2018 مارس 11

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. بیشتر متخصصین (۶۰ درصد) انتظار داشتند که یورو در ابتدا تا ۱.۲۴۰۰ صعود کند و سپس از آن هم بالاتر برود و به حداکثر قیمت ژانویه‌ و فوریه‌ی گذشته برسد؛ ۱.۲۵۰۰-۱.۲۵۵۵. در نیمه‌ی ابتدای هفته این جفت‌ارز بالا رفت، ولی قدرت خرس‌ها باعث شد تا فقط ۱.۲۴۴۵ را بزند و بعد از آن، خرس‌ها تمام ضررشان را جبران کردند. این جفت‌ارز هفته را در جایی تمام کرد که شروع کرده بود؛ سطح ۱.۲۳۰۵.
 • در جفت‌ارز GBP/USD، نوسان به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت قوی نبود و این جفت ارز در محدوده‌ی ۱.۳۷۶۵-۱.۳۹۳۰باقی ماند. این جفت‌ارز، به هیچ کدام از اهداف تعیین شده نرسید. در نتیجه، حرکتش را می‌توان روندی جانبی با پیوت‌پوینت ۱.۳۸۵۰ دانست.
 • USD/JPY. ۴۰ درصد از تحلیلگران می‌گفتند که این جفت‌ارز، از خط مقاومت ۱۰۶.۴۰ بالاتر خواهد رفت و حتی ممکن است تا ۱۰۷.۶۵ هم بالا برود. ۱۵ درصد از اسیلاتورها هم این پیش‌بینی را تایید می‌کردند و سیگنال می‌دادند که این جفت‌ارز فشار فروش را روی خودش می‌کند. تحلیل‌های دیداری می‌گفتند که این جفت‌ارز تا ۱۰۶.۴۰-۱۰۷.۱۵ بالا می‌رود. این پیش‌بینی کاملا به حقیقت پیوست. حداکثر قیمت هفته در ارتفاع ۱۰۷.۰۵ قرار گرفت و هفته، حول و حوش ۱۰۶.۸۰ به پایان رسید.  
 • حالا به ارزهای دیجیتال می‌رسیم؛ دارایی‌ای که نوسان‌هایش بسیار زیاد و عجیب هستند و نمی‌توان به سادگی آینده‌اش را پیش‌بینی کرد. روندهایی که ما گفته بودیم، ۱۰۰ درصد صحیح از آب درآمدند: رشد اولیه‌ای کوچک، که در پی‌اش سقوطی پرشتاب اتفاق افتاد. در جفت‌ارز BTC/USD، پیش‌بینی کرده بودیم که در ابتدای هفته نمودار رو به بالا می‌رود (تا ۱۱.۶۷۰ بالا رفت)، و در ادامه پایین میاید (حدود ۳۰ درصد و تا سطح ۸.۳۲۰). برای جفت‌ارز ETH/USD، پیش‌بینی کردیم که تا آخر هفته به ناحیه‌ی ۹۰۰-۹۴۰ نزول خواهد کرد. با این وجود، ایتریوم بیش از انتظارات نزول کرد و حداقل هفتگی این جفت‌ارز به ۶۳۵ رسید. پیش‌بینی LTC/USD به این صورت بود: افزایش تا ۲۴۰ (تا ۲۱۷.۳۰ رفت) که در پی‌اش تا ۱۸۰-۲۰۰ سقوط خواهد کرد (در واقعیت، ۱۵۷.۵۰). جفت‌ارز XRP/USD که در انتهای فوریه در کانالی بسیار باریک به سر می‌برد، با نسیم‌های بهار از خواب زمستانی بیدار شد. در ابتدا، ریپل با شتاب به قیمت ۱.۰۲۵ به ازای هر واحد رسید و سپس حدود ۲۵ درصد سقوط کرد و قیمت ۰.۶۷۰ را دارا شد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • حدود ۵۵ درصد از متخصصین مطمئن هستند که با تعرفه‌های واردات فولاد و آلومینیوم که ترامپ اعلام‌شان می‌کند، جذابیت دلار کاهش پیدا می‌کند و در نتیحه، جفت‌ارز EUR/USD حداقل تا ۱.۲۰۰۰ سقوط خواهد کرد. با این وجود، تعداد قابل توجهی از تحلیلگران باور دارند که این جفت‌ارز برای مدتی در کانال جانبی ۱.۲۱۵۰-۱.۲۵۵۰ باقی می‌ماند. این جفت‌ارز، از نیمه‌ی ژانویه در این کانال جانبی حرکت می‌کند.
  در پیش‌بینی میان‌مدت، ۸۰ درصد متخصصین انتظار دارند که جفت‌ارز تا منطقه‌ی ۱.۳۴۵۰-۱.۳۵۸۵ پایین بیاید. متخصصین برای میان‌مدت انتظار دارند که جفت‌ارز مورد بحث تا ۱.۱۹۰۰ سقوط کند و تحلیل‌های دیداری، انتظار دارند که این جفت‌ارز تا ۱.۲۸۰۰ بالا برود.  رمز عبورهایی که وارد کرده‌اید، با هم تطابق ندارند. در نمودار چهار ساعته، ۸۵ درصد پایین را نشان می‌دهد و ۱۵ درصد می‌گویند فشار فروش روی این جفت‌ارز بیش از اندازه است. در نمودار روزانه، شاخص‌ها حتی از این هم مبهم‌تر هستند. یک سوم از اسیلاتورها نزول را نشان می‌دهند، یک سوم خنثی هستند و یک سوم‌شان رشد این جفت‌ارز را پیش‌بینی می‌کنند.
 • GBP/USD. شاخص‌ها در اینجا بسیار دودل شده‌اند. بعضی از آن‌ها قرمز، بعضی‌شان زرد و برخی‌شان، سبز هستند. ولی بیشتر متخصصین (۸۰ درصد) پیش‌بینی می‌کنند روند نزولی که در ۲۵ ژانویه آغاز شده، ادامه پیدا می‌کند. سطوح حمایت در ۱.۳۷۶۰ و ۱.۳۵۸۵ قرار دارند.
  یک نقطه‌نظر دیگر هم وجود دارد.۲۰ درصد از متخصصین و تحلیل‌های دیداری در نمودار روزانه انتظار دارند که این جفت‌ارز، خط مقاومت را در ۱.۴۰۶۵ بشکند. ناحیه‌ی حمایت در ۱.۳۷۱۰-۱.۳۷۶۰ قرار دارد.

پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، دوازدهم تا شانزدهم مارس سال ۲۰۱۸1

 • اگر بخواهیم برای USD / JPY در این هفته پیش‌بینی ارائه کنیم، نباید به اسیلاتورها و علی‌الخصوص شاخص‌های روند تکیه داشته باشیم. رسم شاخص‌های روندی که واضح باشند، در اینجا غیر ممکن است. نظرات متخصصین هم به طور مساوی تقسیم شده است. ۳۳ درصد به سمت خرس‌ها، ۳۳ درصد به سمت گاوها و باقی، به روند خنثی چسبیده‌اند.
  تحلیل‌های دیداری هم در نمودار چهار ساعته روندی جانبی را در منطقه‌ی ۱۰۵.۲۵-۱۰۷.۶۵ نشان می‌دهند. در نمودار روزانه می‌توان توسعه‌ی بیشتری مشاهده کرد. این جفت‌ارز در نمودار روزانه مرزهای پایینی کانال را می‌شکند و تا سطح ۱۰۳.۰۰ پایین میاید.
 • در جفت‌ارزهای دیجیتال اصلی، متخصصین انتظار دارند که روند نزولی ادامه پیدا کند. بنابراین، BTC/USD ممکن است تا ۸.۳۲۰ پایین برود و اگر این سطح را بشکند، تا ۷.۷۴۰ پایین خواهد آمد. تحلیلگران برای ایتریوم، لایت‌کوین و ریپل اتفاقات خوبی پیش‌بینی نمی‌کنند. بنا بر پیش‌بینی آن‌ها، این جفت‌ارزها ۱۰ تا ۲۰ درصد دیگر از ارزش‌شان را از دست خواهند داد.

ولی باید در اینجا ذکر کنیم که حتی کوچکترین اتفاقات هم می‌توانند روی روند و نوسان ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند. بنابراین، شدیدا توصیه می‌کنیم که به مدیریت پولی هوشمندانه توجه داشته باشید که با اهرم ۱:۱۰۰۰، ریسک معامله‌گری‌تان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. علاوه بر همه‌ی این‌ها برای خرید ۱۰ بیت‌کوین، ۱۰۰ ایتریوم، ۵۰۰ لایت‌کوین یا ۱۰۰ هزار ریپل، تنها به صد دلار نیاز خواهید داشت و می‌توانید مابقی پول‌تان را ذخیره کنید.    

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید