2018 مارس 18

در ابتدا چند کلمه‌ای درباره‌ی پیش‌بینی هفته‌ی پیش می‌گوییم که ثابت شد درباره‌ی ارزهای دیجیتال، کاملا صحیح بوده است:

 • EUR/USD. زمانی که پیش‌بینی‌مان درباره‌ی این جفت‌ارز را ارائه می‌کردیم، تعداد زیادی از تحلیل‌گران ادعا کرده بودند که در کانال ۱.۲۱۵۰-۱.۲۵۵۰ می‌ماند؛ کانالی که از نیمه‌ی ژانویه در آن قرار دارد. با وجود این که نوسان‌ها از حد انتظار هم کمتر بود، ولی حضور جفت ارز مورد بحث در این کانال به اتمام رسید. اختلاف بین حداکثر (۱.۲۴۱۲) و حداقل (۱.۲۲۶۰) در کل هفته فقط حدود۱۵۰ نقطه بود. این جفت‌ارز هفته‌ی گذشته را در ۱.۲۲۸۸ تمام کرد؛ تنها ۱۷ نقطه بالاتر از چیزی که هفته را با آن شروع کرده بود.
 • تنها ۲۰ درصد از متخصصین و تحلیل‌های دیداری نمودار روزانه انتظار داشتند که GBP/USD رشد کند. با این وجود، این جفت‌ارز در ابتدای هفته بالا رفت و در روز پنجشنبه، به سطح ۱.۴۰۰۰ رسید. با وجود تمام تلاش‌هایی که خرس‌ها انجام دادند، جفت‌ارز مورد بحث نتوانست این مقاومت را بشکند و در انتهای هفته، تا ۱.۳۹۳۵ عقب‌گرد کرد. این نقطه را می‌توان پیوت‌پوینت دوماهه‌ی فوریه و مارس دانست.
 • USD/JPY. نظر متخصصان درباره‌ی آینده‌ی این جفت‌ارز، به طور مساوی تقسیم شده است. ۳۳ درصد از آن‌ها با خرس‌ها، ۳۳ درصد با گاوها و باقی خنثی هستند. این اوضاع، دقیقا نشان‌دهنده‌ی رفتار جفت‌ارز است. در ابتدا کمی نزول کرد، سپس کمی صعود کرد و بعد، دوباره سقوط کرد. دقیق‌ترین پیش‌بینی را تحلیل گرافیکی ارائه کرد که کانال جانبی ۱۰۵.۲۵-۱۰۷.۶۵ را نشانه گرفت. این جفت ارز کل هفته‌ی پیش را در این کانال گذراند؛ حداقل ۱۰۵.۵۹ و حداکثر ۱۰۷.۲۸. 
 • به ارزهای دیجیتال می‌رسیم. متخصصی انتظار داشتند که بیت‌کوین تا ۷.۷۴۰ پایین بیاید: جفت‌ارز BTC/USD، در روز سه‌شنبه تا ۷.۶۳۸ پایین آمده بود. بنابراین، این پیش‌بینی کاملا دقیق از آب درآمد و خطایش تنها ۱ درصد بود.
  پیش‌بینی‌های ایتریوم، لایت‌کوین و ریپل هم برای دارندگان این ارزها ناامیدکننده بود و با این وجود، کاملا صحیح از آب درآمد. متخصصین پیش‌بینی کردند که این ارزهای مجازی، ۱۰ تا بیست درصد از ارزش‌شان را از دست خواهند داد. در ۱۵ مارس، تمام این جفت‌ارزها به کف ناحیه‌ای‌شان رسیدند. ایتریوم ۲۱.۶۷ درصد (از ۷۲۱.۵۰ به ۵۶۵.۰۹)، لایت‌کوین ۲۰.۴ درصد (از ۱۸۶.۷۱ به ۱۴۸.۵۹) و ریپل ۲۵.۹ درصد (از ۰.۷۶۷ تا ۰.۵۶۸) سقوط کردند. با این وجود، گاوها کاری کردند که بخشی از این ضررها جبران شود. بنابراین در انتهای هفته ETH/USD ۱۵.۶ درصد، LTC/USD ۱۰.۲ درصد و XRP/USD ۱۸ درصد از ارزش‌شان را از دست دادند. BTC/USD کمترین میزان نزول را داشت؛ حدود ۷.۷ درصد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • جفت‌ارزهای مربوط به دلار در روز چهارشنبه ۲۱ مارس انتظار رخدادهای بزرگی را دارند. مهمترین آن‌ها، تصمیم فدرال رزرو درباره‌ی نرخ سود است. بنا به پیش‌بینی‌ها، این نرخ از ۱.۵ درصد به ۱.۷۵ درصد خواهد رسید. با توجه به بالا رفتن ارزش دلار، این موضوع طبیعی به نظر می‌رسد.
  بیش از ۸۰ درصد از شاخص‌های روند و ۸۵ درصد از اسیلاتورها، برای EUR/USD نزول را پیش‌بینی می‌کنند. با این وجود، حدود نیمی از متخصصین (که تحلیل‌های گرافیکی نمودار روزانه هم آن‌ها را تایید می‌کنند) باور دارند که این جفت‌ارز در ابتدای هفته در کانال جانبی ۱.۲۲۷۵-۱.۲۴۴۵ ثابت باقی خواهد ماند. ۱۵ درصد از اسیلاتورها سیگنال می‌دهند که این جفت‌ارز فشار فروش بیش از اندازه دارد و همچنین، نشان می‌دهند که گاوها همچنان به این جفت‌ارز نیرو وارد می‌کنند و تلاش می‌کنند تا هرچه به تصمیم فدرال رزرو نزدیک می‌شویم، این جفت‌ارز هم بالاتر برود.
  در صورتی که این جفت ارز سقوط کند، اولین لایه‌ی مقاومت ۱.۲۱۵۰-۱.۲۲۰۰ خواهد بود و بعدی، در ۱.۲۰۰۰ قرار خواهد داشت.
 • GBP/USD. در انتهای هفته‌ی پیش، شاخص‌های نمودار چهار ساعته وضعیتی خنثی به خودشان گرفتند. ولی در نمودار روزانه نگاه‌شان رو به بالا مانده بود و نظرشان بر این بود که روند دو هفته‌ای این جفت‌ارز از ژانویه‌ی ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت. نزدیک‌ترین اهداف ۱.۴۰۰۰، ۱.۴۰۶۵ و ۱.۴۱۴۵ هستند.
  البته برخلاف شاخص‌ها، متخصصین می‌توانند داده‌های مهم اقتصادی را در نظر بگیرند. هفته‌ی آینده این داده‌ها هم برای دلار و هم برای پوند، به کرات منتشر خواهد شد. سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه، روزهایی هستند که این اطلاعات در آن‌ها منتشر می‌شوند. در اینجا بیشتر تحلیلگران (۶۰ درصد)، هنوز انتظار دارند که ارز بریتانیا ضعیف شود و این جفت‌ارز هم نزول کند. نزدیک‌ترین حمایت در ناحیه‌ی ۱.۳۷۱۰-۱.۳۷۶۰ است. در صورتی  که این ناحیه بشکند، ممکن است جفت‌ارز مورد بحث در میان‌مدت تا ۱.۳۴۴۵-۱.۳۵۸۵ نزول کند.

پیشبینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال نوزدهم تا بیست و سوم مارس، سال ۲۰۱۸1

 • منظره‌ی USD/JPY به این صورت است: ۷۰ درصد متخصصین، تحلیل‌های گرافیکی در نمودار روزانه و ۹۰ درصد از اندیکاتورها در نمودار روزانه و چهار ساعته، منتظرند تا این جفت‌ارز به حرکتش در کانال جانبی ادامه دهد. خطوط مقاومت ۱۰۶.۴۰، ۱۰۶.۷۵ و ۱۰۷.۲۵ هستند. خطوط حمایت ۱۰۵.۲۵، ۱۰۴.۵۰ و ۱۰۴.۰۰ هستند.
  لازم به ذکر است در میان مدت، تعداد تحلیل‌گرانی که از گاوها حمایت می‌کنند از ۳۰ درصد به ۶۵ درصد می‌رسد. هدف، بالا رفتن تا ناحیه‌ی ۱۰۸.۰۰-۱۱۰.۰۰ است؛
 • پیش‌بینی جفت‌ارزهای دیجیتال اصلی به صورت زیر است. BTC/USD: متخصصین انتظار دارند که این جفت‌ارز به سقف‌های هفته‌ی گذشته برسد. بنا به پیش‌بینی آن‌ها، این جفت‌ارز تا ۸۸۵۰-۹۴۰۰ بالا خواهد رفت. ETH/USD: رشد تا ۶۵۵.۰۰ و بعد از آن، نزول تا ۶۷۰.۰۰-۷۴۰.۰۰. LTC/USD: رشد تا ۱۷۰.۰۰-۱۸۱.۰۰ و در صورت شکست مقاومت، رشد تا ۱۹۳.۰۰. XRP/USD: هدف ۰.۶۸۸-۰.۷۸۰ است و احتمالا تا انتهای هفته، جفت‌ارز تا ۰.۸۱۰ بالا می‌رود.

در اینجا مایلیم اعلام کنیم که حتی کوچکترین اتفاقات، می‌توانند روی روند و نوسان ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند. بنابراین، پیشنهاد اکیدمان این است که به مدیریت پولی هوشمندانه توجه وافری داشته باشید که در ترکیب با اهرم ۱:۱۰۰۰، ریسک معاملاتی‌تان را تا حد چشمگیری پایین میاورد. علاوه بر همه‌ی این‌ها با این اهرم برای خرید ۱۰ بیت‌کوین، ۱۰۰ ایتریوم، ۵۰۰ لایت‌کوین یا ۱۰۰ هزار ریپل، تنها به صد دلار نیاز خواهید داشت و می‌توانید مابقی پول‌تان را ذخیره کنید.    

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید