سیاست ضد پولشویی (AML) و تامین مالی تروریستی (CTF) در NordFX

سیاست شرکت NFX Capital Vu INC ( از این به بعد «NordFX» نامیده می‌شود) این است که پولشویی، تامین مالی تروریستی و هر فعالیتی که باعث تسهیل پولشویی یا تامین مالی فعالیت‌های تروریستی یا مجرمانه می‌شود در این شرکت ممنوع است و فعالانه با رعایت الزامات قانونی قابل‌اجرا و اجرای مقررات از انجام چنین فعالیت‌هایی جلوگیری می‌شود.

پولشویی به اقدام برای تبدیل پول یا سایر ارزشهای مادی به دست آمده از فعالیت غیرقانونی (تروریسم، قاچاق مواد مخدر، معاملات غیرقاونی سلاحف فساد، قاچاق انسان و غیره) به پول یا سرمایه‌گذاری‌هایی گفته می‌شود که ظاهرا مشروع و قانونی هستند. چنین فعالیت‌هایی با این هدف انجام می‌شوند که نهادهای قانونی و ناظر نتوانند منبع غیرقانونی پول و سایر ارزش‌های مادی را ردیابی کنند. NordFX استانداردهای دقیق و شفافی دارد که دائما بهبود پیدا می‌کنند تا مطمئن شویم که مقررات قابل اجرای ضدپولشویی (AML) و تامین مالی تروریست (CTF) و آئین‌نامه‌های جهانی مرتبط با آن در این کارگزاری اجرا می‌شوند.

کشورها نبردی را علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم با هدف مقابله با نفوذ پول‌های به دست آمده از فعالیت‌های مجرمانه به اقتصاد کشورشان و پیشگیری از گسترش فعالیت‌های تروریستی آغاز کرده‌اند. سازمان‌های مالی یکی از قابل‌دسترس‌ترین و ساده‌ترین ابزارهایی هستند که اجازه می‌دهند تا درآمدهای فعالیت‌های غیرقانونی به صورت درآمدهای مشروع نمایش داده شوند. افزایش یکپارچگی بازارهای مالی و آزادی حرکت سرمایه‌ها بین این بازارها باعث می‌شود تا نفوذ سرمایه مجرمانه به بازارهای مالی آسان‌تر شود. به همین دلیل است که NordFX برنامه‌ها و مقرراتی را اجرا می‌کند تا به سازمان‌های بین‌المللی کمک کند که با پولشویی و تامین مالی فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان مقابله کنند.

 1. NordFX اطلاعات شناسایی مشتری را به صورت مستند ثبت کرده و تایید می‌کند و صورتحساب جزء به جزء همه تراکنش‌های انجام شده توسط مشتری را ثبت و ردیابی می‌کند.
 2. NordFX تراکنش‌های مشکوک مشتریان و تراکنش‌های اجرا شده در شرایط غیراستاندارد را ردیابی می‌کند. ضمنا NordFX بر مبنای توصیه‌های ضدپولشویی (AML)/تامین مالی تروریسم (CTF)/ گروه ویژه اقدام مالی (FATF) عمل می‌کند.
 3. NordFX تحت هیچ شرایطی واریز نقدی را نمی‌پذیرد و پرداخت نقدی ندارد.
 4. NordFX این حق را برای خودش قائل است که اگر به این باور برسد که تراکنش به هر طریقی در خدمت پولشویی یا فعالیت مجرمانه است، آن تراکنش را در هر مرحله ای که هست، پردازش نکند. NordFX طبق قوانین بین‌المللی، تعهدی ندارد که به مشتری اطلاع بدهد که فعالیت‌های مشکوک او را به سازمان‌های مربوطه گزارش کرده است.

NordFX خودش را متعهد می‌داند تا سیستم الکترونیک خودش را آپدیت کند تا تراکنش‌های مشکوک را بررسی کند و پرونده‌های شناسایی مشتریان را طبق هر نوع آئین نامه جدیدی که منتشر می‌شود، بررسی کند و به کارکنانش آموزش دهد تا روندهای ضد پولشویی که مقررات جدید لازم می‌دانند را دائما به نحو بهتری اجرا کنند.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب

 • پاسپورت معتبر، مدرک شناسایی صادر شده توسط دولت یا کارت شناسایی ملی
 • قبض خدمات عمومی یا قبض تلفن/اینترنت یا مالیات، صورتحساب بانکی ( که بیش از 3 ماه از تاریخ آن نگذشته باشد)

NordFX طبق مقررات مربوط به قوانین و آئین نامه‌های AML/CTF ، حق عدم پذیرش هر یک از مشتریان یا نهادهای قانونی که با سیاست ضد پولشویی/تامین مالی تروریسم NordFX سازگار نباشند را برای خودش محفوظ می‌داند.

نظارت بر لیست تحریم ها

NordFX متعهد به مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم است و عدم پذیرش ریسک AML/CFT برای مشتریان یا نهادهای قانونی که در منابع باز درج شده‌اند را به کار می‌بندد:

 • گروه ویژه اقدام مالی (FATF)
 • فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل (UN)
 • فهرست یکپارچه تحریم‌های مالی اتحادیه اروپا (EU)
 • گروه پولشویی شرق و جنوب آفریقا
 • FINTRAC
 • FIC (آفریقای جنوبی)
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید