2017 ژانویه 9

2016 ثبت شده است توسط یک تعدادی از رویدادهایی که به شدت بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار می دهد. اولین و مهمترین مرحله، البته، Brexit، انتخابات دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، و همچنین شایعات از فروپاشی احتمالی اتحادیه اروپا، که به طور جدی توازن نیروها در مبارزه ارزهای عمده در جهان تغییر کرده است.

پس چه باید انتظار داشت از پوند، دلار، یورو و ین در سالجدید2017 انتظار ؟

با احترام به واحد پول اروپا، پیش بینی کمی بدبینانه است. وال استریت ژورنال با اشاره به بانک مرکزی اروپا (ECB) داده ها، تخمین می زند که خروج سرمایه از منطقه یورو رسیده به بالاترین سطح خود از زمان معرفی یورو در سال 1999، و ارز خود را 13 سال پایین به روز شده است.

به گفته تحلیلگران، احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا وجود ندارد، در حالی که بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) نه تنها نرخ 0.25 درصد در اواسط دسامبر 2016 برداشته، بلکه سه نمونه پیش بینی مشابه دیگر افزایش می دهد در سراسر 2017.

متخصصان سیتی گروپ انتظار ارز ما را به ادامه به رشد دارند. علاوه بر آن، استراتژیست بانک تاد المر در مصاحبه با بلومبرگ گفت: "ما ممکن است درک سریع خیلی بیشتر از دلار از بسیاری در بازار را ببینیم." دلیل این، در وهله اول، در این واقعیت نهفته که فدرال رزرو نرخ در سرعت سریع تر از آنچه در ابتدا انتظار می رود بالا می برد. رئیس فدرال رزرو جانت یلن اشاره کرده است که افزایش نرخ نشانه ای از اعتماد به نفس در اقتصاد آمریکا است، و که بانک فدرال را به حساب افزایش ممکن است به در مشوق های مالیاتی وعده داده شده توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی بگیرد.

"ممکن است، می گوید:" تحلیلگر برجسته از شرکت کارگزاری NordFX جان گوردون، "که در این  زمینه از اتفاقاتی که ممکن است در اروپا رخ  دهد، Brexit خواهد شد مثل یک مزاحم به نظر می رسد برای برخی این دلیل، تنها انتخابات آینده در آلمان و فرانسه و بحران مهاجراست  معمولا در مورد هنگامی که فهرست خطرات صحبت کردیم. اما در واقع، فهرست تهدیدهای که یورو مواجه است به دور از آنها خسته شده است. من می توانم حداقل شش یا حداقل هفت نفر را نام ببرم. "

"کسی به طور ناگهانی تصمیم گرفته است که بحران اقتصادی در یونان به اوج خود در تابستان سال 2015. رسیده اما این درست نیست - آن کافی است بگویم که در پایان سال 2016، بدهی مالیاتی از ساکنان یونانی رقم نجومی رسیده برای کشور 94200000000 €. کاملا محتمل است که این خیلی زود 100 میلیارد می رسد، در حالی که هیچ دلیلی برای انتظار مخالف، پویایی مثبت وجود ندارد. "

"مشکلات مالی شبیه به آنهایی که یونانی را می توان در ایتالیا و اسپانیا دیده شود. تنها، بر خلاف مورد یونانی، آنها توسط احساسات جدایی طلبانه در میان برخی از قطعات از جمعیت مربوطه در این کشورها تشدید شده است. به یاد بیاورید رفراندوم دسامبر در ایتالیا و یا تنش بین مادرید و مقامات کاتالان در اسپانیا. "

"اجازه دهید به این اضافه کنید ظهور راست افراطی در اتریش، نارضایتی از سیاست های مهاجرت در مجارستان و تیرگی روابط میان ترکیه و اروپا، در پشت که اردوغان بار دیگر شروع به ساخت روابط با روسیه است. "

"تنها زمانی که ما به تمام این اضافه کردن انتخابات محلی و یا پارلمانی، که برای سال جاری در تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برنامه ریزی شده،" تحلیلگر NordFX ادامه می دهد، "ما شروع به تحقق چه زمان سخت می آیند تا برای اتحادیه اروپا به عنوان یک کل و یورو به طور خاص است . "

"اگر چند ماه پیش بازیکنان بزرگ ارز حفظ برخی خوش بینی در مورد آینده یورو، در حال حاضر بسیاری از آنها در حال حاضر تجدید نظر پیش بینی های خود را به سمت پایین دارند."

با توجه به شرکت بریتانیایی IHS مارکیت، یورو می خواهد برابری با دلار تا پایان سال 2017 داشته باشد. بانک سلطنتی اسکاتلند تحلیلگران با این دیدگاه موافق برسد. با توجه به گسترش برنامه بانک مرکزی اروپا برای خرید 80 میلیارد € دارایی یک ماه، آنها می گویند، این جفت ارز EUR / USD قادر خواهد بود تا در محدوده 1.00-1.10 بماند. اما بانک های سرمایه گذاری بزرگ گلدمن ساکس پیش بینی خود زیر نرخ برابری 1.00-0.90 کاهش داده اند .

اگر ما در مورد ارز بریتانیا صحبت کنیم، با وجود Brexit (یا در واقع به دلیل آن)، آینده آن خوش تر از یورو به نظر می رسد.

بانکداران جی پی مورگان بر این باورند که نرخ GBP ممکن است افزایش یا کاهش 5/10 درصد داشته باشد، بسته به اقدامات دولت بریتانیا با توجه به دسترسی به بازار است. "پوند مواجه است حملات دوره ای از بی ثباتی و ممکن است در جهت چند بار بسته به تصمیم گیری های سیاسی را تغییر دهد، می گوید:" پل Meggyesi از جی پی مورگان. همانطور که برای پیش بینی، کارشناسان این بانک بر این باورند که این جفت ارز GBP / USD در منطقه از 1.26 تا پایان سال 2017 است.

استراتژیست ارز از بانک ANZ و ABN AMRO بر این باورند که پوند در برابر دلار ضعیف تر خواهد بود، اما جایگاه خود را نسبت به یورو تقویت می کند. "دلیل این است که"، تحلیلگر می گوید: ABN AMRO ژرژت BOELE، "عدم اطمینان سیاسی در منطقه یورو فشار بر یورو در سراسر هیئت مدیره قرار داده است. Brexit است که دیگر در مرکز توجه قرار می گیرد در بازارهای مالی، به طوری که پوند به احتمال زیاد به نسبتا پایدار است. "

این جفت ارز USD / JPY، با توجه به بانک سلطنتی اسکاتلند، خواهد شد در محدوده 110-120 تجارت در سراسر سال 2017، به عنوان بانک مرکزی ژاپن خواهد پارامترهای سیاست پولی حفظ ثبات و ادامه خواهد داد به حفظ بازده اوراق قرضه 10 ساله (JGB) نزدیک به صفر. همانطور که برای کارشناسان از IHS مارکیت، آنها معتقدند که به لطف تقویت دلار، این جفت ارز را به 126 علامت برسد.

"اقدامات دولت و افزایش نرخ مغلوب ساختن پیشی جستن توسط فدرال رزرو، می گوید:" جان گوردون از NordFX، "به پیمایش تورم و تضعیف پول ملی در تعدادی از کشورها که وابسته به دلار آمریکا است منجر شود." در همان زمان، با توجه به بلومبرگ، روبل روسیه به نظر می رسد بسیار امیدوار کننده باشد برای سرمایه گذاران در سال 2017 هنگامی که ما بازارهای در حال ظهور را در نظر بگیریم . با توجه به برآوردهای UBS گروه AG، بازگشت سرمایه گذاری از روبل در استراتژی معاملات انتقالی خواهد بود 26٪، و این خواهد بود که بهترین نتیجه در میان بازار های اروپا، شرق میانه و آفریقا است.

فهرست کشورهای جذاب کمتر وابسته به خطرات مرتبط با اقدامات ایالات متحده آمریکا همچنین شامل مکزیک، برزیل، شیلی، آفریقای جنوبی، هند و اندونزی هستند.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید