2022 ژانویه 2

شرکت کارگزاری NordFX خلاصه‌ای از معاملات مشتریانش را در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ تهیه کرده است. خدمات معامله‌گری اجتماعی، PAMM و کپی معامله و همچنین، سودی که از شرکای IB شرکت گرفته می‌شود روی هم گذاشته شده است.

دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی: XAU/USD، GBP/USD و BTC/USD1 

در میان معامله‌گران، بهترین نتایج ماه را صاحب حساب با چهار رقم ابتدایی ۱۰۴۵ کسب کرده است. این معامله‌گرِ اهل کشور چین با معاملاتش روی BTC/USD، ۳۳۱۰۵ دلار سود کسب کرده است. شایان ذکر است که بیت‌کوین در ماه دسامبر، بیشتر روندی نزولی یا جانبی داشته است. بنابراین به نظر می‌رسد که برای دست‌یابی به چنین سودی، تلاش زیادی صرف شده است. 

مقام دوم در میان سه معامله‌گر پرسود، به معامله‌گری اهل کشور هندوستان تعلق دارد. این معامله‌گر با چهار رقم ابتدای حساب ۱۵۳۸، با معاملاتش روی جفت‌ارزهای XAU/USD یا طلا و GBP/USD، ۲۵۴۱۳ دلار سود کسب کرده است.

دست آخر، مقام سوم را نماینده‌ی دیگری از چین تصاحب کرده است که شماره‌ی حسابش با ۱۵۴۹ شروع می‌شود. وی توانسته است با معاملاتی که روی جفت‌ارز EUR/USD انجام می‌دهد، ۲۲۲۵۶ دلار سود کسب کند.

خدمات سرمایه‌گذاری غیر فعالانه‌ی NordFX:

  • ما برای تجزیه و تحلیل حساب‌های سرویس CopyTrading در سال ۲۰۲۱، بیشترین توجه‌مان را روی سیگنال‌هایی می‌گذاشتیم که بیش از بقیه عمر کرده بودند. حالا تصمیم گرفته‌ایم که «سنت» را بشکنیم و روی «استارت‌آپ‌ها» متمرکز شویم. این سیگنال‌ها تقریبا جدید هستند و به همین دلیل هم دردسته‌ی پرخطر طبقه‌بندی می‌شوند. اما نسبت سود به نزول‌شان آن‌ها را جذاب کرده است. حتی اگر نخواهیم در آن‌ها به صورت کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری کنیم، حداقل برای این که تحت نظرشان داشته باشیم جذاب هستند. از آن‌جایی که تعداد این سیگنال‌ها بسیار زیاد است، می‌خواهیم به جای ۳ گزینه، ۵ گزینه‌ی برتر را معرفی کنیم.

AURISTELA - سیگنالی که ۲۵ اکتبر شروع به کار کرده است. این سیگنال ظرف ۶۵ روز، ۹۳.۲۳ درصد سود داده (در ماه دسامبر ۳۹.۵۳ درصد) و حداکثر نزولش هم ۳۵ درصد بوده است. تقریبا تمام (۹۹ درصد) از تراکنش‌های این سیگنال روی طلا (XAU/USD) بوده‌اند.

نام سیگنال بعدی Hada است. این سیگنال در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۱، یعنی چیزی بیش از ۱ ماه قبل کارش را شروع کرد. حداکثر سودی که این سینال در این مدت کسب کرد، ۲۷.۷۴ درصد بود. در ماه دسامبر ۱۴.۷۲ درصد سود داد و حداکثر نزولش هم تنها ۴.۳۹ درصد بود. این سیگنال روی جفت‌ارزهای USD/JPY، XAU/USD، GBP/USD و EUR/USD معامله می‌کند.

شماره‌ی ۳ در این لیست سیگنالِ Darto Capital است. این سیگنال تنها ۱۰ روز عمر دارد. اما در همین مدت، سود معاملاتش روی جفت‌های GBP/USD، EUR/USD، BTC/USD و XAU/USD ۳۷.۷۹ درصد بود. میزان نزولش هم تنها ۴.۸ درصد بوده است.

دو سیگنال دیگر در لیست ۵ استارت‌آپ برتر وجود دارد که با توجه به مدت عمر، ابزارها و حجم معاملات‌شان، باید متعلق به یک معامله‌ر باشند. این سیگنال‌ها Sriniwas (با عمر ۴۵ روز، سود ۲۳.۲۲ درصد و سود دسامبر ۱۴.۳۸ درصد و نزول ۸.۳۸ درصد) و Rekha Dubey (با عمر ۴۵ روز، سود ۳۰.۰۵ درصد و سود دسامبر ۲۱.۱۶ درصد و نزول ۸.۸۰ درصد) هستند. جفت‌ارزهایی که این دو سیگنال معامله می‌کنند XAU/USD، USD/JPY، GBP/USD، EUR/USD، BTC/USD و شاخص US500 هستند. طلا در هر دو سیگنال بیشترین سهم را دارد (بیش از ۷۰ درصد از حجم کل معاملات)؛ اتفاقی که تقریبا معمول است. اما معامله با شاخص سهام US500 می‌تواند نادر در نظر گرفته شود. اما این ابزار در سبد سرمایه‌گذاری این معامله‌گر تقریبا ۴ درصد از حجم را به خودش اختصاص داده است.

  • ما در بخش PAMM بارها و بارها از مدیری با نام مستعار KennyFXPRO نام برده‌ایم. این مدیر در مدت ۱۱ ماه، سرمایه‌اش رادر حساب KennyFXPRO-The Multi 3000 EA ۶۵ درصد افزایش داده است. حداکثر نزولش هم معقول است؛ کمتر از ۱۶ درصد. سبد معاملاتی این مدیر نسبتا متنوع است و نه‌تنها شامل جفت‌ارزهای مشهور می‌شود، بلکه جفت‌ارزهایی چون NZD/CAD، AUD/CAD و AUD/NZD را نیز در خود دارد.

حساب TranquilityFX - The Genesis v3 هم توجه حساب‌های PAMM را به سمت خودش جلب کرده است. این حساب ۲۷۲ روز عمر دارد و در این مدت، ۴۵ درصد سود را با حداکثر نزول ۱۶ درصد ساخته است. جفت‌ارزهایی که در این حساب معامله می‌شوند شبیه به KennyFXPRO-The Multi 3000 EA هستند. به همین دلیل شاید هر دو حساب تحت مدیریت یک معامله‌گر باشد.

حساب NKFX - Ninja 136 هم شبیه به دو حساب قبلی است. این حساب ۱۷۲ روز است که کار می‌کند. در این مدت ۳۴ درصد سود داده و حداکثر نزولش ۱۵ درصد بوده است.

در میان شرکای IB شرکت NordFX، این سه برترین نتایج را داشتند:

  • بیشترین کمیسیون ماه دسامبر، ۵۲۳۶ دلار، به یکی از شرکای ویتنامی تعلق دارد که شماره حسابش با ۱۳۷۱ شروع می‌شود.
  • شریک بعدی اهل چین است و شماره‌ی حسابش با ۱۳۳۶ شروع می‌شود. او در این ماه ۴۵۷۸ دلار به دست آورده است.
  • در آخر هم شریکی اهل هند در لیست ما حضور دارد که حسابش با ۱۱۵۷۰ شروع می‌شود و ۲۹۰۴ دلار به عنوان کمیسیون دریافت کرده است.

 

توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.


« اخبار شرکتها
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید