2021 دسامبر 2

شرکت کارگزاری NordFX برآیند معملات مشتریانش در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ را جمع‌بنده کرده است. در این مقاله خدمات معامله‌گری اجتماعی، PAMM و کپی معامله و همچنین، سودی که از شرکای IB شرکت گرفته می‌شود روی هم گذاشته شده و نتایج آن‌ها جمع‌بندی شده است.

نتایج نوامبر ۲۰۲۱: پوند بریتانیا باز هم «محبوب» شده است1 

  • در انتهای ماه، برترین معامله‌گر از کشور هند بود. وی که چهار رقم ابتدای شماره‌ی حسابش ۱۵۹۶ است، توانسته در این ماه ۲۰۷٫۳۲۹ دلار درآمد کسب کند. چنین سودی از معامله با جفت‌ارزهای مختلف به دست آمده است. البته صاحب این حساب بیش از هرچیز پوند بریتانیا را معامله کرده است؛ با جفت‌ارزهای GBP/USD و GBP/JPY. ابزارهای معاملاتی دیگری که این معامله‌گر با‌ آن‌ها کار کرده شامل EUR/NZD، EUR/AUD و AUD/JPY می‌شوند.
  • یکی از مشتریان اهل ویتنام که چهار رقم ابتدای شماره حسابش ۱۴۱۶ بود، توانست در ماه اکتبر به رقم خالص ۳۷٫۱۱۶ دلار برسد. صاحب این حساب در ماه نوامبر سود خودش را چهار برابر کرد و به رتبه‌ی دوم صعود کرد. سود آن‌ها در این ماه، ۱۵۳٫۵۷۲ دلار بود.
  • جایگاه سوم را معامله‌گری از هند از آن خود کرد. صاحب حسابی با چهار رقم ابتدایی ۱۵۶۰، توانست سودش از معاملات GBP/USD را به ۵۶٫۲۵۴ دلار برساند.

خدمات سرمایه‌گذاری غیرفعالانه:

  • در حال حاضر، در سیستم کپی معاملات دو سیگنال از بقیه بیشتر به چشم میایند: معاملات دلار و GFS_FX. سیگنال اول ظرف ۴۳ روز، ۴۰۸ درصد رشد به خودش دیده است. تمامی معاملات این سیگنال با جفت‌ارز GBP/USD انجام شده‌اند. این موضوع، به نفع بسیاری از معامله‌گران تمام می‌شود. این میزان سود در این مدت اندک، می‌تواند بسیاری از سرمایه‌گذاران را به سمت خود جلب کند. اما این که حداکثر کاهش این ارز ۴۷ درصد بوده، نشان از این دارد که سرمایه‌گذاران باید بسیار محتاطانه عمل کنند.

سیگنال دوم، GFX_FX، تهاجم کمتری از خودش نشان می‌دهد. این سیگنال کمتر از شش ماه (۱۹۶ روز) است که وجود دارد و در این مدت، ۱۳۵ درصد سود به وجود آورده. مقدار زیادی از معاملات (بیش از ۷۰ درصد) هم به پوند بریتانیا مربوط است. این معاملات شامل GBP/USD، GBP/AUD و GBP/JPY می‌شوند. بیشترین کاهش این سیگنال ۳۴ درصد بوده است. بنابراین کسانی که می‌خواهند مشترک این سیگنال شوند هم باید احتیاط کنند.

طول عمر این سیگنال تقریبا کوتاه است و به ماه محاسبه می‌شود. اما قطعا افرادی هستند که مدت مدیدی در خدمات کپی معاملاتی فعالیت کرده‌اند. برای مثال، سیگنال MF989923. این سیگنال ۷ سال عمر دارد و در نتیجه، ۵۱۵ درصد رشد از خودش نشان داده است. این سیگنال در این مدت چندین بار نزول داشته است. در یکی از این دفعات، میزان نزول به ۶۶ درصد رسید. اما از آخرین باری که این اتفاق افتاد (مارس ۲۰۲۰) مدت زیادی می‌گذرد. اما این سیگنال از آن زمان، معاملاتش را با تهاجم و در نتیجه سود کمتری انجام می‌دهد.

  • ما قبلا در خدمات PAMM به مدیری با نام KennyFxPro اشاره کرده‌ایم. این مدیر با حسابش به نام KennyFXPRO-The Multi 3000 EA در مدت ۱۰ ماه، سرمایه‌اش را ۵۶ درصد افزایش داده و حد نزولش هم زیاد نبوده است؛ تنها ۱۶ درصد.

در میان شرکای IB شرکت NordFX، این سه برترین نتایج را داشتند:

  • رتبه‌ی اول را هنوز هم یکی از شرکای اهل ویتنام دارد. چهار رقم ابتدای شماره حساب او ۱۲۵۸ است و کمیسیونش به ۸۴۴۷ دلار می‌رسد.
  • رتبه‌ی دوم هم متعلق به یکی از اهالی ویتنام است. او که چهار رقم ابتدای شماره حسابش ۱۳۷۱ است، توانسته ۷۲۲۵ دلار درآمد داشته باشد.
  • رتبه‌ی سوم هم به یکی از شرکای دیگر اهل هندوستان رسیده که چهار رقم ابتدای شماره حسابش ۱۵۰۴ است و توانسته ۶۵۲۳ دلار درآمد کسب کند.

***

پس از جمع‌بندی نهایی نتایج این ماه، باید خاطرنشان کرد که معامله‌گران دیگر هم توانسته‌اند فرصت عالی دیگری برای کسب سود به دست بیاورند. کارگزاری NordFX، امسال برای مشتری‌هایش بخت‌آزمایی بزرگی برگزار می‌کند. در این بخت‌آزمایی، جوایز نقدی بسیاری اهدا خواهد شد که بین ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار ارزش دارند. تا ۳ ژوئن، تاریخ این رویداد، یک ماه دیگر باقی است.

شما به سادگی می‌توانید در این بخت‌آزمایی شرکت کنید و شانس این را داشته باشید که یک یا چند جایزه را از آن خودتان کنید. کلیه‌ی جزییات این قرعه‌کشی در سایت NordFX نوشته شده‌اند.

 

هشدار: این مطلب اصلاً توصیه یا راهنمای سرمایه‌گذاری برای افرادی نیست که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند. هدف از انتشار این مطلب فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کامل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود. 


« اخبار شرکتها
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید