2018 مارس 4

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. به یاد بیاورید که حدود ۷۰ درصد از متخصصین و بخش اعظم شاخص‌ها، انتظار داشتند که این جفت‌ارز به سقوطش ادامه دهد. محدوده‌ی ۱.۲۱۶۵ یکی از اهداف آن‌ها بود. در روز یکم مارس مشخص شد که حرف آن‌ها درست بوده است و جفت‌ارز، در ۱.۲۱۵۵ تشکیل کف داد. ولی سپس، بیانیه‌ی رییس فدرال رزرو و رییس جمهور ایالات متحده باعث شد دلار شروع به از دست دادن موقعیت‌هایش کند؛ موقعیت‌هایی که به سختی آن‌ها را به دست آورده بود. سخنان ترامپ راجع به قصد دولت درباره‌ی تعرفه‌های واردات فولاد و آلومینیوم، باعث شد تا حرف‌هایی درباره‌ی جنگ تجاری‌ای جدید آغاز شود. این حرف‌ها، مخصوصا بعد از این شروع شد که رییس کمیسیون اروپا، به این سخنان واکنشی شدید و فوری نشان داد. به همین دلیل، این جفت‌ارز ۱۷۰ نقطه سقوط کرد و هفته را در ۱.۲۳۲۰ به اتمام رساند.    
 • نظرات تحلیلگران درباره‌ی GBP/USD، به دو بخش مساوی تقسیم می‌شد. پنجاه درصد از آن‌ها به رشد جفت‌ارز و پنجاه درصد، به سقوطش رای داده بودند. (در میان مدت، تعداد خرس‌ها به ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد.) پیش‌بینی گروه دوم کاملا درست بود و جفت‌ارز، تا ۱.۳۷۱۰ پایین آمد. سپس چرخید و در ۱.۳۷۹۷ منجمد شد.
 • USD/JPY. ۳۰ درصد از تحلیل‌گران در نظر گرفتند که خط پایینی در کانال جانبی و میان مدت ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ اشتباه است. به این تریتیب، انتظار داشتند که جفت‌ارز به بالای ۱۰۷.۸۰ صعود کند. روز دوشنبه، جفت‌ارز حرکتی پرشتاب به سمت بالا را آغاز کرد و به ارتفاع ۱۰۷.۶۷ رسید. با این وجود حرکت بازگشتی ادامه پیدا کرد و همان طور که اکثریت متخصصین (۷۰ درصد) اعلام کرده بودند، این جفت‌ارز خط حمایتی ۱۰۵.۵۴ را لمس کرد و هفته را با ۲۰ نقطه بالاتر به پایان رساند.
 • و در آخر، ارزهای دیجیتال. روندها و اهداف بیت‌کوین، محرک بازار ارزهای دیجیتال، با تاخیری استاندارد به حقیقت پیوستند. همان طور که انتظار می‌رفت، جفت‌ارز BTC/USD به افق ۱۰ هزار دلار نزدیک شد. پیش‌بینی منتشر شده فرض گرفته بود که این جفت‌ارز، در ابتدای هفته تا ۸۴۰۰-۹۰۴۰ پایین میاید (در واقعیت تا ۹۲۵۳ پایین آمد) که بعد از آن، انتظار می‌رفت دور بزند و تا ۹۹۰۰-۱۱۰۰۰ بازگردد (در حقیقت تا ۱۱۱۶۰ حرکت کرد).
  جفت‌ارزهای دیجیتال دیگری که NordFX معامله‌شان را ارائه می‌دهد، هفته‌ای نسبتا آرام پشت سر گذاشتند. برای مثال، بازه‌ی نوسان XRP/USD فقط ۰.۱۵ دلار بود. در هفته‌ی گذشته‌اش، این بازه به ۰.۳۵ دلار می‌رسید.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • تقریبا ۶۰ درصد از متخصصین مطمئن هستند که جنگی تجاری در راه است و دلار، به همین دلیل به سقوطش ادامه خواهد داد. به عبارت دیگر، EUR/USD در چند هفته‌ی آینده به سقف‌های امثالش خواهد رسید و احتمالا آن‌ها را رد خواهد کرد. مقادیر این سقف‌ها که در ژانویه و فوریه قرار داشتند، بین ۱.۲۵۰۰-۱.۲۵۵۵ بود. نزدیک‌ترین سطح مقاومت ۱.۲۴۰۰ است.
  تحلیل گرافیکی نمودار روزانه، از این هم مطمئن‌تر است. بر اساس این پیش‌بینی، صعود این جفت‌ارز ممکن است آن را به مقادیر تابستان-بهار ۲۰۱۳ هم برساند؛ یعنی ۱.۲۷۵۵.
  اسیلاتورها در نمودار چهار ساعته توصیه به خرید می‌کنند؛ ولی در نمودار روزانه نظر به نزول جفت‌ارز دارند. باید در نظر داشت که در میان‌مدت، تعداد حمایت‌گران نزول این جفت‌ارز از ۴۰ به ۵۵ درصد می‌رسد.
  باید این موضوع را هم در نظر داشت که در زمان نوشتن این مطلب، نتایج انتخابات مجلس ایتالیا (اتفاقی که ممکن است تاثیر بسیار زیادی روی ارز اروپا داشته باشد) هنوز مشخص نیست. موارد دیگری که باید مد نظر داشت، جلسه‌ی ECB چهارشنبه هفتم مارس و آمار بازار کار ایالات متحده است که در روز نهم مارس منتشر می‌شود.

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال پنجم تا نهم مارس سال ۲۰۱۸1

 • GBP/USD. تقریبا تمام شاخص‌ها در این جفت‌ارز (۸۵ درصد)، قرمز هستند. شصت درصد تحلیلگران هم این نظر را دارند که جفت‌ارز سقوط خواهد کرد. هدف اصلی در بازه‌ی ۱.۳۴۵۵-۱.۳۶۰۰ قرار دارد. چهل درصد از متخصصین، ۱۵ درصد از اسیلاتورها و تمام تحلیل‌های گرافیکی در نمودار روزانه به سمت خرس‌ها گرایش دارند. نزدیکترین اهداف سطوح مقاومت ۱.۳۸۵۵ است که ۱.۴۰۶۵ و ۱.۴۱۴۵ به دنبال‌شان میایند.
 • در روز جمعه نهم مارس، قرار است که بانک مرکزی ژاپن کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کند و در آن، درباره‌ی تصمیمات آینده‌اش اطلاع‌رسانی کند. با این وجود، متخصصین انتظار ندارند که از این جلسه خبر خاصی به گوش برسد. هفتاد درصد از آن‌ها (که شاخص‌های روند هم حمایت‌شان می‌کنند)، انتظار سقوط این جفت‌ارز را دارند. انتظار آن‌ها این است که USD/JPY تا ۱۰۲.۷۵-۱۰۴.۳۰ پایین بیایند.
  از نقطه‌نظری دیگر، ۴۰ درصد از تحلیلگران باقی‌مانده که ۱۵ درصد از اسیلاتورها هم آن‌ها را حمایت می‌کنند، فشار فروشی بیش از اندازه را روی این جفت‌ارز تشخیص می‌دهند. اگر این سیگنال‌ها درست از آب دربیایند، این جفت‌ارز باز هم تلاش خواهد کرد تا به مرز پایینی کانال جانبی و میان مدت (۱۰۸.۰۰) برسد. نزدیک‌ترین خط مقاومت ۱۰۶.۴۰ و ۱۰۷.۶۵ است.
  با این وجود تحلیل‌های گرافیکی هم در نمودار چهار ساعته و هم در نمودار روزانه با اتفاق نظری تقریبی نشان می‌دهند که این جفت‌ارز، ابتدا تا ۱۰۴.۷۵ پایین می‌رود و بعد از آن× باز می‌گردد و تا ۱۰۶.۴۰-۱۰۷-۱۵ بالا می‌رود.  
 • BTC/USD. پیش‌بینی اصلی نشان می‌دهد که بیت‌کوین تا ۱۲.۱۶۰-۱۲.۹۸۰ دلار بالا خواهد رفت و پس از آن، در نیمه‌ی دوم هفته، تا ۱۰.۳۵۰-۱۰۸۵۰ باز خواهد گشت.
  جفت‌ارز ETH/USD ممکن است در نیمه‌ی اول هفته تا ۱.۱۶۰ بالا برود و پس از آن، مثل بیت‌کوین باز گردد و تا ۹۰۰-۹۴۰ پایین بیاید.
  متخصصین، چنین چیزی را برای لایت‌کوین و LTC/USD هم در نظر می‌گیرند. ابتدا تا ۲۴۰ بالا خواهد رفت و بعد از آن تا ۱۸۰-۲۰۰ پایین میاید.
  جفت‌ارز XRP/USD که هفته‌ی گذشته را در کانالی جانبی و باریک گذراند، نوسان بیشتری پیدا می‌کند و ممکن است تا ۱.۰۰۳-۱.۰۷۵ بالا برود. بعد از آن، احتمالا تا خط حمایت ۰.۹۱۵ پایین بیاید.

 

اهرم بالا بد است، یا خوب؟

سالهاست که این بحث ادامه دارد.

هفته‌ی گذشته، نوسان ارزهای دیجیتال کم بودند و به همین دلیل معامله‌گران که عادت داشتند از نوسان‌های زیاد ارزهای دیجیتال سود ببرند، ناامید شدند.

با این وجود، هر شخصی می‌تواند در این شرایط صاف بازار هم سود ببرد؛ البته اگر از اهرم خارق‌العاده‌ی ۱:۱۰۰۰ استفاده کند؛ اهرمی که NordFX آن را ارائه می‌کند.

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید