2024 فوریه 8

امواج الیوت: سونامی‌ای که بازارهای مالی را متحول کرد

مروری بر سفر تئوری موج الیوت از کشف رالف الیوت تا تأثیر آن بر استراتژی‌های معاملاتی امروزی، که نقش آن را در پیش‌بینی حرکات بازار برجسته می‌کند.نظریه موج الیوت یکی از ابزارهای اصلی تحلیل تکنیکال است و تأثیر بسیار زیادی بر بازارهای مالی مختلف گذاشته است. تریدرها و تحلیل‌گران متعددی از اصول این نظریه برای پیش‌بینی حرکت‌های بازار و تعیین نقاط ورود و خروج ترید استفاده می‌کنند. استراتژی‌های معاملاتی و سیستم‌های ترید جامعی بر اساس این نظریه ساخته شده‌اند و با موفقیت در بازارهای فارکس، سهام و ارز دیجیتال استفاده شده‌اند. ولی تئوری موج الیوت دقیقاً چیست، چگونه پدید آمده است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

اطلاعات بیشتر2024 ژانویه 24

اصول تحلیل تکنیکال: شناخت سه چارت کلیدی MT4

رابط متاتریدر 4 که گزینه های نمودار نواری، کندل استیک و نمودار خطی را نمایش می دهد. کاربران به راحتی می توانند نوع نمودار دلخواه خود را از طریق یک فرآیند ساده کلیک راست برای تجزیه و تحلیل مالی موثر انتخاب کنند.متاتریدر4 (MT4) یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملات آنلاین در بازارهای فارکس، سهام، کامودیتی (کالا) و ارز دیجیتال است. ویژگی کلیدی MT4، روش‌های گرافیکی گوناگونی است که می‌توان قیمت‌ها را نمایش داد. با یک راست‌کلیک ساده در پنجره باز یک جفت‌ارز می‌توانید به بخش «خصوصیات» (Properties) و بعد «مشترک» (Common)  بروید و یکی از این سه نوع چارت را انتخاب کنید: چارت میله‌ای (هیستوگرام)، کندل‌استیک (کندل‌های ژاپنی) و چارت خطی (نمودار خطی). هر کدام از این نمودارها خصوصیات و مزایای خاص خودشان را دارند و ما در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 12

رازهای ترید: روندها، بریک‌اوت‌ها، پولبک‌ها و اصلاح‌ها، حجم‌های معاملاتی

ارتقای زیرساخت سرورهای معاملاتی طبق برنامه قبلی مفهوم روندها، شکست ها، عقب نشینی ها و اصلاحاتیکی از اصول بنیادی معامله در بازارهای مالی مختلف مثل فارکس، سهام، کامودیتی و بازار ارز دیجیتال، شناخت «روند» است. استراتژی‌های معاملاتی متنوعی وجود دارند که به شناخت و حرکت با «روند» نیاز دارند. البته روند فقط یک خط صاف نیست که بتوان آن را به‌راحتی دنبال کرد. روند یک منحنی پرپیچ‌وتاب و پر از چرخش‌های غیرمنتظره، حرکات ناگهانی، زوایای تند و باز، صعودها و نزول‌ها است. هر تریدری در هر لحظه با یک سؤال مواجه می‌شود: آیا این پولبک موقتی (یا اصلاح) است که بعد از آن قیمت دوباره به مسیر اصلی برمی‌گردد و حرکتش را به سمت هدف تعیین شده ادامه می‌دهد؟ یا یک بن‌بست است که قیمت بعد از رسیدن به آن برمی‌گردد و نسبت به جایی که مسیرش را شروع کرده، تغییر جهت می‌دهد؟ پاسخ نادرست به این سؤال یعنی ریسک ازدست‌دادن سرمایه‌تان درحالی‌که پاسخ صحیح می‌تواند سود چشمگیری برایتان خلق کند.

اطلاعات بیشتر2023 دسامبر 4

از وحشت سال ۱۹۰۷ تا همه‌گیری جهانی ۲۰۲۱: فدرال رزرو در رویارویی با حوادث

سیستم فدرال رزرو و FOMC در ایالات متحده دو سازمان حیاتی هستند که بر اقتصاد و امور مالی ایالات متحده و کل جهان تأثیر می گذارند.هر تریدری که تابه‌حال جفت‌ارز‌های فارکس را معامله کرده باشد، روی سهام یا ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده باشد، یا با طلا یا نفت، تراکنش‌های CFD انجام داده باشد، نام سیستم فدرال رزرو (FRS) آمریکا را شنیده است. حتی اگر او طرف‌دار روش فاندامنتال یا بنیادی نباشد و فقط از تحلیل تکنیکال استفاده کند، باز هم کارایی محاسبات و نمودارهای گرافیکی او به تصمیماتی که FRS می‌گیرد بستگی خواهد داشت زیرا همین تصمیمات هستند که روندهای جهانی و کوتاه‌مدت بازارهای مالی را ایجاد می‌کنند  یا تغییر می‌دهند. پس آگاهی از ساختار پشت سیستم فدرال رزرو آمریکا بسیار مفید است.

اطلاعات بیشتر2023 نوامبر 1

از استرس تا موفقیت: آمادگی روانی برای ترید

هنر مدیریت ترس در تجارت را از طریق این تصویر قدرتمند کشف کنید ، مقاومت و عزم و اراده معامله گر را در غلبه بر چالش ها و پذیرش فرصت ها به تصویر می کشد.معامله‌گری در بازارهای مالی فقط تحلیل چارت و پیروی از استراتژی نیست بلکه به تمرینات روانی جدید هم بستگی دارد. ما در این مقاله ترس‌های اصلی تریدرها و نحوه غلبه بر آنها را بررسی می‌کنیم و درباره این صحبت می‌کنیم که چگونه می‌توانید بفهمید آماده تریدر شدن هستید و توصیه‌های اساتید و اینفلوئنسرهای جهان مالی را با شما در میان می‌گذاریم.

اطلاعات بیشتر2023 اکتبر 4

خدمات کپی‌تریدینگ و PAMM: انقلابی در جهان سرمایه‌گذاری

نحوه عملکرد هر دوی این خدمات، مزایا و معایب آنها، و آنچه برای کاهش خطرات لازم استامروزه جهان سرمایه‌گذاری مدرن فقط به حساب‌های کارگزاری و پول‌های مرسوم محدود نمی‌شود. با پیشرفت تکنولوژی‌های کامپیوتری و اینترنتی، روش‌های دموکراتیک جدیدی به وجود آمده‌اند که حتی به سرمایه‌گذاران تازه‌کار هم اجازه می‌دهند فعالانه در بازارهای مالی شرکت کنند. کپی‌تریدینگ و PAMM دو روشی که هستند در این زمینه کاملا مشهور شده‌اند. این مقاله شما را با تاریخچه آنها و تغییر رادیکال قوانین بازی در جهان مالی توسط آنها آشنا می‌کند. در این مقاله می‌آموزید که این خدمات چطور کار می‌کنند، چه مزایا و معایبی دارند و چه کارهایی باید برای کاهش ریسک و افزایش سود انجام دهید.

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 22

سطوح حمایت و مقاومت: مبانی و اصول عملیاتی

A financial chart with green support lines beneath price levels and red resistance lines above. These lines aid in identifying potential price reversals_irسطوح حمایت و مقاومت ازجمله مفاهیم کلیدی ترید در فارکس و سایر بازارهای مالی هستند. آنها در انواع وسیعی از استراتژی‌های معاملاتی استفاده می‌شوند و مبنای صدها و حتی هزاران اندیکاتور و ربات مشاور را تشکیل می‌دهند. اما این سطوح حمایت و مقاومت واقعا چه هستند؟ بیایید با مفاهیم و کاربرد عملی آنها آشنا شویم.

اطلاعات بیشتر2023 سپتامبر 11

اساتید بازار کریپتو: آنها چه کسانی هستند؟

Individuals Driving the Cryptocurrency Market_irاینفلوئنسرهای ارز دیجیتال، افرادی هستند که تاثیر قابل‌توجهی بر فعالان بازار می‌گذارند و گفته‌های آنها می‌تواند تاثیر مهمی بر ارزش دارایی‌های دیجیتال بگذارد. برخی از آنها روی جنبه‌های فنی کریپتو مثلا توسعه، امنیت، ماینینگ و غیره تمرکز می‌کنند.  اما عده‌ای دیگر بر موضوعات مالی مثلا ترید، سرمایه‌گذاری، تحلیل بازار و پیش‌بینی متمرکز شده‌اند. ضمنا برخی اینفلوئنسرهای ارز دیجیتال برای به گسترش محبوبیت کریپتو بین عامه مردم و آموزش کاربران مبتدی فعالیت می‌کنند.

البته در بین این مجموعه از متخصصان، افرادی وجود دارند که مشهورتر هستند و اعتبار بیشتری دارند  ولی در کنار آنها افرادی هم وجود دارند که شهرت کمتری دارند. در بخش زیر درباره  زندگی چند نفر از پرنفوذترین و محبوب‌ترین اینفلوئنسرها صحبت می‌کنیم: جادوگرانی که فقط با یک کلمه می‌توانند  ارزش یک ارز دیجیتال را تغییر دهند.

اطلاعات بیشتر2023 آگوست 18

دراوداون سپرده: چیست و چگونه باید از آن رها شد

How to Recover from Deposit Drawdown_irتریدرها در بازار فارکس هم مثل سایر بازارهای مالی با یک سری چالش مواجه می‌شوند. دراوداون سپرده یکی از چالش‌های دائمی آنها است. دراوداون سپرده، یک جنبه ذاتی در ترید است و تقریبا همه تریدرها آن را تجربه می‌کنند. درحالی‌که شاید عده‌ای از آنها بیشتر از دیگران دراوداون را تجربه کنند اما هیچ‌کس نمی‌تواند کاملا از آن فرار کند. آگاهی از حتمی بودن آن و بازیابی سرمایه بعد از این شکست‌ها ضروری است زیرا اگر این کار را نکنید با خطر ازدست‌دادن کل سرمایه‌تان مواجه می‌شوید.

اطلاعات بیشتر2023 جولای 25

جورج سوروس: زندگی، کسب‌وکار و تأثیرگذاری

The picture displays George Soros the symbol of modern financial markets_irجورج سوروس نامی است که احساسات گوناگونی را در سراسر جهان برمی‌انگیزد. از نظر عده‌ای او نماد زیرکی و هوش تجاری و آرمان‌های بشردوستانه است: عده‌ای دیگر او را به دست‌کاری سیاسی در کشورهای مختلف متهم می‌کنند. اما این مرد دارای  ثروت ۸٫۵ میلیارددلاری واقعا کیست؟

اطلاعات بیشتر2023 جولای 3

معامله آنلاین ارز دیجیتال: ویژگی‌ها و مزایا

Advantages and Secrets of Online Trading_irمتولد شدن بازار کریپتو یکی از اتفاقات شاخص سال ۲۰۰۸ بود. دامنه bitcoin.org در ماه آگوست آن سال ثبت شد و شرح این ارز دیجیتال (وایت پیپر) در آن منتشر شد. ساتوشی ناکاموتو  نویسنده این مقاله بود که «بیت کوین: یک سیستم وجه الکترونیکی همتا به همتا» نام داشت. در همان سال ۲۰۰۸ شاهد رویداد مهم دیگری بودیم – شرکت کارگزاری NordFX در بازار خدمات مالی پا به عرصه وجود گذاشت.

اطلاعات بیشتر2023 ژوئن 16

مدیریت پول: یکی از کلیدهای موفقیت

Money Management is important key to success in trading_irمعاملات ارز آنلاین (فارکس)، معاملات ارز دیجیتال و معاملات CFD روی سایر دارایی‌های مالی (سهام، طلا، نفت و غیره) فرصت‌های منحصر‌به‌فردی برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران فراهم می‌کنند. البته شما برای دستیابی به سود بلندمدت و به‌حداقل‌رساندن ریسک‌ها به مدیریت مناسب سرمایه نیاز دارید. این همان جایی است که مدیریت سرمایه یا «مدیریت پول» اهمیت پیدا می‌کند.

اطلاعات بیشتر2023 می 30

اندیکاتورهای اصلی و استراتژی‌های معاملاتی مناسب آنها

Showing a chart crowded by many indicators_irبازار ارز خارجی یا فارکس، محیط بسیار پیچیده و دینامیکی است که در هر روز میلیون‌ها معامله در آن انجام می‌شود. معامله‌گران برای این که در این بازار موفق شوند از ابزارهای تحلیل تکنیکال گوناگونی استفاده می‌کنند مثلا از اندیکاتورهایی استفاده می‌کنند که به آنها کمک می‌کنند روندها را بشناسند، حرکت‌های قیمتی را پیش‌بینی کنند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌ای بگیرند. این مقاله برخی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین اندیکاتورهای معاملات فارکس و سایر بازارهای مالی را بررسی می‌کند

اطلاعات بیشتر2023 می 9

انواع تحلیل مفید برای معامله در بازارهای مالی

Types of analysis for trading in financial markets_irمی‌گویند اگر سرمایه اولیه اندکی دارید، معامله در بازارهای مالی یکی از پویاترین و مؤثرترین راه‌های رسیدن به سود برای شما است. بازارهای مالی به همین دلیل بسیار محبوب هستند. البته می‌دانیم که ترید کردن ریسک‌های زیادی هم دارد و شاید به ازدست‌رفتن کل سرمایه شما منجر شود. یک تریدر برای موفق‌شدن در معاملاتش باید دانش خوبی از کارکرد بازار، وضعیت فعلی بازار و اتفاقاتی داشته باشد که می‌توانند در آینده بیفتند. از قدیم دو نوع تحلیل اصلی برای این کار استفاده شده‌اند: تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 18

تاریخ مالی جهان: «پل تودور جونز دوم»، پادشاه وال‌استریت

History of Wall Street King Paul Tudor Jones_irتاریخ مالی جهان سرشار از اتفاقات شگفت‌انگیز و جذاب است. پشت هر موفقیت یا شکستی یک فرد برجسته وجود دارد. یکی از این افراد تأثیرگذار، «پل تودور جونز دوم»، معامله‌گر آمریکایی، متخصص مالی و موسس موفق‌ترین هج‌فوند جهان به نام «Tudor Investment Corporation» است.

اطلاعات بیشتر2023 آوریل 6

طرح شراکت NordFX: کسب درآمد بدون ریسک و بدون سرمایه‌گذاری

Describes NordFX Affiliate Program_irبرنامه‌های همکار فروش (IB) در کارگزاری‌های فارکس ، فرصتی را برای کسب درآمد بیشتر از طریق جذب مشتریان جدید به پلتفرم کارگزار فراهم می‌کنند. این طرح‌ها هم برای فعالان باتجربه بازار که می‌خواهند دانش و مهارت‌هایشان را به پول تبدیل کنند و هم برای تازه‌کارانی که می‌خواهند تجربه کسب کنند و با جذب کاربران جدید درآمد داشته باشند، مفید هستند. بیایید به‌عنوان نمونه، نگاهی به طرح همکار فروش NordFX بیندازیم تا ببینیم این طرح چگونه کار می‌کند و چه فرصت‌هایی را ارائه می‌کند.

اطلاعات بیشتر2023 مارس 13

هوش مصنوعی چه نظری درباره خودش و نقشش در معاملات آنلاین دارد

Robot trader_irهوش مصنوعی (AI) شاخه‌ای از علم کامپیوتر است که هدف آن ساختن ماشین‌های هوشمندی است که بتوانند رفتار و فرایندهای تصمیم‌گیری انسان را تقلید کنند. شبکه‌های عصبی، یک زیرمجموعه از هوش مصنوعی هستند که به شکل خاص  برای کارهایی مثل شناسایی تصویر، ترجمه زبان و پیش‌بینی قیمت ارزها، سهام و سایر دارایی‌های مالی مفید هستند.

اطلاعات بیشتر2023 مارس 10

حساب دمو: چرا ضروری است و چگونه آن را افتتاح کنیم

Instruction How to Open a Demo Account_irحساب دمو یک ابزار معاملاتی آنلاین است که به معامله‌گران تازه‌کار اجازه می‌دهد در بازارهای مالی تجربه کسب کنند بدون این که در خطر ازدست‌دادن پول واقعی‌شان قرار بگیرند. این حساب، شرایط معاملاتی یک حساب واقعی را تقلید می‌کند اما به‌جای پول حقیقی از پول مجازی استفاده می‌کند.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 26

میز کار معامله‌گر : شرح تفصیلی قابلیت‌ها

NordFX Trader's Cabinet_irانجام معاملات آنلاین در فارکس و در بازارهای سهام و بازارهای کالا بدون ثبت‌نام و افتتاح حساب در یک شرکت کارگزاری غیرممکن است. به محض این که معامله‌گران این مراحل را پشت سر گذاشتند، بلافاصله یک میز کار معامله‌گر (TC) در وبسایت رسمی NordFX به آنها داده می‌شود.
میز کار دقیقا به اندازه ترمینال معاملاتی برای معامله‌گران حیاتی است. آشنایی با نحوه کار و توانایی استفاده صحیح از این ابزار می تواند کمک بزرگی به معامله‌گران کند تا کار سخت معامله‌گری در بازارهای مالی را بهتر انجام دهند.

اطلاعات بیشتر2023 ژانویه 9

VPS فارکس چیست و به چه کاری می‌آید

VPS Forex_irطی 10 تا 15 سال گذشته، محیط معاملاتی که تریدرها در آن کار می‌کنند شدیداً تغییر کرده است. امروزه کامپیوترها و ترمینال‌های معاملاتی می‌توانند معجزه کنند و پیچیده‌ترین محاسبات ریاضی را در کمتر از یک ثانیه انجام دهند. حالا می‌توانید کل فرایند معاملاتی را با استفاده از مشاوران رباتی به‌صورت کاملا خودکار اجرا کنید. البته برای این که اتوماسیون معاملات شما کامل باشد علاوه بر ربات به یک VPS فارکس هم نیاز دارید.

اطلاعات بیشتر2022 دسامبر 1

سهام، فارکس و بابانوئل

FX Rally small_irبابانوئل کیست؟ همه می‌دانند بابانوئل، پیرمردی با ریش سفید بلند است که در ایام کریسمس از دودکش‌ها بالا می‌رود و به بچه‌هایی که در طول سال خوب بوده اند، هدیه می‌دهد. اما ظاهرا فقط بچه‌های خوب نیستند که هدیه می‌گیرند بلکه معامله‌گران و سرمایه گذاران هم فارغ از کارهایی که در سال قبل کرده اند، از بابانوئل هدیه می‌گیرند.

هر سال صرافی‌های وال استریت و کل جهان در ماه دسامبر درباره «رالی بابانوئل» صحبت می‌کنند یعنی دوره‌ای که فعالان بازار حتی اگر ثروتمند نشوند، فرصت پیدا می‌کنند که اوضاع مالی خودشان را بهتر کنند. خب، «رالی بابانوئل» یعنی چه؟ آیا یک پدیده اقتصادی واقعی است یا فقط یک داستان تخیلی سرگرم کننده؟

اطلاعات بیشتر2022 نوامبر 7

نفت حکم «طلای سیاه» را در معاملات CFD دارد

Oil Trading small_irنفت نوعی ماده معدنی است که به‌عنوان سوخت استفاده می‌شود. ضمناً نفت به‌عنوان ماده خام برای تولید مواد شیمیایی خانگی، لوازم آرایشی، لباس، اسباب‌بازی کودکان هم استفاده می‌شود و محصولات فراوان دیگری نیز از آن ساخته می‌شوند. اما نفت فقط یک کالای محبوب نیست که در سراسر جهان در سطح خرده‌فروشی و عمده‌فروشی معامله می‌شود؛ بلکه یک ابزار CFD مالی هم هست که به شما اجازه می‌دهد از نوسانات قیمت نفت سود ببرید بدون این که مجبور باشید در مخازن خودتان نفت نگه دارید. کافی است فقط به یک کامپیوتر و موبایل هوشمند که متصل به اینترنت باشد و یک حساب معاملاتی در شرکت کارگزاری NordFX نیاز دارید.

اطلاعات بیشتر2022 اکتبر 6

روش افتتاح حساب با گوشی موبایل

Instruction How to Open Account on your Phone_IRدر شرکت کارگزاری NordFX به‌سادگی می‌توان یک حساب معاملاتی را با گوشی موبایل یا تبلت افتتاح کرد. فقط کافی است چند مرحله زیر را اجرا کنید.

اطلاعات بیشتر2022 سپتامبر 2

تقویم اقتصادی، یک ابزار مفید برای معامله‌گران است

Forex economic events_irاتفاقات بسیار متنوعی که در جهان می‌افتند بر قیمت‌های جفت‌ارزها، ارزهای دیجیتال، سهم‌های شرکت‌ها، طلا و سایر دارایی‌ها تاثیر می‌گذارند. این رویدادها شامل موارد زیر می‌شوند: انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری، تصمیمات بانک‌های مرکزی، انتشار داده‌های اقتصاد کلان و بسیاری از عوامل دیگر. در بخش تقویم اقتصادی  وب‌سایت کارگزاری NordFX  می‌توانید شرح و تاریخ وقوع این اتفاقات را مشاهده کنید ، تقویم اقتصادی در بخش «ابزارها» قرار گرفته است. این تقویم به شیوه‌ای کاملاً حساب شده ساخته شده است و می‌تواند ابزار مفیدی برای معامله‌گران باشد تا سود خودشان را افزایش دهند و از «شگفتی»‌های ناخوشایندی که می‌توانند باعث فعال‌شدن دستورهای «حد ضرر» شوند و حتی سرمایه معامله‌گر را به صفر برسانند، جلوگیری کنند.

اطلاعات بیشتر2022 آگوست 1

راز ساتوشی ناکاموتو. خالق مرموز بیت کوین کیست؟

Mystery Satoshi Nakamoto_irحتی اگر اندکی به ارز دیجیتال علاقه داشته باشید حتما نام ساتوشی ناکاموتو که احتمالاً مرموز ترین شخص قرن بیست و یکم است را شنیده اید. خالق اولین ارز دیجیتال جهان، شخصی که نامش ناگهان مطرح شد و پس از مدتی ناپدید شد و هیچ کس نمی‌داند کجا رفت. شاید هم او یک شخص نیست و چند نفر است؟ او مرد است یا زن است؟ یک نفر است یا یک گروه؟ در این مقاله فرض می‌کنیم که او یک شخص و یک مرد است، ‌ اگرچه این فقط یک حدس است. چه کسی می‌تواند پشت این نام مستعار پنهان شده باشد؟ بیایید این داستان اسرارآمیز را کاملاً با هم بررسی کنیم.

اطلاعات بیشتر2022 جولای 1

نوسان قیمت: چیست و چرا باید با آن آشنا باشیم

Volatility Small_IRهمه افرادی که با بازارهای مالی سروکار داشته‌اند با مفهومی به نام نوسان قیمت آشنا هستند. به‌راحتی می‌توان حدس زد که این مفهوم چقدر مهم است زیرا در کتاب‌های درسی و مقالات متنوع درباره آن صحبت شده است. انتخاب یک استراتژی معاملاتی، مدیریت پول و موفقیت در معاملات بستگی به نوسان قیمت دارد. اما نوسان قیمت چیست؟ بیایید به این سؤال پاسخ بدهیم.

اطلاعات بیشتر2022 ژوئن 2

شاخص‌های سهام آمریکا: گذشته و حال

Stock Indices  USA small_IRجمله مشهوری در دنیای مالی وجود دارد: «اگر آمریکا عطسه کند، کل جهان سرما خواهد خورد». اما چطور می توان فهمید علت این عطسه چقدر جدی است؟ –فقط یک کسالت مختصر است یا یک بیماری شدید؟

شاخص‌های سهام/بورس برای پاسخ به این سوال ساخته شده‌اند. شاخص‌های اصلی که می توان برای سنجش سلامت اقتصاد آمریکا از آنها استفاده کرد در فهرست ابزارهای مالی NordFX قابل مشاهده هستند. این شاخص‌ها عبارتند از : داوجونز ۳۰ (DJ30.c)، S&P500 (US500.c) و نزدک ۱۰۰ (USTEC.c) . بیایید این شاخص‌ها را یک به یک بررسی کنیم.

اطلاعات بیشتر2022 می 2

دارائی‌های ریسکی، بدون ریسک و حفاظتی: تعاریف و رابطه متقابل آنها

Risk and Non-Risk Assets Small_IRشناخت مفهوم رابطه بین انواع متفاوت دارایی‌ها برای معامله‌گرانی که در بازارهای مالی مثل فارکس، سهام، کالاها و ارز دیجیتال معامله می‌کنند، بسیار مفید است. آگاهی از این که رشد و افت یک دارائی می‌تواند چه اثری بر دارائی دیگری داشته باشد به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های معاملاتی موثری را ایجاد کنید، سودتان از تراکنش‌هایتان را افزایش دهید و ریسک ازدست‌رفتن دارائی‌تان را به حداقل برسانید.

اطلاعات بیشتر2022 آوریل 15

چگونه باید ارزش یک نقطه را در فارکس محاسبه کرد

Price of 1 point small_IRنقطه، مفهومی بسیار مهم برای محاسبه‌ی سود یا ضرر ممکن در بازارهای مالی است. زمانی که تراکنش‌ها را انجام می‌دهید، باید درک شفافی از هزینه‌ی یک نقطه داشته باشید. باید بدانید که مثلا اگر قیمت به اندازه‌ی ۵۰ یا ۱۰۰ نقطه در یک جهت یا جهت دیگر حرکت کند، پولی که در آن تراکنش گذاشته‌اید چقدر کم یا زیاد می‌شود.  این اتفاق نه تنها روی ارز و استراتژی معاملاتی‌ای که انتخاب می‌کنید، بلکه روی این هم اثر می‌گذارد که حجم تراکنش، درجه‌ی ریسک مجاز، مقدار حد ضرر و حد سودی که روی تراکنش تنظیم می‌کنید چقدر باشد. باید بدانید که ارزش یک نقطه چقدر است تا بتوانید ارزش اسپرد را حساب کنید، مقدار ضرر یا سودتان از سوآپ را متوجه شوید یا این که، بدانید مارجین کال یا استاپ‌او در چه لحظه‌ای ممکن است اتفاق بیافتند.

اطلاعات بیشتر2022 مارس 7

چگونه برای معاملات فارکس جفت‌ارز انتخاب کنیم

Forex Pair Selection_small این مقاله در درجه‌ی اول برای تازه‌کاران نوشته شده است. اما ممکن است برای کسانی که در بازارهای مالی تجربه دارند هم جالب توجه باشد. ما یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر انتخاب استراتژی و سوددهی معاملات را در نظر خواهیم گرفت. موضوع بحث ما، جفت‌ارزها هستند.

اطلاعات بیشترما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید