2022 فوریه 2

نتایج ژانویه‌ی ۲۰۲۲: پیشروها، معامله‌گری در EUR/USD را نادیده می‌گیرند1 

شرکت کارگزاری NordFX برآیند معاملات مشتریانش در اولین ماه سال ۲۰۲۲ را جمع‌بندی کرده است. در این نوشته، خدمات معامله‌گری اجتماعی، PAMM و کپی معامله و همچنین، سودی که از شرکای IB شرکت گرفته می‌شود به طور یکجا مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

حداکثر سود ماه ژانویه را یکی از مشتریان اهل کشور ویتنام به دست آورد که شماره‌ی حسابش با ۱۴۶۷ شروع می‌شود. وی توانسته است ۴۹ هزار و ۱۸۰ دلار سود کسب کند. عمده‌ی این سود از محل معاملات طلا (XAU/USD) به دست آمده است.

دومین جایگاه لیست موفق‌ترین معامله‌گران در این ماه، متعلق به یکی از مشتریان اهل کشور چین بود. او که شماره‌ی حسابش با ۱۵۸۹ شروع می‌شود، ۳۹ هزار و ۱۵۱ دلار به دست آورده است. ابزار اصلی معامله‌ی او جفت‌ارزهای پوند (GBP/AUD ،GBP/USD و GBP/JPY) در کنار EUR/NZD، EUR/AUD و AUD/JPY است.

دومین جایگاه ماه ژانویه به نماینده‌ی دیگری از کشور ویتنام رسید (با چهار رقم ابتدای شماره‌ی حساب ۱۶۰۵). این شخص هم از معاملات طلا بهره برده و ۳۶ هزار و ۸۸۰ دلار سود کسب کرده است.

خدمات سرمایه‌گذاری منفعل NordFX

  • سرویس CopyTrading هنوز هم ارائه‌دهنده‌ای فعال به نام KennyFxPro دارد. سیگنالی که نام پیچیده‌ی KennyFXPRO - Journey of $205 to $5,000 را یدک می‌کشد، با ۱۳۸ درصد سود از ماه مارس ۲۰۲۱، حداکثر ۶۷ درصد افول داشته است. سیگنال دیگرشان با نام KennyFXPRO - Prismo 2K، دو ماه دیرتر کارش را شروع کرد. این سیگنال ۵۵ درصد سود داده و ۳۷ درصد حداکثر افولش بوده است. در هر دو سیگنال، تمام معاملات با استفاده از NZD/CAD,،AUD/CAD و AUD/NZD انجام شده‌اند.

این بار می‌توانیم به سیگنال Hada هم اشاره کنیم که سودی ۵۳ درصدی را تنها ظرف ۷۰ روز به دست آورده و حداکثر نزولش هم تنها ۲۱ درصد بوده است.

سیگنال‌هایی که گفتیم، عمر کوتاهی دارند که از یک سال تجاوز نمی‌کند. این عمر کوتاه در کنار نزول نسبتا بالایشان باعث می‌شود تا آن‌ها را در دسته‌ی پرریسک‌ها قرار دهیم. اما قطعا حساب‌های دیگری هم هستند که مدت مدیدی در خدمات CopyTrading فعالیت کرده‌اند. برای مثال، سیگنال MF989923. این سیگنال ۷ سال عمر دارد و در این مدت، ۵۱۵ درصد رشد از خودش نشان داده است. این سیگنال در این مدت چندین بار نزول داشته است. یکی از این دفعات، میزان نزول به ۶۶ درصد رسید. اما از آخرین باری که این اتفاق افتاد (مارس ۲۰۲۰) حدود ۲ سال می‌گذرد. اما از آن زمان، معاملاتش را با تهاجم و در نتیجه سود کمتری انجام می‌دهد.

  • ما قبلا در خدمات PAMM به مدیری با نام KennyFxPro اشاره کرده‌ایم. این مدیر با حسابش به نام KennyFXPRO-The Multi 3000 EA در مدت ۱ سال، سرمایه‌اش را ۶۷ درصد افزایش داده است. حد نزولش هم زیاد نبوده است؛ کمتر از ۱۶ درصد.

در میان حساب‌های PAMM، حساب TranquilityFX - The Genesis v3 هم توجه زیادی را به سمت خودش جلب کرده است. مدت ۳۰۳ روز است که این حساب وجود دارد و در این مدت ۴۷ درصد سود داده است. حداکثر نزولش هم ۱۶ درصد بوده است. حساب NKFX - Ninja 136 هم مثل دو حساب قبلی است که از آن‌ها نام بردیم. این حساب تنها ۲۰۰ روز عمر دارد. در این مدت ۳۶ درصد رشد داشته و نزولش هم ۱۵ درصد بوده است.

باید در نظر داشته باشید که در اکثر موارد، هم معامله‌گر و هم ارائه‌دهنده‌های سیگنال و مدیران PAMM جفت‌ارز مشهوری چون EUR/USD را در نظر نمی‌گیرند و معاملات‌شان بیشتر بر پایه‌ی طلا(XAU/USD) یا جفت‌ارزهای GBP/CAD، GBP/JPY، NZD/CAD، AUD/CAD و AUD/NZD است.

در میان شرکای IB شرکت NordFX، این سه برترین نتایج را داشتند:

  • بیشترین میزان کمیسیون، ۷۷۱۶ دلار، به یکی از شرکای اهل چین با چهار رقم ابتدای شماره حساب ۱۳۳۶ تعلق گرفت.
  • مقام بعد، برای یکی از شرکای اهل هندوستان بود که چهار رقم ابتدای شماره حسابش ۱۵۹۳ است و ۵۲۵۶ دلار به دست آورده است.
  • انتهای لیست سه نفر اول، شریک ویتنامی حضور دارد که شماره حسابش با ۱۳۷۱ شروع می‌شود و ۳۹۱۳ دلار به دست آورده است.

 

توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.


« اخبار شرکتها
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید