2021 دسامبر 18

EUR/USD: اخبار قدیمی از طرف فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا

 • هفته‌ی گذشته، هفته‌ی بانک‌های مرکزی بود. فدرال رزرو در روز چهارشنبه ۱۵ دسامبر، بانک انگلستان در روز ۱۶ دسامبر، و بانک ژاپن در انتهای هفته‌ی جاری، ۱۷ دسامبر، آخرین جلسه‌ی سال جاری‌شان را برگزار کردند.

  مدلی برای معامله وجود دارد که با نام FIFO شناخته می‌شود، مخفف «First in, first out» (هرکس اول داخل شود، اول خارج می‌شود). ما هم از همین مدل استفاده می‌کنیم و به نتایج جلسات به همان ترتیب که برگزار شده‌اند، می‌پردازیم.

   جلسه‌ی اول را FOMC (کمیته‌ی بازار آزاد فدرال) برگزار کرد. بعضی از سرمایه‌گذاران انتظار هر تصمیم رادیکالی را از این جلسه داشتند و نمایندگان فدرال رزرو، در روز چهارشنبه بیش از چیزی که انتظار می‌رفت تهاجمی صحبت کردند. این انتظار جفت‌ارز EUR/USD را به مرز پایینی کانالی کشاند که سه هفته برقرار بوده است. اما قیمت پس از رسیدن به ۱.۱۲۲۰، بازگشت کرد و دلار دوباره زمین را از دست داد.

  بازار فهمید که تقریبا تمام پارامترهای سیاست پولی بدون تغییر باقی مانده‌اند. تنها برنامه‌ی تسهیل کمی (QE) بود که مورد تجدید نظر قرار گرفت. نرخ کاهش خرید دارایی از ۱۵ میلیارد دلار به ۳۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. ممکن است این برنامه در ماه‌های مارس و آوریل ۲۰۲۲ به طور کامل بسته شود.

  بعد از این، بازار کار کمی بهبود پیدا کرد. اما سپس نگرانی‌های مربوط به «سویه‌ی جدید ویروس» پدیدار شدند. تورم هسته در ۲۰۲۲ می‌تواند کمی بالاتر برود و از ۲.۳ درصد که قبلا فرض می‌شد، به ۲.۷ درصد برسد. پیش‌بینی تورم ۲۰۲۳ تنها ۰.۱ درصد افزایش پیدا کرده است و رقم ۲۰۲۴ هم بدون تغییر باقی‌مانده است.

   به نوشته‌ی فایننشل تایمز، فدرال رزرو با وجود بیانیه‌های تهاجمی‌اش هنوز هم تورم را پدیده‌ای موقت می‌داند و انتظار دارد که ظرف دو سال به بازه‌ی هدف برسد. به همین علت هم به آرامی در حال افزایش نرخ سپرده‌های فدرال است.

  نرخ بهره‌ی کلیدی در جلسه‌ی قبل بدون بهره و در همان سطح ۰.۲۵ درصد باقی ماند. تا به الآن، دو یا سه بار نرخ‌ها افزایش داشتند. اما چارت نقطه‌ای فدرال رزرو نشان می‌دهند که باید ۳ بار این اتفاق بیافتد. اما این چارت فقط بیانیه‌ای است که قصد و نیت نهاد ناظر را، در صورتی که شرایط اقتصاد خرد طبق انتظارش جلو برود، نشان می‌دهد.

   در کل، تمام بیانیه‌هایی که بانک مرکزی آمریکا داده است این بار از صحبت درباره‌ی هرگونه جزییاتی اجتناب کرده‌اند. بازارها از این حرف‌ها چیز جدیدی یاد نگرفتند. عکس‌العمل آن‌ها هم مناسب بود: جفت‌ارز EUR/USD بازگشت کرد و به سمت بالا رفت. این جفت‌ارز که در روز پنجشنبه ۱۶ دسامبر ۱۰ نقطه از دست داده بود، همین زمان هم در مرز بالایی کانال جانبی و در سطح ۱.۱۳۶۰ بود.

  به قطع و یقین این حرکت بدون کمک پوند اتفاق نمیافتاد. بانک انگلستان تصمیم گرفت که روی دلار فشار وارد کند  (ما در بخش مربوطه، به تفصیل درباره‌ی این تصمیم صحبت خواهیم کرد). 

   تایج جلسه‌ی بانک مرکزی اروپا هم سرمایه‌گذاران را شگفت‌زده نکرد. شبیه چیزی که برای فدرال رزرو اتفاق افتاد، نهاد ناظر اروپایی هم پیش‌بینی خودش از تورم را برای سال آینده بالا برد. همچنین، این تورم را اتفاقی موقت دانست. البته این نهاد با صراحت اعلام کرد که در حال حاضر در نظر ندارد با این تورم بجنگد. یک بار دیگر اعلام شد که نرخ تامین مالی مجدد تا زمانی که تورم به سطح هدفش (۲ درصد) برسد، تغییری نمی‌کند و تا زمانی طولانی هم در همین سطح خواهد ماند. در نتیجه نتیجه‌ی «اصلی» این جلسه بیانیه‌ی رییس بانک، کریستین لگارد بود که در آن عنوان شد «بسیار بعید است که ما نرخ‌ها را در سال ۲۰۲۲ افزایش دهیم». این را هم همه از قبل می‌دانستند.

  موضع آرام و کبوتری بانک مرکزی اروپا نگذاشت EUR/USD از کانال جانبی بالاتر برود و اضطراب مربوط به سویه‌ی اومیکرون، این نمودار را به شدت پایین راند تا دوره‌ی معاملاتی در سطح ۱.۱۲۳۸ تمام شود.

   هفته‌ی پیش رو هفته‌ی قبل از کریسمس است. هفت روز پس از کریسمس، شب سال نو فرا می‌رسد. جایبازیگران بزرگ در این روزها خالی است و به همین دلیل، بازار کم عمق می‌شود و نقدینگی وجود نخواهد داشت. همین شرایط می‌تواند باعث شود که در هر بخشی از بازار، شگفتی ببینیم. در این روزها نوسان‌ها افزایش پیدا می‌کنند و شکاف قیمتی بسیار زیاد می‌شود. معامله‌گران، این اتفاقات را «رالیِ بابانوئل» می‌نامند. البته ممکن است خلافش هم اتفاق بیافتد. حرکات «تنبلی» در جفت‌ارزها به وجود بیایند و بازه‌ی آن‌ها را باریک کنند.

   ۵۰ درصد از متخصصین انتظار دارند که دلار آمریکا بیش از این تقویت شود و جفت‌ارز EUR/USD پایین‌تر بیاید. سی درصدشان هم شرط می‌بندند که یورو بالا می‌رود. بیست درصد باقی‌مانده موضعی خنثی گرفته‌اند.  در میان اسیلاتورهای نمودار روزانه، ۸۰ درصد به سمت پایین اشاره می‌کنند (البته ۱۵ درصدشان در ناحیه‌ی فروش بیش از حد هستند)، ۱۰ درصد می‌گویند نمودار بالا می‌رود و ۱۰ درصد هم به روند جانبی رای می‌دهند. صد در صد اندیکاتورهای روند با خرس‌ها هستند.

  در نواحی و سطوح ۱.۱۲۶۵، ۱.۱۳۰۰، ۱.۱۳۵۵، ۱.۱۳۸۰، ۱.۱۴۳۵-۱.۱۴۶۵ مقاومت وجود دارد. نزدیک‌ترین سطح مقاومت ۱.۱۲۲۵، بعد از آن ۱.۱۱۸۵ و سپس ۱.۱۰۷۵-۱.۱۱۰۰ است.

   دستور جلسه‌ی اقتصادی سال دیگر عملا کارایی ندارد و اخبار خیلی مهمی درباره‌ی هفته‌ی پیش رو وجود ندارد که بخواهیم بگوییم. می‌توانیم برای دلایل شکسته شدن روند یا افزایش نوسان، به انتشار داده‌های سالانه‌ی تولید ناخالص داخلی آمریکا در ۲۲ دسامبر اشاره کنیم. همچنین، داده‌های مربوط به سفارش کالاهای سرمایه‌ای و بادوام هم در روز بعد، ۲۳ دسامبر، به دست اداره‌ی آمار ایالات متحده منتشر می‌شوند.

GBP/USD: اولین قدم بانک انگلستان

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۰ تا ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۱1

 • ما در پیش‌بینی قبلی اشاره کردیم وظیفه‌ی شماره‌ی یک گاوهای GBP/USD، این است که به مقاومت کلیدی در ناحیه‌ی ۱.۳۲۸۵-۱.۳۳۰۰ غلبه کنند. همچنین پیش‌بینی کردیم که اگر بانک انگلستان نرخ بهره را در ۱۶ دسامبر افزایش دهد، مشکلی پیش نخواهد آمد. دقیقا همین اتفاق افتاد.

   در حالی که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا فقط الاکلنگ بازی می‌کنند، بانک انگلستان شروع به حمله به قیمت‌های افزایشی کرد. پس از این که تورم در بریتانیا تا ۵.۱ درصد افزایش پیدا کرد و به قله‌ای ۱۰ ساله رسید، نهاد ناظر نرخ را برای اولین بار در سه سال گذشته از ۰.۱ درصد به ۰.۲۵ درصد رساند. این تصمیم در حالی گرفته شد که شرایط همه‌گیری به دلیل سویه‌ی اومیکرون در حال بدتر شدن است. اما به گفته‌ی رییس بانک انگلستان اندرو بیلی، مهم‌تر این است که فشار قیمتِ روی اقتصاد و جامعه کم شود.

  البته که افزایش نرخ به اندازه‌ی ۱۵ پایه‌ی نقطه‌ای نمی‌تواند چشمگیر نامیده شود. اما مهمترین چیز این است که اولین قدم همین الآن هم برداشته شده است و بازارها انتظار دارند که در ماه فوریه، دومین افزایش نرخ را ببینند.

   سخت بتوان گفت که چرا بسیاری از جراید مالی نوشته‌اند تصمیم فعلی بانک انگلستان کاملا غافلگیرکننده بود. اگر به پیش‌بینی قبلی نگاه کنید، ۴۰ درصد از متخصصین پیش‌بینی می‌کردند که نرخ بالا می‌رود و در نتیجه‌اش، پوند هم قوی‌تر می‌شود.

  اما پوند نتوانست این پیروزی را محکم کند. جفت‌ارز GBP/USD که در روز پنجشنبه ۱۶ دسامبر تا ارتفاع ۱.۳۳۷۳ بالا رفته بود، بازگشت کرد و با شدت پایین آمد. سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی‌هایی که راجع به سویه‌ی اومیکرون وجود داشت، شروع به فروختن پوندهایشان کردند. اجتناب از ریسک باعث شد اقبال به سمت دلار کم‌ریسک‌تر زیاد شود و در نتیجه، به شاخص‌های سهام و قیمت‌های یورو و پوند بریتانیا هوایی دمیده شد. این جفت‌ارز هفته‌ی معاملاتی را در ۱.۳۲۳۵ تمام کرد.

  پیش‌بینی متخصصین برای هفته‌ی پیش رو کمی پیش‌تعطیلی است؛ به عبارت دیگر مبهم. سی و پنج درصد از آن‌ها با گاوها هستند و همین عدد، با خرس‌ها. سی درصد باقی‌مانده هم ترجیح می‌دهند که طرف کسی را نگیرند. در میان اسیلاتورهای نمودار روزانه، شرایط به همین صورت است. سی درصد از آن‌ها می‌گویند باید بخریم، ۴۵ درصد می‌گویند باید بفروشیم و ۲۵ درصد می‌گویند کافیست کاری نکنیم و به استراحت مشغول شویم. شاخص‌های روند حال و هوایی کاملا متفاوت دارند. تمامی آن‌ها قرمز هستند.

  حمایت‌ها در ۱.۳۲۱۰-۱.۳۲۲۰، ۱.۳۱۷۰-۱.۳۱۹۰، ۱.۳۱۳۵ و ۱.۳۰۷۵ قرار دارند. در صورتی که خط حمایت آخر بشکند، نمودار می‌تواند تا ۱.۲۹۶۰ پایین برود. نواحی و خطوط مقاومت در ۱.۳۲۸۵-۱.۳۳۰۰، ۱.۳۳۴۰، ۱.۳۳۷۰، ۱.۳۴۱۰، ۱.۳۴۷۵، ۱.۳۵۱۵، ۱.۳۵۷۰، ۱.۳۶۱۰، ۱.۳۷۳۵ و ۱.۳۸۳۵ هستند.

  هفته‌ی آینده، از دید اقتصاد کلان برای پوند هم اتفاق مهم چندانی نخواهد افتاد. مهم‌ترین موارد انتشار داده‌های تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه‌ماهه‌ی سوم سال است که در روز چهارشنبه ۲۲ دسامبر منتشر می‌شود. اما بازارها روی اوضاع موج جدید ویروس کرونا تمرکز خواهند کرد. 

USD/JPY: روندهای جانبی ادامه پیدا خواهند کرد.

 • کسی که از افزایش ریسک نمی‌ترسد، ین است. برعکس، از ریسک بالا خوشحال می‌شود. در پیش‌بینی قبلی گفته بودیم که اکثر قریب به اتفاق متخصصین (۸۰ درصد) انتظار دارند به کمک فدرال رزرو آمریکا، جفت‌ارز USD/JPY بالا برود و شاید، مرز بالایی کانال ۱۱۳.۴۰-۱۱۴.۴۰ را بشکند. دقیقا همین اتفاق هم افتاده است. دلار شروع به پیشرفت کرد و این جفت‌ارز در روز ۱۵ دسامبر ارتفاع ۱۱۴.۲۵ را لمس کرد. سپس به دلیل وحشت سرمایه‌گذاران توانست ضررهایش را پس بگیرد و تا سطح ۱۱۳.۱۳ پایین آمد. آخرین نوسان قیمت هم در مرکز بازه‌ی معاملاتی هفتگی زده شد؛ در سطح ۱۱۳.۷۰.

  سخت بتوان پیش‌بینی کرد که چه اتفاقی برای اومیکرون میافتد و شرایط چگونه بر وحشتِ داخل بازار تاثیر می‌گذارد. تا اینجای کار بین دلار و ین، دلار با اندکی تفاوت پیشتاز است. پنجاه و پنج درصد از تحلیل‌گران گفته‌اند USD/JPY بالا خواهد رفت و ۴۵ درصد، گفته‌اند پایین میاید.

  شاخص‌های تکنیکال هم تنها روند جانبی این جفت‌ارز را تایید می‌کنند که ۱۰ هفته است در کنار خط ۱۱۳.۵۰ شکل گرفته است. در میان اسیلاتورهای نمودار روزانه ۳۰ درصد نظر به پایین دارند، ۳۵ درصد بی‌تفاوتند و ۳۵ درصد باقی‌مانده رای به بالا می‌دهند. در میان شاخص‌های روند، صعودی‌ها برتری اندکی دارند. آن‌ها ۶۰ درصد هستند و رقیب‌شان ۴۰ درصد.

  سطوح حمایت در ۱۱۳.۲۰، ۱۱۲.۷۰، ۱۱۲.۰۰، ۱۱۱.۶۰ و ۱۱۱.۲۰ قرار دارند. خطوط مقاومت هم در ۱۱۴.۰۰، ۱۱۴.۲۵، ۱۱۵.۰۰ و ۱۱۵.۵۰ هستند.

  حالا برسیم به داده‌هایی که قول‌شان را داده بودیم. جلسه‌ی بانک ژاپن برگزار شد و به هیچ عنوان به نفع رشد این ارز نبود. با وجودی که این نهاد ناظر حجم سرمایه‌گذاری اضطراری مربوط به همه‌گیری را در روز جمعه ۱۷ دسامبر پایین آورد، اما همان‌طور که انتظار می‌رفت، نرخ بهره را تغییر نداد و در سطح منفی ۰.۱ درصد نگاه داشت.

  این بانک سیاست بسیار نرمش و اقدامات لازم برای محافظت از کسب و کارهای کوچک را حفظ کرد و رییسش، هاروهیکو کورودا، در نشست مطبوعاتی‌اش گفت که ین ارزان، بیش از این که به اقتصاد ژاپن صدمه بزند آن را تقویت خواهد کرد. به گفته‌ی این مقام مسئول، ارزانیِ ین از صادرات حمایت می‌کند و سود شرکت‌ها را افزایش می‌دهد. بنابراین می‌توانیم با اطمینان بگوییم که سیاست پولی این نهاد ناظر در آینده‌ی قابل پیش‌بینی، بسیار آرام و کبوتری خواهد بود.

ارزهای دیجیتال: همه‌چیز درهم و برهم است، یا زمستان میاید یا بهار

 • در بازار ارزهای دیجیتال ابهام زیاد شده است. در طول ۷ روز گذشته، سطح سرمایه بدون تغییر باقی مانده و ۲.۲۷۰ تریلیون دلار است (یک هفته پیش، ۲.۲۱۵ تریلیون دلار بود). شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال از ۲۴ نقطه تنها کمی فاصله گرفته و تا ۲۹ نقطه بالا آمده است تا از ناحیه‌ی ترس شدید، به ناحیه‌ی ترس برود.

  در این شرایط، بعضی از متخصصین امید دارند که روند صعودی در ارزهای اصلی به جای اول بازگردد. اما دیگران انتظار نزول دارند. در اینجاست که سال ۲۰۱۷ به یادها میاید. در آن سال بیت‌کوین که از ۱۹۲۷۰ دلار گذشته بود، به جای این که بر سطح نمادین ۲۰ هزار دلار فائق بیاید، سقوطی جانانه کرد. زمانی که می‌خواست ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ را شروع کند، در ۵۹۰۰ دلار بود و ۷۰ درصد از ارزشش را از دست داده بود. سرمایه‌گذاران و دوست‌داران ارزهای دیجیتال هم در این دوره بدترین افسردگی‌ها را تجربه می‌کردند. سپس ماه‌های متوالی انتظار و امید پیش آمد که با نام «زمستان ارزهای دیجیتال» از آن یاد می‌شود. اولین نسیم گرمی که نشان از تمام شدن این زمستان می‌داد، یک سال بعد در مارس ۲۰۱۹ آمد و بهار واقعی هم یک سال بعد از آن، در مارس ۲۰۲۰ شروع شد. 

   چیزی که بدبین‌ها درباره‌اش حرف می‌زنند، احتمال یک «عصر یخ» جدید است. ما قبل از این هم از سرمایه‌گذار و اقتصاددان مشهور، لویی ناوالیه نقل قول کرده‌ایم. به گفته‌ی او حباب بزرگی در بازار سهام به وجود آمده است که می‌تواند دارایی‌های ریسکی را به شدت پایین براند. در نتیجه‌ی این روند، ارزش بیت‌کوین می‌تواند تا ۱۰ هزار دلار پایین بیاید. ناوالیه و یکی دیگر از متخصصان، معامله‌گر و تحلیل‌گر تکنیکال افسانه‌ای پیتر برنت، به سرمایه‌گذاران هشدار دادند که الگوی خطرناکی از «سقف دوقلو» در چارت ارز دیجیتال اول مشاهده شده است. او نوشته است: «کاهش ارزش به زیر ۴۶ هزار دلار (میانگین متحرک ۲۰۰ روزه) سیگنالی خرسی است. بیت‌کوین باید از ۲۸۵۰۰ دلار پایین‌تر بیاید تا الگوی سقف دوقلو را تکمیل کند و چنین نزولی، نشان از این دارد که نمودار به زیر ۱۰ هزار دلار خواهد رسید».

   به گفته‌ی نیکیتا سوشنیکوف، مدیر شرکت خدمات ارز دیجیتال آلفاکش، اگر الگوی سقف دوقلو تکمیل شود بازار دوره‌ای طولانی از احساسات غمزده را خواهد دید. اما این متخصص تاکید می‌کند «امکان ندارد بیت‌کوین به ۵ هزار یا حتی ۱۵ هزار برسد. باید بیت‌کوین با چنین قیمت‌هایی را به طور کامل فراموش کنید. اما ممکن است از ۴۰ هزار پایین‌تر بیاید و هفته‌ها در این سطح بماند. حتی اذعان می‌کنم که ممکن است قیمت تا ۳۵ هزار دلار هم پایین بیاید. اما پایین‌تر از این دیگر بعید است».

   به گفته‌ی مایکل ون دپوپ، سازنده‌ی منبع تحلیلی «متریال ایندیکیتورز» (Material Indicators)، احساسات خرسی هنوز هم در میان وال‌ها چیرگی دارند. او می‌گوید «آن‌ها در ماه اکتبر قبل حتی یک سیگنال افت هم نخریده‌اند. اخیرا، فقط در حال فروش هستند». اگر به چارت دو هفته‌ی اخیر نگاه کنید، به وضوح می‌بینید که چگونه خرس‌ها در حال فشار آوردن به BTC/USD هستند تا از ناحیه‌ی ۴۶ هزار دلار، جایی که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه رد عبور می‌کند، بگذرد.

   وقتی داریم این متن را می‌نویسیم، تقلا ادامه دارد. به نظر می‌رسد که خرس‌ها در انتهای هفته‌ی کاری، ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند. سویه‌ی اومیکرونِ ویروس کرونا باعث شده موج وحشت جدیدی در بازار به وجود بیاید و دارایی‌های ریسکی، شامل ارزهای دیجیتال فروش‌شان را شروع کنند. این جفت‌ارز هم در انتهای روز جمعه ۱۷ دسامبر تا ۴۵۵۲۵ دلار پایین آمد و بعد از آن، به ۴۶۵۰۰ دلار بازگشت. به گفته‌ی متخصصین IntoTheBlock، بیت‌کوین شانس بسیاری داشته است تا در این شرایط تا سطح ۴۳۰۰۰ دلار پایین بیاید. تنها در این سطح است که این ارز کف ناحیه‌ای‌اش را پیدا می‌کند. حدود ۳۴۴ هزار کیف پول، ۳۹۵ هزار بیت‌کوین را حول و حوش همین خط حمایت خریده‌اند. این‌ها سرمایه‌گذارانی هستند که باید از پایین آمدن بیشتر قیمت جلوگیری کنند تا وارد ضرر نشوند.

  بر اساس تحلیل دفتر ثبت سفارش‌های صرافی بیت‌فینکس، سطح حمایتی در حال شکل گرفتن است که کمی با این سطح تفاوت دارد. داده‌های این دفتر حاکی از آن است که تعداد بسیاری از سفارش‌های خرید بیت‌کوین در حال شکل گرفتن در بازه‌ی ۴۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰۰ هستند.

   کریسمس و سال نو هنوز هم مهربان و خوشحال هستند. به همین دلیل هم در آستانه‌ی آن‌ها، می‌خواهیم تحلیل‌مان را با چند یادداشت کم و بیش خوشبینانه به پایان برسانیم. به گفته‌ی تعدادی از متخصصین ظهور «سقف دوقلو» در نمودار، نمی‌تواند به طور کامل به این نتیجه ختم شود که الگویش به طور کامل ساخته می‌شود و بازار اصلاحی عمیق‌تر را شروع می‌کند.

  بخش تحلیل «بست‌چنج» باور دارد که علی‌رغم ریسک‌های بسیار بالای ادامه‌ی نزول ناحیه‌ای، ارز دیجیتال اصلی هنوز توان بسیاری برای رشد در میان‌مدت دارد. بست‌چنج باور دارد «امروز شرایط بسیار مبهم هستند. اما پیش‌بینی‌های میان‌مدت تا میانه‌ی سال ۲۰۲۲ هنوز مثبت هستند. بیت‌کوین نیاز دارد که حداقل نیمی از سطح سرمایه‌اش را از دست بدهد و جای پای محکمی را در سطوح زیر ۲۸۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار پیدا کند. در این صورت، بسیاری از سناریو‌های خوشبینانه از دست خواهند رفت. تا زمانی که این اتفاق نیافتاده است، امید برای قیمت ۱۰۰ هزار دلاری بیت‌کوین زنده خواهد ماند».

   آژانس رتبه‌بندی «ویس کریپتو» هم به این تصویر جادویی اشاره می‌کند. با وجود اصلاح طولانی، این آژانس هنوز هم سناریوی خوشبینانه را باور دارد. تحلیل‌گران این موسسه پیش‌بینی همکاران‌شان در بلومبرگ را باور دارند. آن‌ها قبلا اعلام کرده‌اند که احتمال بسیار زیادی می‌رود این ارز، در سال ۲۰۲۲ از ۱۰۰ هزاردلار عبور کند.

  بنا بر تحلیل ویس کریپتو احتمال این که نمودار بیت‌کوین از این سطح روانی بگذرد، از ریسک پایین آمدنش بیشتر است. ایالات متحده با عقب‌نشینی‌اش از مقابله با چین، قانون‌مندسازی دنیای ارزهای دیجیتال را سرعت می‌بخشد و همین کار هم خواهد توانست ارزش ارزهای دیجیتال را بالا ببرد.

  نویسنده‌های این مطالعه تاکید دارند که ارزهای دیجیتال از نظر سفت و سخت‌تر شدن سیاست پولی فدرال رزرو، بزرگترین ذی‌نفع‌های کاهش ارزش سهام هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند برای متنوع کردن سبد سرمایه‌گذاری‌شان سهام را بفروشند و به جایش ارز دیجیتال بخرند. به علاوه، کاهش سود اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند روی قیمت‌های بیت‌کوین و ایتریوم تاثیری مثبت داشته باشد.

 

گروه تحلیل NordFX

 

توجه: این محتوا نباید به عنوان توصیه‌ی سرمایه‌گذاری یا راهنمایی برای فعالیت در بازارهای مالی در نظر گرفته شود. هدف، تنها دادن اطلاعات است. معامله در بازارهای مالی با ریسک همراه است و می‌تواند باعث شود کل سرمایه‌تان را از دست بدهید.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید