2018 فوریه 3

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. ۶۵ درصد مردم فک می‌کردند که ممکن است دلار قوی شود و این جفت‌ارز سقوط کند. از روز دوشنبه، این جفت‌ارز با همان فرمان به سمت هدفی رفت که متخصصین نشان داده بودند؛ سطح ۱.۲۳۰۰. اگرچه کمی قبل از این که به سطح ۱.۲۳۳۵ برسد، خرس‌ها تمام مزیت‌هایی که از آن‌ها برخوردار بودند را از دست دادند. نمودار، دو بار تلاش کرد تا این خط حمایتی را بکشند، ولی دوباره به سمت بالا رفت.
  سطح ۱.۲۵۳۵ که این جفت‌ارز در پاییز ۲۰۱۴ آن را زد، در سر راه نمودار به سمت بالا، نزدیک‌ترین مقاومت شناخته می‌شد: در اولین روز فوریه، جفت ارز مورد بحث از آن بالا رفت.
  در روز دوم فوریه و به لطف اطلاعات مثبتی که از بازار کار ایالات متحده منتشر شده بود (اشتغال در بخش غیر کشاورزی ۲۵ درصد رشد داشت)، دلار ضررهای اندکش را جبران کرد. به عبار دیگر، این جفت‌ارز دوره‌ی پنج روزه‌اش را تقریبا در همان جایی که شروع کرده بود به پایان رساند؛ نزدیک به ۱.۲۴۵۵.
 • GBP/USD. نظر تحلیلگران درباره‌ی آینده‌ی این جفت‌ارز به سه بخش مساوی تقسیم می‌شد: یک سوم‌شان انتظار رشد و یک سوم، انتظار سقوطش را داشتند. یک سوم باقی‌مانده، بر این نظر بودند که جهت نمودار این جفت‌ار به صورت جانبی خواهد بود. توزیع آرا، این پیش‌زمینه را می‌داد که نمودار حرکت جانبی داشته باشد. تحلیل گرافیکی نمودارهای چهار ساعته و روزانه هم این نظر را تایید می‌کرد. این پیش‌بینی به طور کامل محقق شد و در انتهای هفته، جفت‌ارز به همان‌جایی بازگشت که ابتدای هفته را در آن شروع کرده بود؛ ۱.۴۱۵۵.
 • پیش‌بینی جفت‌ارز USD/JPY صد در صد محقق نشد؛ ولی می‌توان گفت که ۹۰ درصد به واقعیت پیوست. بسیاری از متخصصین (که تحلیل گرافیکی هم از آن‌ها حمایت می‌کرد)، انتظار داشتند این جفت‌ارز تا ۱۰۹.۳۵ بالا برود و سپس، تا حدود ۱۱۱.۰۰ صعود کند. این سطح، پیوت‌پوینت کانال میان‌مدت ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ هم بود.
  اگر به نمودار نگاه کنید، می‌بینید که در طول نیمه‌ی اول هفته، جفت‌ارز تلاش کرده تا به سطح مقاومتی ۱۰۹.۲۰ غلبه کند. این تلاش، در روز چهارشنبه ۳۱ ژانویه محقق شد. جفت ارز مورد بحث ما، در روز جمعه به ۱۱۰.۴۷ رسید؛ نقطه‌ی حداکثر هفته. 
 • USD/CHF. در اینجا نظر متخصصان به طور مساوی تقسیم شده بود. این جفت‌ارز، تقریبا کل هفته را دم‌دمی مزاج بود: در ابتدا کمی رشد کرد، بعد به آرامی پایین آمد، بعد دوباره بالا رفت و سپس، دوباره پایین آمد. به همین دلیل کاهش کل این پنج روز در حد ۲۵ نقطه بود (۰.۹۳۳۵).

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران بانک‌ها و کارگزاری‌های مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. اکثریت قریب به اتفاق شاخص‌های روند و اسیلاتورها هنوز سبز هستند. تنها دو اسیلاتور سیگنال می‌دهند که فشار فروش روی این جفت‌ارز زیاد است؛ یکی از آن‌ها روی نمودار چهار ساعته و دیگری روی نمودار روزانه قرار دارد. هیچ نوع وحدتی بین این‌ها وجود ندارد که بتوان به عنوان تحلیل در نظرش گرفت: ۳۵ درصد فکر می‌کنند که جفت‌ارز رشد می‌کند، ۳۵ درصد نظر به سقوطش دارند و ۳۰ درصد هیچ جهت‌گیری‌ای ندارند.
  تحلیل گرافیکی، تصویر شفاف‌تری ترسیم می‌کند. در نمودار چهار ساعته، فرض می‌شود که روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد و سطح حمایتش، نزدیک به ۱.۲۴۰۰ است. نزدیک‌ترین هدف این روند هم ۱.۲۵۲۵ و ۱.۲۵۷۰ است. در نمودار روزانه، تحلیل‌های گرافیکی به طور گسترده‌ای روی سطوح حمایت/مقاومت پاییز ۲۰۱۴ تمرکز دارند. این روند هم صعودی، حمایتش در سطح ۱.۲۳۴۰ و هدفش ۱.۲۶۳۰ است.
  اگر به پیش‌بینی میان‌مدت برویم، تقریبا ۷۰ درصد از متخصصین امید دارند که دلار تقویت شود و این جفت‌ارز هم متعاقبا به ۱.۱۹۰۰-۱.۲۰۸۵ برسد.
 • GBP/USD. نظر متخصصین در اینجا هم تقسیم شده است. ۵۵ درصد رشد و ۴۵ درصد نزول را پیش‌بینی می‌کنند. بیشتر شاخص‌ها به سمت شمال هستند. تنها ۱۵ درصد از شاخص‌های روند و ۳۰ درصد از اسیلاتورهای نمودار چهارساعته با رنگ قرمز کشیده شده‌اند. با این وجود زمانی که به نمودار روزانه می‌رویم، تقریبا رنگ همه‌شان به سبز تغییر می‌کند.
  تحلیل‌های گرافیکی نشان می‌دهد که ممکن است جفت‌ارز تا ۱.۳۹۵۰ سقوط کند که بعد از آن، باید تا سطح مقاومت ۱.۴۲۷۵ و سپس به نقاط سقف ۱.۴۳۴۵ و ۱.۴۵۱۵ برسد.
  باید یادآوری کنیم انتظار می‌رود که بانک انگلستان در روز هشتم فوریه چند اطلاعیه صادر کند. البته پیش‌بینی نمی‌شود که سیاست‌های پولی بریتانیا، تغییر جدی‌ای به خودشان ببینند.
  در میان مدت هم مثل EUR/USD، تعداد تحلیل‌هایی که انتظار دارند دلار تقویت و این جفت‌ارز تا ۱.۳۲۸۵-۱.۳۶۰۰ سقوط کند، به ۷۰ درصد می‌رسد.
 • USD/JPY. هفته‌ی گذشته بیشتر متخصصین به درستی انتظار داشتند که این جفت‌ارز دور بزند. این نظر را تحلیل‌های گرافیکی نمودار چهار ساعته و روزانه هم تایید می‌کرد. ولی در این هفته، بعضی از متخصصین به سمت خرس‌ها گرایش پیدا کرده‌اند. می‌توان نتیجه گرفت که وضعیت به صورت زیر است: ۵۵ درصد از متخصصین، تحلیل‌های گرافیکی در نمودار چهار ساعته و روزانه و نیمی از شاخص‌های روند باور دارند که این جفت‌ارز، باید یک بار دیگر سطح پایینی کانال جانبی میان‌مدت را در ۱۰۸.۰۰ لمس کند. نظر دیگران که از گاوها حمایت می‌کنند، این است که توان بالقوه‌ی این جفت‌ارز برای صعود هنوز مستهلک نشده و باید تا ۱۱۱.۲۵-۱۱۲.۰۰ بالا برود.

پیش‌بینی بازار فارکس برای جفت‌ارزهای EURUSD، GBPUSD، USDJPY و USDCHF، پنجم تا نهم فوریه‌ی سال ۲۰۱۸1

 • آخرین جفت‌ارزی که بررسی می‌کنیم، USD/CHF است. تقریبا ۷۰ درصد از متخصصین انتظار دارند که این جفت‌ارز ابتدا تا ۰.۹۵۷۵ صعود کند و سپس، ۷۵ نقطه دیگر هم بالا برود و به ۰.۹۶۵۰ برسد. سی درصد تحلیل‌گران باقی‌مانده مطمئن هستند که روند نزولی باقی می‌ماند و این جفت‌ارز، تا منطقه‌ی ۰.۹۱۰۰-۰.۹۲۰۰ پایین خواهد رفت.

 

معامله‌گران عزیز، NordFX این فرصت را به شما ارائه می‌دهد که ارزهای دیجیتال را با اهرم بی‌نظیر ۱:۱۰۰۰ معامله کنید.

ارز حساب‌تان می‌تواند بیت‌کوین یا دلار باشد.

https://nordfxiran.com/promo/tradecrypto.html

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید