2020 دسامبر 23

معامله‌گری فارکس راه ساده‌ای برای انجام دادن ندارد. باید پیش از این که در اینجا پول درآورید، چیزهای زیادی بیاموزید. خوشبختانه برای این که با موفقیت در معاملات فارکس معامله کنید، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید. راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یاد بگیرید ارزها یا دارایی‌های مالی دیگر را معامله کنید. در اینجا می‌خواهیم راهنمایی دقیق را برای شما درست کنیم که نشان دهد برای موفقیت، چه بخش‌هایی را باید پشت سر بگذارید.

معامله‌ی ارزهای فارکس: تازه‌کاران باید چه چیزی درباره‌اش بدانند

اولین موضوع مهمی که معامله‌گر تازه‌کار باید بداند، اصول معامله‌گری است. این اصول شامل نحوه‌ی کار بازارهای مالی و نحوه‌ی کسب پول با استفاده از معامله‌گری هستند.

مطالعه‌ی فارکس: چگونه حرفه‌ی موفقی در فارکس بسازیم1

معامله‌ی ارزها در فارکس فرآیندی است که در آن ارزها خریداری و فروخته می‌شود و با توجه به اختلاف قیمت این خرید و فروش، درآمد کسب می‌شود. فکر می‌کنید ارزش یورو نسبت به دلار، در آینده‌ی نزدیک از این که هست بیشتر می‌شود؟ می‌توانید جفت‌ارز EUR/USD را بخرید و زمانی که به هدف تعیین‌شده‌تان رسید، دوباره آن را بفروشید تا سود به دست بیاورید.

معاملات فارکس در این مثال بسیار ساده به نظر می‌رسد. اما برای اینکه نتیجه‌ی بهتری بگیرید، باید یاد بگیرید که چگونه نوسان‌ها قیمتی را پیش‌بینی کنید. معامله‌گر باتجربه‌ی فارکس از شیوه‌های متعددی برای تحلیل استفاده می‌کند تا جهت تغییرات قیمت در آینده را متوجه شود.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال: معامله‌ی فارکس از راهی هوشمندانه

بعضی از معامله‌گران فارکس برای پیش‌بینی نوسان‌ها از نمودار استفاده می‌کنند. ابزارهای مختلفی شامل اندیکاتورها، الگوهای گرافیکی و مدل‌های شمعی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید پیش‌بینی بازار را تسهیل کنید. همه‌ی این‌ها بر اساس اصولی هستند که چارلز داو، در آخر قرن  نوزدهم تشریح کرد. تمام این اندیکاتورها و الگوهای قیمتی به معامله‌گر فارکس این اجازه را می‌دهند که استراتژی‌های مختلفی بسازد. این ابزارها، فرصت‌های بسیاری را فراهم میاورند که بتوانید ارزها را در پایین‌ترین قیمت بخرید و در بالاترین قیمت، بفروشید.

می‌توانید علاوه بر این نمودارها، از شیوه‌های اقتصادی هم برای پیش‌بینی قیمت استفاده کنید که با عنوان تحلیل فاندامنتال شناخته می‌شوند. شیوه‌ی فاندامنتال برخلاف تحلیل تکنیکال با داده‌های کلان کار می‌کند. معامله‌گران می‌توانند با این شیوه، اختلاف قیمتی بین دو ارز را بر اساس شرایط اقتصادی در هر دو کشور پیدا کنند.

تحلیل فاندامنتال بسیار سخت‌تر از تحلیل تکنیکال است. برای استفاده از این شیوه باید در علم اقتصاد تخصص داشته باشید. این تخصص را می‌توانید با تحصیل در دانشگاه‌های مشخصی به دست بیاورید. البته می‌توانید با خواندن بعضی از کتاب‌ها، تصویری کلی از پیش‌بینی فاندامنتال به دست بیاورید.

مدیریت پول و مدیریت ریسک، دو کلید موفقیت در معاملات ارز فارکس هستند.

فرقی نمی‌کند کدام استراتژی را انتخاب کنید. اگر دید بلندمدت داشته باشید، موفق‌تر خواهید بود. مدیریت پول و ریسک، مهمترین وجه‌های معامله‌گری هستند. با این کارها می‌توانید ضرر کمتری بدهید و سودتان را به حداکثر برسانید.

بهترین مثال مدیریت درست ریسک، شیوه‌ی تخصیص منابع‌تان است. بهترین راه برای این که جلوی ضررهای بزرگ را بگیرید، این است که اندازه‌ی هر یک از پوزیشن‌هایتان، از ۲ تا ۵ درصد حجم کل دارایی موجود در حساب معاملاتی‌تان بیشتر نشود. تمام معامله‌گران بدون در نظر گرفتن این که چه استراتژی‌ای را استفاده می‌کنند، باید از این قاعده‌ی اصولی پیروی کنند.

این‌ها اصول اصلی معامله‌گری موفق هستند و برای این که نتیجه‌ی بهتری بگیرید، باید آن‌ها را بیاموزید. وقتی معامله‌گری در فارکس را میاموزید، چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می‌کنند معامله‌گری ماهر شوید.


« مطالب سودمند
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید