2024 ژانویه 4

سه  تریدر پردرآمد در سال ۲۰۲۳ تقریبا ۲.۵ میلیون دلار سود کسب کردند1 

بروکر NordFX همیشه آمارهایی را منتشر می‌کند که عملکرد معاملاتی مشتریان و سودی که شرکای IB کسب کرده‌اند را نشان می‌دهد. طبق معمول امسال هم خلاصه ای از نتایج سال گذشته را در ابتدای ماه ژانویه منتشر می‌کنیم.

 

●ترکیب سه نفر برتر در ماه های مختلف سال ۲۰۲۳ دائما تغییر کرده است و تریدرهایی از کشورها و مناطق مختلف توانسته اند تا روی سکوی افتخار بایستند، افرادی که گاهی هزاران کیلومتر با همدیگر فاصله داشتند.  همه مسیرهای معاملاتی جنوب شرق، مرکز و غرب آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در یک نقطه به هم می‌رسند: حساب های بروکر NordFX.

سه مقام برتر در مجموع مبلغ چشمگیری نزدیک به ۲.۵ میلیون دلار را به دست آورده‌اند البته درآمد دقیق آنها ۲,۴۹۴,۴۶۶ دلار آمریکا است. جالب است که این مبلغ ۱.۷۳ برابر بیشتر از سود سال ۲۰۲۲ یعنی ۱,۴۴۱,۴۵۷ دلار است. این افزایش تا حدی به دلیل ارتقای شرایط و خدمات معاملاتی به دست آمده است که NordFX به مشتریانش ارائه می‌دهد. تریدری که در سه نفر برتر در سال ۲۰۲۳  قرار گرفته است به طور متوسط حدود ۶۹۲۹۰ دلار در ماه درآمد داشته است.
در بین ابزارهای معاملاتی محبوبی که تریدرهای برتر از آنها استفاده کرده‌اند، طلا (جفت‌ارز XAU/USD) با اختلاف اول است. این نتیجه منطبق بر مشاهده افلاطون فیلسوف یونان باستان است که بیش از ۲۰۰۰ سال قبل گفته بود، هر چیزی شبیه خودش را جذب می‌کند! جفت‌ارزهای GBP/USD و EUR/USD هم مشترکاً مقام دوم را از نظر محبوبیت کسب کردند. مدال برنز هم به ین ژاپن (جفت‌ارز USD/JPY) رسیده است.

 

●درآمدهای سه شریک IB یا همکار فروش برتر NordFX در سال ۲۰۲۳ هم چشمگیر بودند اگرچه درآمد آنها به طور طبیعی کمتر از تریدرها است. چون همکاران فروش خودشان ترید نمی‌کنند بلکه به‌ازای مشتریانی که جذب می‌کنند، کمیسیون می‌گیرند، درآمد آنها معمولا از تریدرها کمتر است. هر قدر فعالیت معاملاتی مشتریان بیشتر باشد، سود شرکای IB هم بیشتر می‌شود.
در سایت NordFX می‌توانید درآمد احتمالی یک شریک IB (همکار فروش) NordFX را مشاهده کنید. سه عضو برتر از نظر درآمد واقعی در سال ۲۰۲۳ در مجموع ۲۷۲,۶۰۷ دلار درآمد کسب کرده‌اند. این یعنی هر شریک به طور متوسط ۷۵۷۲ دلار در ماه درآمد داشته است.

 

هشدار: این مطلب اصلاً پیشنهاد یا راهنمای سرمایه‌گذاری برای افرادی نیست که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند. هدف از انتشار این مطلب فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کامل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود.


« اخبار شرکتها
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید