدا توصیه می‌کنیم که به مدیریت پولی هوشمندانه توجه داشته باشید که با اهرم ۱:۱۰۰۰، ریسک معامله‌گری‌تان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. علاوه بر همه‌ی این‌ها برای خرید ۱۰ بیت‌کوین، ۱۰۰ ایتریوم، ۵۰۰ لایت‌کوین یا ۱۰۰ هزار ریپل، تنها به صد دلار نیاز خواهید داشت و می‌توانید مابقی پول‌تان را ذخیره کنید.    

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید