2021 جولای 12

نمی‌خواهیم به شما بگوییم سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، احمقانه و نادرست هستند. فقط می‌گوییم روش‌هایی که درباره آن صحبت خواهیم کرد به شما کمک می‌کنند تا درآمدتان از سرمایه‌گذاری‌تان را چندین برابر کنید. ضمناً این روش‌ها ساده هستند و در دسترس همه افراد قرار دارند.

قضیه چیست و چه رازی وجود دارد؟

اینجا درباره سرمایه‌گذاری روی ارز، رمزارز، سهام بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، شاخص‌های سهام، طلا، نقره صحبت می‌کنیم. در ظاهر، هیچ چیزی جدیدی وجود ندارد. می‌توانید به بانک بروید و پولتان را آنجا سپرده‌گذاری کنید. یا یک سهم یا چند سهم را بخرید. البته می‌توانید همین کارها را این بار از طریق یک کارگزار انجام دهید و ده ها، صدها و هزاران برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری سنتی، سود به دست آورید.

چطور ممکن است؟ آیا کلاهبرداری نیست؟ نه کلاهبرداری نیست و همه اینها واقعی هستند. راز کار در این است که شرکت‌های کارگزاری بزرگ به مشتری‌هایشان وام می‌دهند این وام، فوری، خودکار و بدون هیچ وثیقه‌ای داده می‌شود. مشتری به لطف این وام، می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های بسیار بیشتر از سرمایه اولیه‌اش انجام دهد. این تراکنش‌ها که با پشتیبانی مالی کارگزار انجام می‌شوند در بین حرفه‌ای‌ها به معاملات مارجین یا اهرمی مشهور هستند.

این گزینه قبلاً فقط در دسترس اشخاص پرنفوذ وال‌استریت بود. امروزه به لطف توسعه اینترنت و پیشرفت نرم‌افزارها، صدها میلیون انسان معمولی در سراسر جهان به این معاملات دسترسی پیدا کرده‌اند. داشتن فقط یک کامپیوتر و موبایل و حداقل ۱۰ دلار سرمایه‌گذاری اولیه برای دسترسی به این روش کافی است.

سرمایه‌گذاری‌های هوشمند1

راز سودهای نجومی

خب کارگزاری سرمایه اولیه شما را چقدر می‌تواند افزایش بدهد؟ ما با بررسی یک مثال از کارگزاری NordFX به این سوال پاسخ می‌دهیم.

اهرم در معاملات ارز می‌تواند تا 1:1000 بالا برود. یعنی فقط با داشتن ۱۰۰ دلار می‌توانید تا ۱۰۰ هزار دلار معامله کنید. سودتان در این صورت ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری معمولی است.

معاملات طلا با اهرم 1:200 انجام می‌شوند. یعنی در قیمت کنونی ۱۸۰۰ دلار در هر اونس فقط به ۲۹۰ دلار به‌جای ۵۸۰۰۰ دلار نیاز دارید تا روی یک کیلوگرم طلا سرمایه‌گذاری کنید.

نمی‌توانید یک کیلوگرم طلا به خانه‌تان ببرید. اما این سرمایه‌گذاری در حساب شما ثبت می‌شود و اگر قیمت طلا افزایش پیدا کند دقیقاً همان قدر سود خواهید کرد که اگر شمش سنگین طلا را در گاوصندوق بانک یا زیر تختتان پنهان کرده بودید، سود می‌کردید. طرح مشابهی برای سایر دارائی‌های مالی هم خوب وجود دارد. خب چرا باید به دنبال انباری برای ذخیره مثلاً ۱۰ تن نفت باشید اگر بتوانید این مقدار نفت را به‌صورت اعتبار وارد حسابتان کنید؟

برای سرمایه‌گذاری در سهام هم به سرمایه زیادی نیاز ندارید. حداقل حجم سرمایه‌گذاری، ۱ سهم است و مثلاً اگرچه ارزش سهام فعلی آمازون ۳۷۰۰$ است که مبلغ زیادی است ولی قیمت سهام هیولت پاکارد فقط ۳۰ دلار است و قیمت سهام فورد موتور حتی کمتر از آن یعنی ۱۵ دلار است. پس حتی با داشتن ۱۰۰ دلار و اهرم 1:5 می‌توانید پورتفوی سرمایه‌گذاری خوبی بسازید. شما در NordFX به شکل خاص مجموعه منتخب بزرگی از ۷۰ سهم دارای برند مشهور جهانی را در اختیار دارید که شامل سهام شرکت‌های اپل، فراری، آی‌بی‌ام، اوبر، ای‌بی، علی‌بابا، نتفلیکس، دویچه بانک و بسیاری از سهم‌های دیگر می‌شود. علاوه بر این " پورتفوی" های آماده‌ای مثل شاخص‌های سهام داوجونز، استاندارد اند پور ۵۰۰ ، DAX 30، نیکی ۲۲۵ و غیره هم در دسترس هستند که اهرم آنها هم  1:10 است.

حالا به رمزارزها می‌رسیم. می‌توانید روی رمزارزها به روش‌های زیادی سرمایه‌گذاری کنید. می‌توانید بیت‌کوین را از صرافی به قیمت ۳۵۰۰۰$ بخرید. این قیمت امروز بیت‌کوین است. ولی می‌توانید فقط 150$ برای این کار خرج کنید. این دقیقاً همان مقداری است که برای خرید ۱ بیت‌کوین در حسابتان در NordFX نیاز دارید. خلاصه این که این کارگزاری به شما اجازه می‌دهد تا با ۱۱ رمزارز برتر معامله کنید و همه این معاملات با شرایط یکسان خیلی سودآور انجام می‌شوند. بنابراین معامله با اتریوم فقط به ۱۵ دلار نیاز دارد، EOS به 0.3 دلار نیاز دارد و سرمایه‌گذاری در ۱ ریپل فقط ۲ سنت آمریکا هزینه خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری‌های هوشمند2

وقتی سود زیاد باشد، امکان ریسک هم هست

همه اطلاعات بالا مثل معجزه به نظر می‌رسند. اما معجزه‌ها فقط گاهی اوقات اتفاق می‌افتند. به‌خصوص در جهان مالی معجزه‌ها خیلی کم اتفاق می‌افتند. پس میلیونرها و میلیاردرها از کجا می‌آیند؟ بیایید صادق باشیم - اگر با سرمایه‌گذاری موفق سودتان با سرعت نجومی افزایش پیدا می‌کند پس در صورت شکست هم به همان سرعت ضرر می‌کنید. اما! در NordFX هرگز بیش از سرمایه اولیه‌تان را از دست نمی‌دهید.

یعنی اگر ۱۵۰ دلار روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید و قیمت بیت‌کوین در پایان سال از ۳۵۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند سود شما ۳۰۰۰۰ دلار خواهد بود. اگر قیمت بیت‌کوین پایین برود حداکثر ۱۵۰ دلار ضرر می‌کنید و حتی یک سنت بیشتر هم ضرر نمی‌کنید.

موافقید که نسبت ریسک به سود خیلی خوبی است؟ به‌هرحال این شما هستید که باید تصمیم بگیرید. شما باید درباره زمان سرمایه‌گذاری‌تان تصمیم بگیرید. اگر پولتان را در سپرده بانکی بگذارید معمولاً دوره سرمایه‌گذاری مثلاً یک ماه، شش ماه یا یک سال را تعیین می‌کنید. درحالی‌که وقتی با کارگزار کار می‌کنید می‌توانید هروقت خواستید سرمایه‌گذاری‌تان را پایان بدهید. شما یک سهم را می‌خرید بعد نظرتان تغییر می‌کند، پوزیشن را می‌بندید و پول را مثلاً به طلا انتقال می‌دهید. یا فقط پولتان را برداشت می‌کنید. این کار را هروقت بخواهید می‌توانید انجام دهید - می‌توانید این کار را ظرف چند ثانیه یا چند سال انجام دهید.

سرمایه‌گذار فعال، سرمایه‌گذار منفعل

وقتی از سرمایه‌گذاری فعال استفاده می‌کنید، همه چیز روشن است: در این شرایط خودتان مقدار ریسک را ارزیابی می‌کنید و تصمیم می‌گیرید که کجا، با چه حجمی و چه مدت پولتان را سرمایه‌گذاری کنید. اما اگر تجربه کافی ندارید و گرفتن این تصمیمات برایتان دشوار است، متخصصان NordFX سه گزینه سرمایه‌گذاری منفعل زیر را به شما پیشنهاد می‌کنند:

  1. حساب‌های PAMM (از کلمه انگلیسی ماژول مدیریت تخصیص درصدی گرفته شده است) راه کلاسیک، ساده و راحتی برای کسب سود هستند که با گذشت زمان امتحانشان را پس داده‌اند. اگرچه لازم است بخشی از سودتان را به کسی بدهید که برایتان کار می‌کند. می‌توانید مثل یک سرمایه‌گذار عمل کنید، یک یا چند مدیر PAMM را از فهرست رتبه‌های NordFX انتخاب کنید و پولتان را به آنها بسپارید تا در بازارهای مالی با آن معامله کنند.
  2. کپی تریدینگ هم راه محبوب دیگری برای کسب سود است حتی اگر هیچ تجربه ترید مستقلی نداشته باشید. در اینجا هم درست مثل خدمات PAMM اطلاعات آماری کاملی را به دست می‌آورید که با استفاده از آن می‌توانید به‌جای مدیر PAMM، سیگنال‌دهنده خودتان را انتخاب کنید. تفاوت در اینجا است که در خدمات PAMM  پولی که سرمایه‌گذاری می‌کنید به حساب مدیر واریز می‌شود و او از آنجا اقدام به معامله می‌کند اما در کپی تریدینگ پول در حساب خودتان باقی می‌ماند و معاملات سیگنال‌دهنده به طور خودکار به حساب شما کپی می‌شوند.
  3. گزینه دیگر هم حساب پس‌انداز NordFX است. این حساب روشی منحصربه‌فرد است که متخصصان شرکت ابداع کرده‌اند و بر مبنای تکنولوژی دیفای کار می‌کند و نه‌تنها اجازه می‌دهد درآمد منفعلی تا ۳۰% سالانه داشته باشید بلکه می‌توانید سودتان را با عملیات مستقل در بازارهای مالی افزایش دهید و وام معاملاتی با بهره فقط ۳% از کارگزار بگیرید. بعلاوه درآمد سرمایه‌گذاری نه بعد از انقضای هر دوره بلکه به‌صورت روزانه به حسابتان واریز خواهد شد.


« مطالب سودمند
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید