2018 فوریه 25

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم. لازم به ذکر است که پیش‌بینی مربوط به بیت‌کوین و دیگر جفت‌ارزهای دیجیتال، ۱۰۰ درصد درست بودند.

 • EUR/USD. به خاطر بیاورید که در کوتاه‌مدت، تنها یک سوم متخصصین انتظار داشتند این جفت‌ارز پایین بیاید. البته وقتی دوره‌ی زمانی مد نظرمان را از کوتاه‌مدت به میان‌مدت می‌بریم، کسانی که از دلار حمایت می‌کنند از ۳۰ درصد به ۶۵ درصد می‌رسند. دلار تصمیم گرفت تا از اتفاقات گذر کند و از دوشنبه، این جفت‌ارز را به سمت پایین کشید. تحلیل‌گران، سطوح ۱.۲۳۳۵ و ۱.۲۲۳۵ را به عنوان هدف در نظر گرفتند. این جفت ارز، به طور کامل به یکی از این اهداف رسید و دیگری را هم تقریبا زد. در انتهای هفته، نقطه‌ی کف آن ناحیه را در ۱.۲۲۵۹ زد. سپس، چرخید و هفته را در ۱.۲۲۹۵ تمام کرد.
 • - چنین پیش‌بینی‌ای برای GBP/USD هم داده شد. همان‌طور که در مورد EUR/USD هم مشاهده می‌کردیم، در میان‌مدت تعداد خرس‌ها از ۳۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش پیدا کردند. تنها ده درصد از اسیلاتورهای نمودار روزانه بودند که روی این جفت‌ارز، فشار فروش را نشان می‌دادند. به عبارت دیگر، سقوط این جفت‌ارز تنها در اوایل مارس انتظار می‌رفت. با این وجود، جفت ارز مورد بحث از دوشنبه تا پنجشنبه ۱۷۵ نقطه را از دست داد. البته بعد از آن، یورو بخش اعظم ضررش را دوباره به دست آورد و این جفت‌ارز دوره‌ی معاملاتی‌اش را در ۱.۳۹۶۵ تمام کرد.
 • USD/JPY. نظرات متخصصین درباره‌ی شکستن خط پایینی کانال میان‌مدت و جانبی ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵، تقریبا به طور مساوی تقسیم شده بود. ۴۵ درصد از آن‌ها این موضوع را واقع‌بینانه نمی‌دانستند و انتظار داشتند که جفت‌ارز به سمت بالا صعود کند. ۲۰ درصد از اسیلاتورها با این سناریو موافق بودند و این سیگنال را می‌دادند که روی جفت‌ارز، فشار فروش وجود دارد. نمودار هفتگی نشان می‌داد بعد از آن که فشار خرس‌ها افول کرد، جفت‌ارز تقریبا به خط افقی ۱۰۸.۰۰ رسید و بعد از آن، ۱۱۰ نقطه پایین‌تر رفت. این این کار، سطح حمایت/مقاومت جدیدی در ۱۰۶.۹۰ تشکیل شد. 
 • حال به سمت ارزهای دیجیتال می‌رویم. مشخص است که هدف اولیه‌ی این پیش‌بینی، تعیین کردن روندها است. در این مورد، پیش‌بینی هفته‌ی گذشته صد در صد دقیق عمل کرد. به دلیل نوسان غیرعادی این جفت‌ارزها، بهتر است درباره‌ی اهداف صحبت نکنیم و سطوح حمایت و مقاومت را بررسی کنیم؛ سطوحی که تا حد خوبی از هم فاصله دارند. البته پیش‌بینی هفته‌ی گذشته تقریبا دقیق عمل کرد.
  در پیش‌بینی بیت‌کوین (BTC/USD) که نیمه‌ی ژانویه ارائه شد، ناحیه‌ی ۱۰ هزار دلار را یکی از نواحی کلیدی برشمردیم. تقریبا همین خط افقی، جایی بود که جفت‌ارز در تمام مدت اطرافش نوسان می‌کرد. در پیش‌بینی هفتگی، تغییرات قیمت به این صورت به نظر می‌رسید: رشد تا ناحیه‌ی ۱۰۵۰۰-۱۱۰۰۰ که در ادامه تغییر جهت خواهد داد و تا ۹.۴۷۰ سقوط می‌کند. در حقیقت، این جفت ارز نیمه‌ی اول هفته را به صعود گذراند و به سطح ۱۱.۷۵۰ رسید. البته در روز چهارشنبه، می‌شد واگرایی دوقلو (و بعضی اوقات سه‌قلو) را در بسیاری از اسیلاتورها مشاهده کرد. این جفت ارز، روندش را خیلی زود برعکس کرد و به سطح ۹.۵۵۵ رسید.
  - ایتریوم (ETH/USD): طبق پیش‌بینی، باید تا ۱.۰۰۰ بالا می‌رفت و سپس تا ۷۷۵-۸۴۰ پایین میامد. در واقعیت، تا ۹۷۵.۸۰ رشد کرد و بعد از آن، تغییر روند داد و تا ۷۸۳.۸۰ پایین آمد.
  - لایت‌کوین (LTC/USD): طبق پیش‌بینی، باید تا ۲۵۰ بالا می‌رفت و سپس تا ۲۲۰ پایین میامد. اگر هم این سطح را می‌شکست، باید تا ۱۶۵ پایین می‌رفت. صعود این جفت ارز در ۲۵۱ تمام شد و بعد از آن، تا ۱۸۰ پایین آمد.
  - ریپل (XRP/USD): پیش‌بینی می‌شد که این جفت‌ارز تا ۱.۱۶۴ صعود کند و بعد از آن تا ۰.۸۳ (یا حتی ۰.۷۷) پایین بیاید. صعود این جفت ارز در ۱.۱۴۳ تمام شد و بعد از آن، تا ۰.۷۹ پایین آمد.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. حدود ۷۰ درصد از متخصصین انتظار دارند که این جفت‌ارز به سقوطش ادامه دهد و ۱.۲۲۰۰ و ۱.۲۱۶۵ را به عنوان نزدیک‌ترین سطوح حمایتی معرفی می‌کنند. بخش اعظم تحلیل‌های گرافیکی هم این نظر را تایید می‌کنند. سطح حمایتی که در پی آن میاید هم ۱.۲۰۷۰ خواهد بود.
  زمانی که افق زمانی پیش‌بینی‌مان به میان‌مدت می‌رود، نسبت خرس‌ها از ۷۰ به ۴۵ می‌رسد. نیمی از شاخص‌ها و اسیلاتورهای روند، از قبل در نمودار روزانه خنثی هستند. تحلیل‌های گرافیکی هم در نمودار روزانه، صعود را نشان می‌دهند: باور بر این است که جفت‌ارز در ابتدا به سطح مقاومت ۱.۲۵۵۰ می‌رسد و اگر این سطح را بشکند، تا ۱.۲۶۸۵ خواهد رفت.
 • GBP/USD. بسیاری از شاخص‌های این جفت‌ارز سبز هستند. نظرات متخصصین درباره‌ی این جفت‌ارز، به طور مساوی تقسیم شده است. نظر پنجاه درصد آن‌ها روی صعود و پنجاه درصد، روی نزول است. زمانی که نوبت به تحلیل گرافیکی می‌رسد، نمودار چهار ساعته در کانال جانبی ۱.۳۸۳۵-۱.۴۱۴۵ تحرک خواهد داشت. زمانی که نمودار را به روزانه تغییر می‌دهیم، محدوده‌ی نوسان پهن می‌شود و بین ۱.۳۷۶۵-۱.۴۳۴۵ قرار می‌گیرد.
  باید در نظر داشت که در میان‌مدت، نزدیک به ۷۰ درصد متخصصین از قبل نظرشان را به نزول این جفت‌ارز داده‌اند. این متخصصین انتظار دارند که جفت‌ارز مورد بحث به ۱.۳۳۰۰-۱.۳۵۵۰ بازگردد.
 • USD/JPY. این هفته‌ی دومی است که متخصصین نمی‌توانند برای شکسته شدن خط پایینی در کانال جانبی ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ به اجماع برسند. تا به اینجا تنها ۵ درصد از اسیلاتورهای نمودار روزانه هستند که روی این جفت‌ارز، فشار فروش را نشان می‌دهند. البته ۳۰ درصد از تحلیل‌گران شکسته شدن این خط را هشداری اشتباه می‌دانند و انتظار دارند که جفت‌ارز به ۱۰۷.۸۰-۱۰۸.۰۰ بازگردد و بعد از آن، حتی تا ۱۰۹.۸۵ هم بالا برود. تحلیل‌های گرافیکی در نمودار چهار ساعته و روزانه هم این موضوع را تایید می‌کند.
  بسیاری از متخصصین باور دارند که این جفت‌ارز یک بار دیگر، سطح حمایت را در ۱۰۵.۵۴ لمس می‌کند و در صورت شکستن این سطح، تا ۱۰۴.۳۰ می‌رود. آن‌ها در میان‌مدت، باور دارند که بیش از این هم پیش خواهد رفت و تا کف سال ۲۰۱۶، محدوده‌ ۹۸.۹۹-۱۰۱.۲۰ خواهد رفت.  
 • و در آخر مهمترین دارایی ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین. متخصصین اعتقاد دارند جفت‌ارز ‌BTCUSD تا نیمه‌ی هفته به نزولش ادامه خواهد داد و به کف این ناحیه (۸.۴۰۰-۹.۰۴۰) می‌رسد. سپس، روند معکوس می‌شود. بسیاری از شاخص‌ها و اسیلاتورها هم این پیش‌بینی را تایید می‌کنند. این جفت‌ارز تا سطوح ۹.۹۰۰-۱۱.۰۰۰ باز خواهد گشت.
  تحلیل‌گران اعتقاد دارند بقیه‌ی جفت‌ارزهای دیجیتالی که NordFX ارائه‌شان می‌کند (ETH/USD، LTC/USD،XRP/USD و غیره) با نیروهایی مشابه کنترل می‌شوند. اعتقاد آن‌ها بر این است که روند نزولی تا انتهای فوریه ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن، بازگشتی اتفاق میافتد که جفت‌ارز را تا سقف هفته‌ی قبل خواهد رساند.

پیشبینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و جفتارزهای EURUSD، GBPUSD، USDJPY و USDCHF، بیست و ششم فوریه تا دوم مارس سال ۲۰۱۸1 

 

معامله‌گران عزیز، NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید.

ارز حساب‌تان می‌تواند بیت‌کوین یا دلار باشد.

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید