2018 فوریه 11

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. انتشار اطلاعاتی مثبت درباره‌ی بازار ایالات متحده (رشد ۲۵ درصدی NFP) در دوم فوریه، باعث شد تا مبادلات سهام آمریکایی به طور وحشت‌آوری شروع شود. بر اساس نظر متخصصین، رشد تعداد مشاغل در این زمان و بالا رفتن دستمزد، نشان‌دهنده‌ی بازیابی اقتصاد نیست. بلکه نشان می‌دهد اقتصاد دنیا که در بزرگترین حالت خودش به سر می‌برد، بیش از اندازه داغ شده است.
  از طرف دیگر دلار، بر خلاف شاخص‌های سهام و با پیش‌بینی تورم و نرخ سودهای بالاتر، به رشدش در برابر یورو ادامه داد.این رشد که در دوم فوریه شروع شده است، در هفته‌ی گذشته به اندازه‌ی ۲۰۰ نقطه ادامه پیدا کرد. این تغییر روند که از حالت صعودی به نزولی اتفاق افتاده است، یک باز دیگر ثابت کرد که پیش‌بینی‌های میان‌مدت اغلب به پیش‌بینی‌های هفتگی فائق میایند. به خاطر بیاورید که در میان‌مدت، نظر ۷۰ درصد متخصصین بر رشد دلار بود. 
 • GBP/USD. در مورد EUR/USD، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که دلار میان‌مدت در برابر پوند بریتانیا تقویت خواهد شد. چهل و پنج درصد از متخصصین انتظار داشتند که این جفت‌ارز در بازه‌ی هفتگی سقوط کند. از سوی دیگر، ۳۰ درصد اسیلاتورهای نمودار چهار ساعته هم آن‌ها را تایید می‌کردند. این نظر، سیگنال قدرتمندی مبنی بر این می‌دهد که جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه دارد. همچنین عامل دیگری هم دلار را تقویت می‌کند؛ تصمیم Bank of England برای نگه داشته نرخ سود روی ۰.۵ درصد. به همین دلیل، پوند در هفته‌ی گذشته ۲۸۵ نقطه از دست داد و به مقادیر نیمه‌ی ژانویه رسید.
 • بیشتر متخصصان (۵۵ درصد) درباره‌ی USD/JPY مطمئن هستند که این جفت‌ارز لبه‌ی پایینی کانال جانبی و میان‌مدت ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ را لمس خواهد کرد. این نظر را تحلیل گرافیکی نمودار ۴ ساعته و روزانه و همچنین، نیمی از شاخص‌ها و اسیلاتورهای نمودار روزانه تایید می‌کنند. این جفت‌ارز دو بار به نقطه‌ی ۱۰۸.۰۰ نزدیک شد. اگرچه  قبل از این که تا ۴۵-۵۰ نقطه نزدیک شود، به عقب بازگشت و دوره‌ی پنج روزه را در منطقه‌ی ۱۰۸.۷۵ تمام کرد.
 • USD/CHF. در اینجا حدود ۷۰ درصد متخصصین، تمام تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و یک چهارم شاخص‌ها، انتظار داشتند که نمودار صعود کند. نزدیک‌ترین هدف، ۰.۹۵۷۵ در نظر گرفته شده بود. این جفت‌ارز از دوشنبه شروع به بالا رفتن کرد و با گذشتن از ۱۳۵ نقطه، در روز پنجشنبه به حداکثر ۰.۹۴۷۰ رسید. البته در آن‌جا، قدرت گاوها خشک شد. به همین دلیل، آخرین روز هفته در ۰.۹۳۹۵ تمام شد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران بانک‌ها و کارگزاری‌های مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD.  مشخص است که بعد نزول این هفته، بسیاری از اسیلاتورها و شاخص‌ها رو به سمت پایین کرده‌اند. پنجاه و پنج درصد که انتظار داشتند جفت‌ارز تا ۱.۲۰۰۰ به سمت پایین برود هم به همان سمت نظر دارند.
  چهل و پنج درصد از تحلیلگران، سی و پنج درصد از شاخص‌های روند در نمودار روزانه و اسیلاتور‌ها، نقطه نظری متفاوت داشتند؛ سیگنالی مبنی بر این که فشار فروش روی جفت‌ارز بیش از اندازه زیاد است. بر اساس این پیش‌بینی، جفت‌ارز مورد بحث ما باید به ۱.۲۳۵۰-۱.۲۵۳۰ بازگردد.
  تحلیل‌های گرافیکی در نمودار روزانه، انتظار دارند این جفت‌ارز پیش از این که بتواند به بالا برود، تا سطح حمایت ۱.۲۱۶۵ پایین بیاید. این کاهش در نمودار چهار ساعته بیشتر به نظر میاید و تا امکان دارد که ۱.۲۰۸۰ ادامه پیدا کند.
 • GBP/USD. تمام متخصصین، شاخص‌های روند، اسیلاتورها و تحلیل‌های گرافیکی با اختلافی اندک همان چیزی که درباره‌ی EUR/USD گفته بودند را تکرار می‌کنند. متخصصین: ۵۵ درصدشان نظر به نزول جفت‌ارز دارند و ۴۵ درصد، نظر به رشدش دارند. تحلیل گرافیکی: احتمالا تا منطقه‌ی ۱.۳۵۸۵-۱.۳۶۶۰ پایین بیاید، سپس تا منطقه‌ی ۱.۴۱۵۰-۱.۴۳۵۰ بالا برود. نزدیک‌ترین سطح مقاومت ۱.۳۹۸۵ است. اسیلاتورها: حدود ۱۵ درصد ادعا دارند که این جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه‌ای دارد و بقیه، قرمز هستند.
 • USD/JPY. بیشتر (۶۰ درصد) از متخصصین انتظار دارند که این جفت‌ارز باز هم به سمت کانال جانبی و میان‌مدت ۱۰۸.۰۰ خواهد رفت. همچنین همان‌طور که تحلیل‌های گرافیکی به ما می‌گویند، این جفت‌ارز می‌تواند به سمت سطوح پایین سپتامبر ۲۰۱۷ (سطح ۱۰۷.۳۰) پایین برود و بعد از آن، دوباره بازگردد و به ناحیه‌ی میانی ۱۱۰.۳۰-۱۱۱.۷۵ برسد. نظر بقیه‌ی تحلیلگران این است که جفت‌ارز با هدفِ زدن ۱۱۰.۰۰، از همان ابتدای هفته شروع به صعود می‌کند.
 • همچنین برای اولین بار می‌خواهیم پیش‌بینی‌ای هفتگی برای جفت‌های مهم ارزهای دیجیتال بدهیم. این پیش‌بینی‌ها، بر اساس نظر متخصصان بنا شده‌اند. باید در نظر داشت که این جفت‌ارزها تا جد بسیار زیادی به عوامل خارجی بستگی دارند و هر خبر یا رویدادی نه تنها می‌تواند به افت و خیز شدیدشان بیانجامد؛ بلکه می‌تواند روند کلی‌شان را تغییر دهد. پس:
  بیت‌کوین (BTC/USD) رشد تا محدوده‌ی ۱۰.۳۰۰-۱۲.۱۶۰؛
  ایتریوم (ETH/USD) رشد تا محدوده‌ی ۱.۰۲۵-۱.۱۲۵؛
  لایت‌کوین (LTC/USD) رشد تا ناحیه‌ی ۱۷۳-۲۱۳؛
  ریپل (XRP/USD) رشد تا منطقه‌ی ۱.۰۱۵-۱.۱۸۵.

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، دوازدهم تا شانزدهم فوریه‌ی سال ۲۰۱۸1

 

معامله‌گران عزیز، NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید.

ارز حساب‌تان می‌تواند بیت‌کوین یا دلار باشد.

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید