2021 می 22

ابتدا رویدادهای هفته قبل را مرور می‌کنیم:

 • EUR/USD: شرح مذاکرات کمیته بازار باز فدرال (FOMC) که چهارشنبه ۱۹ می منتشر شد، نشان می‌دهد که: «برخی اعضای کمیته عقیده دارند که اگر اقتصاد آمریکا به‌سرعت به سمت اهداف تعیین شده توسط فدرال رزرو حرکت کند، بهتر است بحث درباره موضوع کاهش محرک مالی آغاز شود». جمله‌بندی این بخش بسیار مبهم است. اما ظاهرا علیه خرس‌هایی است که تلاش می‌کردند تا دلار را تقویت کنند و جفت‌ارز EUR/USD را پایین بکشند. به همین دلیل این جفت‌ارز از مقدار بالای هشت هفته گذشته در ۱٫۲۲۴۵ به‌اندازه ۸۵ نقطه نزول کرد و تا حمایت ۱٫۲۱۶۰ رسید.
  ولی بازارها بعداً متوجه شدند که این بخش از گزارش در دنیای واقعی هیچ معنای مهمی ندارد. حتی اگر فدرال رزرو آمریکا گفتگو درباره کاهش برنامه محرک مالی و افزایش نرخ بهره را در ماه ژوئن آغاز کند هنوز منتظر ماندن برای اقدامات ملموس درباره این موضوعات ارزشش را ندارد. این «روشنگری» اجازه داد تا گاوها بتوانند این جفت‌ارز را به مقدار بالای ۱٫۲۲۴۰ برگردانند. اما آنها نتوانستند جای پای محکمی در این نقطه پیدا کنند.
  افزایش بازده اوراق دولتی ۱۰ ساله آمریکا از ۱٫۶۱% به ۱٫۶۳% در جمعه ۲۱ می و نزول شاخص‌های سهام آمریکا در کنار فعالیت ضعیف تجاری آلمان باعث شد تا جفت‌ارز EUR/USD مجدداً به حمایت ۱٫۲۱۶۰ هل داده شود. قوس آخر هفته، خیلی دور از این نقطه نبود و در سطح ۱٫۲۱۸۰ قرار داشت؛
 • GBP/USD: ارزش پوند که از میل به ریسک سرمایه‌گذاران پیروی می‌کند، دائماً در حال نوسان است. به طور طبیعی، دینامیک‌های GBP/USD تحت تأثیر همان عواملی قرار می‌گیرند که بر EUR/USD تأثیر می‌گذارند. ضمناً پوند نه‌تنها به دنبال دستیابی مجدد به مقدار بالای سالانه‌اش است بلکه می‌خواهد به بیشترین مقدار ۳۶ ماهه در ۱٫۴۲۴۱ برسد و تقریباً به این هدف رسیده است.
  اکثر متخصصان در پیش‌بینی هفته گذشته به کریدور ۱٫۴۲۰۰-۱٫۴۱۰۰ اشاره می‌کردند. این پیش‌بینی تقریباً با نوسان کمی کاملاً اتفاق افتاد.
  این جفت‌ارز که از آمارهای مثبت بازار کار بریتانیا نیرو گرفته بود در ابتدای هفته به سمت شمال و دامنه ۱٫۴۲۳۲-۱٫۴۱۰۰ حرکت کرد.
  روز جمعه، جلسه کمیته بازار باز آمریکا، رشد اوراق خزانه و داده‌های چشمگیر IHS Markit در بخش خدمات باعث شد تا گاوها دوباره عقب‌نشینی کنند و این جفت‌ارز دوره پنج‌روزه را در ۱٫۴۱۵۳ به پایان رساند؛
 • USD/JPY: اکثر متخصصان از روند خرسی برای چهارمین هفته متوالی حمایت می‌کردند و انتظار داشتند که این جفت‌ارز تا حمایت ۱۰۹٫۰۰ و سپس تا ۱۰۸٫۳۵ افت کند. انتظار آنها درست بود: این جفت‌ارز با عبور از حمایت ۱۰۹٫۰۰ بازهم به سمت جنوب پیش رفت. درست است که به هدف دوم نرسید ولی نقطه پایین محلی را در ۱۰۸٫۵۶ ثبت کرد.
  یِن تقریباً در کل هفته توسط نزول بازده اوراق قرضه آمریکا و قیمت‌های کامودیتی حمایت شد. شاید این جفت‌ارز می‌توانست بازهم پایین‌تر برود اما افزایش قیمت نفت و بازده خزانه باعث شد تا به افق ۱۰۹٫۰۰ برگردد و بعد به سطح ۱۰۸٫۹۳ رسید و جلسه معاملاتی را در این نقطه به پایان رساند؛
 • رمزارزها: رالی گاوی که در پاییز ۲۰۲۰ آغاز شده بود باعث شد تا سرمایه‌گذاران زیادی بیش از حد سرمست و خوشحال شوند. آنها تصور می‌کردند که دارایی‌های دیجیتال تا ابد رشد خواهند کرد و فراموش کردند که بازار رمزارز بسیار پرنوسان و متلاطم است. فقط یک شوک کوچک کافی است تا نوسانات شدیدی را در این بازار ایجاد کند. خب اگر چند شوک وارد شود و به‌اندازه کافی هم قوی باشند چه؟ این حالت شبیه به یک زلزله است و ترس معامله‌گران فوراً افزایش پیدا می‌کند و یک سونامی بزرگ واقعاً بازار را از همه پوزیشن‌هایی که با اهرم باز شده‌اند، تخلیه می‌کند.
  بازار رمزارز سه زلزله شدید را در بیست روز نخستِ ماه می تجربه کرد. دو سقوط اول با ایلان ماسک مرتبط بودند.
  ابتدا تسلا لغو فروش خودروهای الکتریکی خودش را در ازای بیت‌کوین اعلام کرد و در توضیحاتش گفت که این کار را به دلیل نگرانی برای محیط‌زیست انجام داده است. اعلامیه رسانه‌ای تسلا می‌گفت «ما نگران استفاده از سوخت‌های فسیلی برای ماینینگ هستیم. آینده سیاره ما بستگی به مقدارهای گازهای منتشر شده به جو دارد. قصد نداریم از حل مشکلات محیط‌زیستی طفره برویم».
  دومین ضربه به بازار به دلیل توئیتی از ایلان ماسک بود که می‌گفت تسلا هنوز ممکن است توکن‌های بیت‌کوینی که قبلاً خریده است را بفروشد. به یاد دارید که سه ماه قبل با این خبر که تسلا ۱٫۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است، قیمت BTC درست تا ۲۲% افزایش پیدا کرد. حالا ماسک خبر می‌دهد که شاید تسلا بیت‌کوین‌هایش را بفروشد.
  سومین هراسی که به بازار رمزارز ضربه زد، این بود که مؤسسات مالی چین از ارائه خدمات مرتبط با دارائی‌های دیجیتال منع شدند. اعلامیه‌ای توسط سه رگولاتور مالی چین که ناظر بر تراکنش‌های مالی آنلاین، بازار پرداخت‌ها و تهاتر بانکی هستند درباره این موضوع منتشر شد.
  اکنون مؤسسات مالی چین نمی‌توانند خدماتی را برای ذخیره‌سازی و مدیریت رمزارز ارائه کنند و محصولات مرتبط با دارائی‌های دیجیتال را منتشر کنند. ضمناً استفاده از این دارائی‌های دیجیتال به‌عنوان ابزار پرداخت نیز ممنوع است. سه رگولاتور در اعلامیه مشترکی اعلام کردند که ارز‌های مجازی «توسط ارزش واقعی حمایت نمی‌شوند و قیمت‌های آنها به‌سادگی قابل دست‌کاری است و قراردادهای معامله آنها توسط قانون چین تحت حفاظت قرار نمی‌گیرند».
  «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا با مقامات چینی اعلام همبستگی کرد و از رمزارزها انتقاد کرد و گفت آنها خطراتی را برای ثبات مالی ایجاد می‌کنند و اعلام کرد باید تنظیم سخت‌گیرانه‌تری درباره آنها اجرا شود. به‌موازات این گفته‌ها، وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشنهادی را مطرح کرد که طبق آن اطلاعات مربوط به انتقال‌های رمزارز با ارزش بیش از ۱۰۰۰۰ دلار باید الزاماً به اداره مالیات گزارش شوند.
  باید این نکته را یادآوری کنیم که بیت‌کوین در ۱۴ آوریل به بالاترین مقدار کل تاریخ با ۶۴۶۰۰ دلار رسید. حالا فقط پنج هفته بعد یعنی در ۱۹ می‌، تا ۳۰۲۲۵ دلار افت کرد و ۵۳% ارزش خودش را از دست داد (برای اتریوم این ارقام به ترتیب ۴۳۶۴$ و ۱۹۲۷$ و ۵۶% بودند). کمی بعد ظاهراً بازار کمی ترمیم شد و جفت‌ارز BTC/USD تا ۴۲۲۸۵$ صعود کرد. ولی جمعه ۲۱ می شاهد معکوس شدن روند دیگری بودیم و قیمت در غروب همان روز تا سطح ۳۳۵۵۰$ افت کرد.
  ۲۰ می شاخص ترس و طمع رمزارز به پایین‌ترین مقدار ۱۲ ماهه خودش یعنی فقط ۱۱ نقطه رسید. در پایان هفته کاری یعنی ۲۱ می‌، این شاخص کمی رشد کرد و به ۱۹ نقطه رسید و اکنون در منطقه «ترس شدید» قرار دارد. طبق نظر تهیه‌کنندگان این شاخص، این مقدارها نشان می‌دهند که بازار همچنان در شرایط ترس شدید است و احتمالاً مدتی بعد رشد آن آغاز خواهد شد.
  روشن است که فروش به‌خاطر ترس نه‌تنها بر بیت‌کوین بلکه بر کل بازار رمزارز تأثیر گذاشته است. اگرچه حجم کل بازار در ۱۲ می برابر ۲٫۵۴ تریلیون دلار بود اما فقط بعد از هفت روز یعنی در ۱۹ می این رقم به ۱٫۴۳ تریلیون دلار افت کرد. ارزش کل بازار در غروب جمعه ۲۱ می در همان سطح قرار داشت.
  علاوه بر کسانی که پولشان را از دست دادند، کسانی هم هستند که سودهای بزرگی از سقوط قیمت‌ها کردند. طبق اعلام پورتال itsblockchain ، یکی از نهنگ‌ها ۳۰۰۰ بیت‌کوین را در ۹ می با قیمت متوسط ۵۸۵۰۰$ فروخته و ۳۵۲۱ بیت‌کوین را با قیمت متوسط ۴۴۵۰۰ دلار از ۱۵ تا ۱۹ مِی خریده است؛ بنابراین این سرمایه‌گذار سود ۱۸٫۷ میلیون دلاری کسب کرده است و هم‌زمان دارائی‌اش را BTC ۵۲۱ افزایش داده است. باید به این نکته اشاره کنیم که شرکت کارگزاری NordFX نه‌تنها به مشتریانش فرصت می‌دهد که از افزایش قیمت سود کسب کنند بلکه آنها می‌توانند از سقوط بازار هم سود ببرند. کافی است فقط ۱۵۰ دلار در حسابتان داشته باشید تا هم یک پوزیشن لانگ و هم یک پوزیشن شورت را با حجم BTC ۱ باز کنید (این رقم برای 1 ETH   ده برابر کمتر یعنی فقط ۱۵$ است).

 

در بخش پیش‌بینی هفته آینده، دیدگاه‌های تعدادی از متخصصان و همین‌طور پیش‌بینی‌هایی که بر مبنای روش‌های متنوع تکنیکال و تحلیل گرافیکی به دست آمده‌اند را بررسی کرده‌ایم و خلاصه بررسی‌هایمان را به شما ارائه کنیم:

 • EUR/USD: اگر در بهار ۲۰۲۰ ، سقوط اقتصاد زیر ضربه‌های ویروس کرونا، عامل تعیین‌کننده بود، یک سال بعد همه چیز ۱۸۰ درجه تغییر کرده است. اکنون انگیزه اصلی بازارها، تحرک تورمی یعنی احیای اقتصاد به دلیل تحریک فعال اقتصاد است.
  شاخص‌های S&P500 و نزدک مرتباً رکوردهای تاریخی خودشان را می‌شکنند. سرمایه‌گذاران علی‌رغم برافروختگی (آورهیت) بازار سهام، مرتباً دلارهایشان را می‌فروشند تا سهام‌های در حال غرق شدن و سایر دارائی‌های ریسکی را بخرند.
  شاخص دلار DXY از نقطه شروع ۳۰ مارس ۲۰۲۱ به نزول میل داشته است درحالی‌که جفت‌ارز EUR/USD در حال بالارفتن است. اگرچه مسئولان فدرال رزرو می‌گویند بحث‌های مربوط به امکان کاهش برنامه محرک مالی ممکن است از اوائل ژوئن آغاز شوند اما این خبر فقط در کوتاه‌مدت می‌تواند دلار را تقویت کند. تضعیف جدید آمارهای کلان اقتصادی احتمالاً اجازه نمی‌دهد تا این رگولاتور، اقتصاد آمریکا را از پشتیبانی مالی محروم کند. حتی اگر گام‌های محکمی برداشته شوند احتمال کمی دارد که اتفاق مهمی تا پایان سال بیفتد.
  البته هیچ‌کس درباره احیای پایدار اقتصاد آمریکا تردید نمی‌کند. هرچند اخیراً این فرایند به شکل قابل‌توجهی کند شده است؛ بنابراین احتمالاً این اروپا خواهد بود که به الگوی نمونه‌ی احیای اقتصادی پس از همه‌گیری کووید-۱۹ تبدیل می‌شود. منطقه یورو امروز خیلی قوی‌تر از چند ماه قبل به نظر می‌رسد. سریع‌تر شدن نرخ واکسیناسیون و کاهش اقدامات قرنطینه‌ای در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا نشان‌دهنده احیای قابل‌توجه اقتصاد این اتحادیه است. کمیسیون اروپا اکنون پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی سال ۲۰۲۱ را از ۳٫۸% به ۴٫۳% افزایش داده است. و حالا در جلسه ماه ژوئن بانک مرکزی اروپا می‌توان انتظار ادامه سریع‌تر این روند را داشت.
  اقتصاد اروپا، اقتصادی صادرات محور است. بنابراین دولت جو بایدن نیز با کاهش تعرفه‌های وارداتی تحمیل شده توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا می‌تواند به تقویت اقتصاد اروپا کمک کند. همه این موارد نشان‌دهنده آن است که روند گاوی EUR/USD ممکن است ادامه پیدا کند. ۷۰% از متخصصان با این پیش‌بینی موافق هستند و مقدار بالای ۱٫۲۳۵۰ امسال را به‌عنوان هدف اعلام می‌کنند. نزدیک‌ترین سطوح مقاومت هم ۱٫۲۲۴۵ و ۱٫۲۳۰۰ هستند. در بلندمدت می‌توانیم درباره رشد جفت‌ارز تا ارتفاع ۱٫۲۵۵۰ صحبت کنیم.
  ۳۰% باقیمانده تحلیل‌گران عقیده دارند که بازار سهام آمریکا که در منطقه بیش‌خرید قرار دارد. این وضعیت باید منجر به اصلاح بزرگی شود که باعث می‌شود تا این جفت‌ارز حمایت ۱٫۲۱۶۰ خودش را بشکند و ابتدا تا سطح ۱٫۲۰۵۰ افت کند و پس از آن به حمایت خودش در منطقه ۱٫۲۰۰۰ -۱٫۱۹۸۵ برسد.
  تحلیل گرافیکی نشان می‌دهد که جفت‌ارز EUR/USD  تا مدتی در دامنه معاملاتی ۱٫۲۲۴۵ -۱٫۲۱۶۰ باقی می‌ماند و پس از آن به جنوب حرکت می‌کند. مقداری سردرگمی بین اندیکاتورهای تکنیکال در H4 مشاهده می‌شود. اما قرائت‌های آنها در D1 قطعی‌تر هستند: ۸۵% از اسیلاتورها و ۹۰% از اندیکاتورهای روند به رنگ سبز هستند.
  از بین آمارهای اقتصاد کلان احتمالاً جذاب‌ترین آمارها در پنجشنبه ۲۷ می منتشر خواهند شد. حجم سفارش‌های کالاهای بادوام و همین‌طور داده‌های تولید ناخالص داخلی آمریکا در این روز منتشر خواهند شد.
 • GBP/USD: ماه می که همراه با بهبود شرایط آب‌وهوایی بود احتمالاً با عملکرد تجارت و هزینه خوبی در انگلستان همراه است. علاوه بر این دولت انگلستان فعالانه در حال برداشتن محدودیت‌های قرنطینه‌ای است و قصد دارد تا همه این محدودیت‌ها را در ۲۱ ژوئن حذف کند. همه این موارد ممکن است منجر به آن شوند که طرف‌داران روند گاوی همچنان به هدفشان برسند و جفت‌ارز GBP/USD به مقدار بالای ۳۶ ماهه خودش در ۱٫۴۲۴۱ دست پیدا کند: ۶۵% از تحلیل‌گران با این پیش‌بینی موافق هستند و ۹۰% از اسیلاتورها و ۹۵% از اندیکاتورهای روند در D1 و همین‌طور تحلیل گرافیکی در H4 و D1 از پیش‌بینی آنها حمایت می‌کنند.
  تحلیل گرافیکی هم افت پوند را در ده روز اول ژوئن پیش‌بینی می‌کند. ۳۵% باقی‌مانده متخصصان نیز انتظار اصلاح به سمت جنوب را دارند. سطوح حمایت هم ۱٫۴۱۰۰، ۱٫۴۰۷۵ و ۱٫۴۰۰۰ هستند.
 • USD/JPY: مقدار پایین شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ژاپن که پنجشنبه ۲۰ می منتشر شد نشان داد که بازده‌های واقعی، خیلی بیشتر از بازده‌ها از سایر نقاط هستند. و این اتفاق علی‌رغم تضعیف جدی ین در سه‌ماهه اول امسال افتاده است. به دلیل تحرک تورمی جهانی و همین‌طور رشد بازده‌های اوراق بهادار دولتی بلندمدت سایر کشورها به‌خصوص آمریکا، فشار قوی به ین به‌عنوان ارز پناهگاه امن وارد می‌شود. در مقایسه می‌توان گفت که بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ژاپنی ۰٫۲۵% است درحالی‌که بازده اوراق مشابه آمریکایی ۱٫۶۳% است.
  از سوی دیگر، قدرت خرید ین و مقاومت اقتصاد ژاپن در برابر افزایش قیمت‌ها و تورم به نفع ین است. داده‌های منتشر شده درباره PPI نشان داد که بازده واقعی اوراق ژاپنی در ماه آوریل مثبت بوده است درحالی‌که همتایان آمریکایی آنها به دلیل انتشار پول توسط فدرال رزرو در حال فرورفتن زیر صفر هستند.
  مثل هفته‌های قبل، اکثر متخصصان (این بار ۷۵% از آنها) عقیده دارند که تضعیف ین خیلی زیاد شده است و ین باید بتواند موقعیت‌های ازدست‌رفته‌اش را از دلار پس بگیرد. اگرچه انتظارات در این مورد کاملاً ملایم هستند: اهداف عبارت‌اند از سطوح ۱۰۸٫۵۵، ۱۰۸٫۳۰ و ۱۰۸٫۰۰. ضمناً حمایت در ۱۰۷٫۵۰ به‌عنوان یک هدف خیلی دور محسوب می‌شود. ۲۵% باقیمانده متخصصان انتظار دارند که این جفت‌ارز به منطقه ۱۱۰٫۰۰ برگردد. نزدیک‌ترین مقاومت در ۱۰۹٫۳۵ قرار دارد. تحلیل گرافیکی در هر دو تایم فریم نشان‌دهنده حرکت ساید این جفت‌ارز در کانال ۱۱۰٫۰۰-۱۰۸٫۳۰ است.

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ مِی، ۲۰۲۱1

 • رمزارزها: همان‌طور که انتظار می‌رود، افراد پرنفوذ علاقه‌مند بعد از این سقوط شدید، سعی می‌کنند تا جامعه رمزارز را آرام کنند و آنها را متقاعد کنند که اوضاع آن‌قدرها هم ترسناک نیست و اتفاقات خوبی در راه است.
  «جوئل کروگر» استراتژیست پلتفرم نهادی LMAX ، اظهارات ایلان ماسک درباره مصرف بالای انرژی بیت‌کوین را فقط کاتالیزوری برای اصلاحی می‌داند که مدت‌ها بود موعدش رسیده بود. او می‌گوید «هیاهوی بیش از حدی درباره تسلا و ایلان ماسک وجود دارد. این پولبک خیلی به آنها ربط نداشت و بخش زیادی از آن به دلیل برافروختگی (آورهیت) تکنیکال بعد از حرکت پارابولیک مسیر قیمت‌ها بود»
  «لارک دیویس» تحلیل‌گر محبوب رمزارز عقیده دارد که معامله‌گران بیت‌کوین نباید نگران اظهارات ایلان ماسک یا کاهش قیمت بیت‌کوین باشند. دیویس توصیه می‌کند که نگاهی به رالی گاوی ۲۰۱۷ بیندازیم و ببینیم که بیت‌کوین می‌تواند از چندین نزول جان به در ببرد. او اشاره می‌کند که در آن زمان چهار اصلاح متفاوت در دامنه ۴۵-۳۰% وجود داشت.
  «لارک دیویس» مطمئن است که رشد کنونی فقط در مراحل اولیه است و عقیده دارد که نرخ‌ها در پایان سال خیلی بالاتر خواهند بود. او توصیه می‌کند «باید نگاه وسیع‌تری داشت، اوضاع بیت‌کوین در حال حاضر نباید باعث نگرانی شما شود. این شرایط در بازار رمزارز کاملاً طبیعی است. بعد از چند هفته دوباره وضعیت کاملاً گاوی خواهد شد. همه دوباره خواهند گفت BTC مفهوم جدیدی از پول است یا جملات مشابهی را بیان می‌کنند. حالا زمان آن نیست که بترسید و رمزارزتان را بفروشید اما زمانی عالی برای خرید در هنگام ترس فروشندگان است. ما فرصت‌های خرید عالی را در اختیار داریم.»
  تحلیل‌گران Glassnode هم گفته‌های «دیویس» را تأیید می‌کنند. آنها عقیده دارند که وقتی سرمایه‌گذاران جدید زیادی در حین رولبک از پوزیشن‌های از روی ترس استفاده می‌کنند سرمایه‌گذاران بلندمدت به افزایش سرمایه‌گذاری‌شان ادامه می‌دهند. مثلاً شرکت تحلیل تجاری MicroStrategy از نزول بیت‌کوین استفاده کرد و BTC ۲۲۹ دیگر را به ارزش ۱۰ میلیون دلار خرید. این خرید بیت‌کوین با قیمت متوسط ۴۳۶۶۳$ انجام شد. «رابرت کیوساکی» سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب محبوب «پدر ثروتمند، پدر فقیر» قصد دارد تا در افت کنونی بیت‌کوین اقدام به خرید کند.
  علی‌رغم سقوط اخیر بیت‌کوین، «کیتی وود» مدیر صندوق سرمایه‌گذاری Ark چشم‌اندازش درباره بیت‌کوین را دوباره تکرار کرده است. او در مصاحبه با بلومبرگ گفته است که در آینده قیمت بیت‌کوین تا ۵۰۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. «کیتی وود» عقیده دارد که افت قیمت BTC به دلیل هیجانات بسیار شدیدی است که طبق یک قانون با عوامل بنیادی مرتبط نیستند. هم‌زمان او هنوز رابطه کوچکی را با این حقیقت می‌بیند که حتی پرنوسان‌ترین و مبتکرترین بخش از بازار سهام هم اصلاح قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.
  نقصی که در اظهارات «کیتی وود» وجود دارد آن است که بیت‌کوین علی‌رغم افت بیش از ۵۰% قیمت هنوز به کف و پایین‌ترین قیمت خودش نرسیده است.
  درباره اتریوم هم پیش‌بینی‌های گاوی مثل پیش‌بینی‌های بیت‌کوین وجود دارد. مثلاً «مایک نووگراتز» از بانک رمزارز Galaxy Digital در مصاحبه‌ای با «نیویورک مگزین» افزایش قیمت اتریوم تا ۵۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده است. او می‌گوید این افزایش با ترکیب سه عامل تسهیل خواهد شد: اپ‌های پرداخت و استیبل‌کوین‌ها، امور مالی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرمثلی (NFT) ، او می‌گوید «تقریباً ۱۰۰ درصد مطمئن هستم که قیمت افزایش خواهد یافت. این عین ریاضی است».
  در پایان بررسی‌مان هم به تیتر فرعی کوچکمان یعنی هک‌های زندگی رمزارز می‌رسیم. این بار درباره این صحبت می‌کنیم که چگونه می‌توانید از اظهارات منفی خبرسازان برجسته پول درآورید.
  هواداران رمزارز که از توئیت‌های ایلان ماسک خشمگین بودند توکن جدیدی به نام «Fuck Elon Tweet (FUCKELON)» را ایجاد کردند که بر مبنای اسمارت چین بایننس ساخته شده است و تابه‌حال بیش از ۹۰۰۰ والت دارد. مهم‌ترین نکته آن است که قیمت این کوین تابه‌حال ۲۰۰۰% رشد کرده است و در زمان نوشتن این مطلب با قیمت $۰٫۰۰۵۲۶۰ معامله می‌شود.

 

گروه تحلیلی NordFX

 

هشدار: این مطالب اصلاً توصیه یا راهنمایی درباره سرمایه‌گذاری به افرادی نیستند که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند و هدف از انتشار این مطالب فقط اطلاع‌رسانی است. معامله در بازارهای مالی پرریسک است و شاید به ازدست‌رفتن کامل پول‌های سرمایه‌گذاری شده ختم شود.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید