2018 ژانویه 28

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR / USD. نظر تحلیلگران درباره‌ی هفته‌ی گذشته، تقریبا به طور مساوی تقسیم شده بود. به طور دقیق‌تر، ۵۵ درصد آن‌ها به سمت «خرس‌ها» و ۴۵ درصدشان به سمت «گاوها» تمایل داشتند.  سرنوشت این جفت‌ارز در هفته‌ی گذشته را خدایان تعیین کردند: در ابتدا و در پی بیانیه‌ی دبیر کل خزانه‌داری ایالات متحده، دلار تضعیف شد. در ادامه و با سخنان «ماریو دراگی» (Mario Draghi)، مدیرعامل بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا، به بالاترین سطح خود در سه سال گذشته (۱.۲۵۳۷) رسید.
  حضور دانلد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده در اجلاس داوس سوییس، به دلار کمی کمک کرد. او در این اجلاس اعلام کرد که وزیر اقتصادش به درستی متوجه اوضاع نیست. به دلیل همین «درک نکردن» او، دلار مختصرا خودش را تا ۱۷۵ نقطه بالا کشید و سپس، به سمت بالا شتاب گرفت. این حرکت، تا نقطه‌ای بود که «گاوها» انتظارش را می‌کشیدند؛ نزدیک به ۱.۲۴۲۵.
 • ین اتفاق اغلب نمیافتد؛ ولی به لطف چند دستور خاص، جفت‌ارز GBP/USD حرکت نمودار EUR/USD را تقریبا به طور کامل تکرار کرد. در ابتدا، جفت‌ارز رشدی خیره‌کننده را به نمایش گذاشت؛ ۵۰۰ نقطه صعود کرد و در روز پنجشنبه، به ۱.۴۳۴۵ رسید. سپس و بعد از توضیحات ترامپ ۲۶۰ نقطه سقوط کرد، بعد از آن به ۱.۴۲۸۵ صعود کرد و سپس دوباره، تا ۱.۴۱۶۵ سقوط کرد.
 • برخلاف GBP/USD، ین ژاپن تنها نصف چیزی که از دلار گرفته بود را برگرداند؛ حدود ۲۴۰ نقطه. با این وجود و به دلیل سقوطش، نظر اکثر تحلیلگران (حدود ۷۰ درصد) صد در صد صحیح از آب در آمد. این جفت‌ارز به مرز پایینی کانال جانبی و میان‌مدت ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ رسید. اگر سه هفته‌ی آخر ژانویه را به عنوان یک دوره در نظر بگیریم، پول ژاپن در این مدت، در برابر دلار آمریکا ۵۰۰ نقطه افزایش پیدا کرده است.
 • جفت‌ارز USD/CHF، نیروهای EUR/USD را به صورت معکوس نمایش داد و پیش‌بینی اکثریت تحلیلگران را محقق ساخت. انتظار آن‌ها این بود که روند نزولی ادامه پیدا کند و هدف‌شان، کف تابستان ۲۰۱۷ (حدود ۰.۹۴۰۰) بود. این جفت‌ارز بعد از کمی تلاش، حمایتش را شکست و دوره‌ی هفتگی را نزدیک به ۰.۹۳۳۵ تمام کرد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران بانک‌ها و کارگزاری‌های مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. رنگ اکثریت قریب به اتفاق شاخص‌ها روی این نمودار، سبز است. تنها ۱۵ درصد از اسیلاتورها در نمودار روزانه نشان می‌دهند که این جفت‌ارز، فشار فروش بیش از اندازه دارد. متخصصان می‌گویند که تعداد حمایت‌کنندگان دلار در حال تقویت شدن است و سقوط این جفت‌ارز بسیار بیشتر خواهد بود؛ ۶۵ درصد در برابر ۳۵ درصد. نزدیک‌ترین هدف در این مورد، منطقه‌ی ۱.۲۱۹۰-۱.۲۳۰۰ است.
  باید خاطرنشان کنیم که هفته‌ی پیش رو، پر از اتفاقات و رویدادهایی است که می‌توانند روی EUR/USD و تمام جفت‌ارزهای دیگر دلار تاثیر بگذارند. این اتفاقات شامل انتشار اطلاعات بازار مصرف‌کنندگان در دوشنبه ۲۹ ژانویه، شاخص‌های GDP و قیمت مصرف‌کننده‌ی منطقه‌ی یورو در ۳۰ و ۳۱ ژانویه، توضیحات فدرال رزرو درباره‌ی سیاست پولی در ۳۱ ژانویه و همینطور انتشار اطلاعات بازار کار آمریکا در جمعه دوم فوریه هستند. مثل همیشه وقتی درباره‌ی ایالات متحده صحبت می‌کنیم، نباید فراموش کنیم که رییس جمهور این کشور دانلد ترامپ است. در آخرین روز ژانویه، او سخنرانی خواهد کرد.
  اگر بازار به این اتفاقات عکس‌العمل منفی نشان دهد، ممکن است سقوط دلار ادامه پیدا کند. به عبارت دیگر، شاهد رشد این جفت‌ارز خواهیم بود. در این صورت، محتمل‌ترین اهداف این جفت‌ارز سطوح مقاومتی پاییز ۲۰۱۴ خواهند بود؛ ۱.۲۵۳۵، ۱.۲۵۷۰ و ۱.۲۶۳۰.
 • GBP/USD. اگر حرف از شاخص‌های معاملاتی و اسیلاتورها باشد، اوضاع این جفت‌ارز هم مثل EUR/USD خواهد بود. ولی نظرات متخصصین به سه بخش مساوی تقسیم شده است. یک سوم آن‌ها از صعود، یک سوم از سقوط و یک سوم‌شان از روند خنثی حمایت می‌کنند. تحلیل‌های گرافیکی از نمودار چهار ساعته با سومین گروه موافق است. این گروه، با حرکت خنثای جفت‌ارز در کانال جانبی ۱.۴۰۸۵-۱.۴۳۴۵ موافقند. از این‌ها گذشته، بنا بر تحلیل گرافیکی نمودار روزانه نوسان نمودار افزایش پیدا خواهد کرد و این جفت‌ارز، ابتدا باید نقطه‌ی ۱.۳۸۵۵ را لمس کند و بعد از آن، تا منطقه‌ی ۱.۴۳۰۰-۱.۴۴۸۵ صعود کند.
  در پیش‌بینی میان‌مدت، ۸۰ درصد متخصصین انتظار دارند که جفت‌ارز تا منطقه‌ی ۱.۳۴۵۰-۱.۳۵۸۵ پایین بیاید.
 • USD/JPY. اکثریت متخصصین (۶۰ درصد) انتظار دارند که این جفت‌ارز به ۱۰۹.۳۵ بازگردد. البته ممکن است بالاتر از این هم برود و به پیوت‌پوینت کانال میان‌مدت (نزدیک به ۱۱۱.۰۰) برسد. سپس، باید دوباره سقوط کند و به مرز پایینی کانال میان‌مدت (۱۰۸.۰۰) برسد. این تحلیل را تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و روزانه هم تایید می‌کنند. اگرچه ممکن است به زودی و در پس اخبار اقتصادی، «خرس‌ها»تلاش کنند خط حمایت را در ۱۰۸.۰۰ بشکنند و به حداقل آگوست گذشته (۱۰۷.۳۰) برسند.

 پیش‌بینی بازار فارکس برای جفت‌ارزهای EURUSD، GBPUSD، USDJPY و USDCHF، بیست و نهم ژانویه تا دوم فوریه‌ی سال ۲۰۱۸1

 • آخرین جفت‌ارزی که بررسی می‌کنیم، USD/CHF است. پنجاه درصد از متخصصین انتظار دارند که این جفت‌ارز ابتدا تا ۰.۹۴۳۵ بالا برود و سپس، تا ۱۰۰ نقطه بالاتر حرکت کند. تحلیل‌های گرافیکی در نمودار چهار ساعته و یک چهارم اسیلاتورها، این نظر را تایید می‌کنند. نظر پنجاه درصد بعدی تحلیل‌گران این است که تضعیف دلار، ممکن است باعث سقوط بیشتر جفت‌ارز تا ۰.۹۱۳۵ شود.
  باید همین جا خاطرنشان کنیم که در میان‌مدت، کسانی که از صعود این جفت‌ارز به ۰.۹۵۰۰ و سپس به ۱.۰۰۰۰ حمایت می‌کنند، به ۷۰ درصد رسیده است.

 

معامله‌گران عزیز،

NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم ۱:۱۰۰۰ معامله کنید.

کمترین اسپردها، در حسابی که باز کردنش تنها یک دقیقه طول می‌کشد.

 

رومن بوتکو،NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید