2023 مارس 10

حساب دمو: یک گام ضروری در معاملات فارکس1

حساب دمو یک ابزار معاملاتی آنلاین است که به معامله‌گران تازه‌کار اجازه می‌دهد در بازارهای مالی تجربه کسب کنند بدون این که در خطر ازدست‌دادن پول واقعی‌شان قرار بگیرند. این حساب، شرایط معاملاتی یک حساب واقعی را تقلید می‌کند اما به‌جای پول حقیقی از پول مجازی استفاده می‌کند.

یکی از مزایای اصلی حساب دمو آن است که محیط بدون ریسکی را برای معامله‌گران فراهم می‌کند تا استراتژی‌های متفاوت معاملاتی را یاد بگیرند و تجربه کسب کنند. این حساب به معامله‌گران اجازه می‌دهد بفهمند بازار چگونه کار می‌کند و چگونه باید روندها و چارت‌ها را تحلیل کنند. ضمنا حساب‌های دمو به معامله‌گران فرصت می‌دهند تا ابزارها و پلتفرم‌های معاملاتی متفاوت را امتحان کنند بدون این که خطر ازدست‌رفتن پولشان را تجربه کنند.

فایدۀ دیگر حساب دمو این است که به معامله‌گران کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعفشان را بشناسند. معامله‌گران با تحلیل نتایج و عملکرد معاملاتی‌شان می‌توانند حیطه‌هایی که نیاز به پیشرفت بیشتر دارند را شناسایی کنند و روی اصلاح مهارت‌هایشان کار کنند. این کار در بلندمدت به آنها کمک می‌کند معامله‌گران بهتری شوند.

البته نواقصی هم در استفاده از حساب دمو وجود دارد. یکی از نواقص اصلی این حساب آن است که نمی‌تواند عوامل احساسی و روانی که در معامله با پول واقعی وجود دارند را بازسازی کند. یعنی معامله‌گران ممکن است نسبت به زمانی که با پول واقعی معامله می‌کنند، سطح استرس و فشار یکسانی را تجربه نکنند و این شرایط باعث می‌شود، اعتمادبه‌نفس بیش از حدی پیدا کنند و انتظارات غیرواقعی از معاملاتشان داشته باشند. بنابراین معامله‌گران باید از حساب دمو به‌عنوان مکمل سایر روش‌های آموزش خودشان استفاده کنند و به‌عنوان تنها روش آموزش روی آن تکیه نکنند.

حساب دمو: یک گام ضروری در معاملات فارکس2

بنابراین حساب دمو ابزار مفیدی برای معامله‌گران تازه‌کاری  است که می‌خواهند روش معامله در بازارهای مالی را بیاموزند بدون این که ریسک ضرر واقعی را تجربه کنند. حساب دمو یک محیط بدون ریسک برای تمرین استراتژی‌های معاملاتی و کسب اعتمادبه‌نفس در زمینه مهارت‌های معاملاتی است. درحالی‌که استفاده از حساب دمو نقص‌هایی هم دارد اما مزایای آن بیشتر از نواقص آن هستند. در کارگزاری NordFX، افرادی که علاقه‌مند به معامله با حساب دمو هستند می‌توانند خیلی سریع و آسان این حساب را افتتاح کنند.

نحوه افتتاح حساب دمو در NordFX

NordFX یک کارگزاری سرشناس است که حساب دمو را به معامله‌گران ارائه  می‌کند تا آنها در این حساب بتوانند مهارت‌های معاملاتی را تمرین کنند. معامله‌گران می‌توانند در حساب دموی این شرکت به همان قابلیت‌ها و ابزارهایی دسترسی داشته باشند که در حساب واقعی قابل‌دسترس هستند. این قابلیت‌ها شامل قیمت‌های لحظه‌ای بازار، نمودارهای سفارشی و اندیکاتورهای معاملاتی می‌شوند. یکی از مزایای استفاده از حساب دموی NordFX این است که تجربه معاملاتی جامعی را برای معامله‌گران فراهم می‌کند. مشتری به‌خوبی این تجربه را کسب می‌کند چون حساب دموی این شرکت، شرایط معاملاتی واقعی از جمله اسپرد، سرعت اجرا و اسلیپیج (لغزش) را شبیه‌سازی می‌کنند. این کار به معامله‌گران اجازه می‌دهد استراتژی‌های معاملاتی‌شان را در زمان واقعی تست کنند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌تری بگیرند.

ضمنا حساب دموی NordFX رایگان است و معامله‌گران می‌توانند به مدت نامحدودی به آن دسترسی باشند. یعنی معامله‌گران می‌توانند هرچقدر که برای آموزش به زمان نیاز دارند از آن استفاده کنند و استراتژی‌های معاملاتی خودشان را بدون هیچ فشار مالی در آنجا تمرین کنند.

برای افتتاح حساب دمو در NordFX به وب‌سایت رسمی NordFX به آدرس www.NordFX.com  بروید و روی  دکمه « بازکردن حساب آزمایشی» در صفحه اصلی کلیک کنید. (دکمه‌های مشابهی در سایر صفحات سایر مثلاً بخش شرح حساب وجود دارند). در یک روش دیگر می‌توانید با استفاده از دکمه «بازکردن حساب معاملاتی» یک حساب دمو باز کنید اما بعداً باید گزینه «باز کردن یک حساب دمو» را در بالای فرم ثبت‌نام انتخاب کنید.

باید فیلدهای زیر را در این فرم پر کنید:

  • نوع حساب: به‌صورت Demo USD باقی بگذارید.
  • اندازه اهرم را از 1:1000 تا 1:100 انتخاب کنید.
  • نام و نام خانوادگی‌تان را بنویسید.
  • آدرس ایمیل معتبری را وارد کنید.
  • شماره‌تلفن فعالی را وارد کنید.
  • کپچا را کامل کنید: اعدادی که در تصویر دیده می‌شوند را وارد کنید.
  • رمز عبور شما به‌صورت خودکار ساخته خواهد شد. اگر خودتان می‌خواهید رمز عبور را وارد کنید، این مربع را تیک بزنید.

بعد از پرکردن فیلدهای ضروری، روی «باز کردن یک حساب دمو» کلیک کنید تا به صفحه‌ای هدایت شوید که اطلاعات حسابتان از جمله شماره‌حساب، رمز عبور و سروری که برای اتصال حسابتان به ترمینال معاملاتی متاتریدر ۴ (MT4) استفاده می‌شود را نمایش می‌دهد. سپس باید ترمینال MT4 را به کامپیوتر یا موبایلتان دانلود کنید. وقتی برنامه را برای اولین‌بار اجرا می‌کنید به شما اطلاع می‌دهد که به سرورهای معاملاتی NordFX متصل شوید. اگر این پنجره را به هر دلیلی بسته‌اید روی منوی «فایل» کلیک کنید و «باز کردن یک حساب» را انتخاب کنید.

در پنجره فرم ثبت‌نام که باز می‌شود «دموی NordFX» را انتخاب کنید و روی «بعدی» کلیک کنید. در مرحله بعد در فیلد «ورود» باید یک «حساب معاملاتی موجود» را انتخاب کنید و شماره‌حساب معاملاتی دموی خودتان را وارد کنید، در فیلد «رمز عبور» باید رمز عبورتان را وارد کنید و روی «انجام شد» کلیک کنید.

اگر کلیه اطلاعات به درستی وارد شوند یک نمودار جفت‌ارز، موجودی معاملاتی دموی خودتان که 10000 دلار مجازی است و «وضعیت اتصال» را خواهید دید که یک اتصال فعال را نشان می‌دهد.

کل فرایند افتتاح حساب دمو فقط چند دقیقه وقت می‌گیرد و پس از آن می‌توانید معاملات آنلاین در بازارهای مالی را تمرین کنید.


« مطالب سودمند
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید