2017 دسامبر 17

اول از همه، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی پیش بیاندازیم:

  • تعطیلات کریسمس واقعا نمی‌توانند روی معامله‌گران بازارهای مالی تاثیر بگذارند.  این تعطیلات، باعث شده‌اند تا اکثر تحلیل‌گران انتظار داشته باشند جفت‌ارز EUR/USD به محدوده‌ی باریک ۱.۱۶۸۵-۱.۱۹۰۰ برسد. در حقیقت، این کانال در حال تنگ‌تر شدن هم هست و در ۱.۷۱۷-۱.۱۸۶۲ تمام خواهد شد. نوسان این کانال در این هفته، از ۱۵۰ نقطه بیشتر نخواهد شد. بنابراین این هفته، نمی‌توان از این هفته نتیجه‌ای واقعی کسب کرد: جفت ارز مورد بحث در همان جایی کارش را تمام می‌کند که در ابتدای هفته شروع کرده؛ همان منطقه‌ی ۱.۱۷۵۰.
  • نظر اکثر تحلیلگران (۶۵ درصد) این است که GDP/USD سقوط می‌کند. این تحلیلگران خط ۱.۳۳۰۰ را خط حمایت جفت‌ارز GDP/USD می‌دانند. این جفت ارز، در میانه‌ی هفته تا این سطح پایین خواهد آمد. سپس قبل از این که بازگردد و هفته را در روز جمعه پانزدهم دسامبر تمام کند، کمی در جهت معکوس حرکت خواهد کرد.
  • USD/JPY. مثل اغلب مواقع، تحلیلگران این جفت‌ارز قافیه را به اسیلاتورها باختند. همان طور که به یاد میاورید، نظر تحلیلگران روی ادامه‌ی روند صعودی بود. ولی اسیلاتورها فشار بیش از اندازه‌ی فروش را نشان می‌دادند و نظرشان این بود که تا ۱۱۲.۰۰-۱۱۳.۰۰ پایین بیاید. این نظر به طور کامل تایید شد: حداقلِ هفتگی روی ۱۱۲.۰۲ ثابت ماند. جفت ارز مورد بحث ۶۰ نقطه بالا رفت و در ۱۱۲.۶۲ ثابت شد. 
  • USD/CHF. در اینجا هم بسیاری از اسیلاتورها می‌گفتند که جفت‌ارز تحت فروش بیش از اندازه است و تمایل دارد تا به سمت پایین حرکت کند. این اسیلاتورها، ۰۹۸۸۰ و ۰۹۸۴۵ را به عنوان سطوح حمایتی نشان می‌دادند. این پیش‌بینی کاملا درست از آب درآمد. در نیمه‌ی اول هفته، این جفت ارز چند بار تلاش کرد تا سطح 0.9880 را بکشند. در روز چهار‌شنبه، این سطح شکسته شد. به همین دلیل، این جفت ارز به سطح مقاومت دوم در منطقه‌ی ۰.۹۸۴۰ فرو رفت. بعد از این، USD/CHF در جهت معکوس حرکت کرد و مثل EUR/USD به مقادیری بازگشت که هفته را با آن‌ها شروع کرده بود.

 

 پیش‌بینی تغیرات جفت‌ارزهای EURUSD ،GBPUSD ،USDJPY وUSDCHF برای تاریخ هجدهم تا بیست و دوم دسامبر ۲۰۱۷ میلادی1

کریسمس، پایان سال مالی ... بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، از همین حالا همه‌چیز را پوشانده‌اند و بازار فارکس دوران آرامی را می‌گذارند. بنابراین تا زمانی که اتفاقی خارق‌العاده در دنیا نیافتد (از صمیم قلب آرزو داریم که اتفاقی رخ ندهد!)، نرخ‌های تبدیل ارز هم تغییر چندانی نخواهند داشت.

در این شرایط، پیش‌بینی کردن بسیار سخت می‌شود. این بار هم به رسم گذشته، گزینه‌های تحلیلی بانک‌ها و کارگزاری‌ها را خلاصه می‌کنیم. همچنین، بر اساس شیوه‌های گرافیکی و فنی، قیمت‌ها را پیش‌بینی خواهیم کرد. با این وجود، تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که در ابتدای سال جدید، کدام یک از این پیش‌بینی‌ها درست از آب در خواهند آمد. بنابراین:

  • از EUR/USD شروع می‌کنیم. خرس‌ها در این جفت‌ارز، کمی برتری دارند. نظر چهل و پنج درصد متخصصین روی سقوط این جفت‌ارز است. سی درصد احتمال می‌دهند که جفت ارز صعود کند و بیست و پنج درصد باقی‌مانده هم روندی خنثی را پیش‌بینی می‌کنند. این شرایط در تحلیل تکنیکال هم وجود دارد. حدود نیمی از شاخص‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این جفت‌ارز سقوط می‌کند. البته باید ذکر کرد که ۲۰ درصد از اسیلاتورها فشار فروش را روی این جفت‌ارز نشان می‌دهند. خطوط مقاومت روی ۱.۱۸۱۵ و ۱.۱۸۶۰ هستند. خطوط حمایت هم روی ۱.۱۷۲۰ و ۱.۱۶۵۰ قرار دارند.
  • GBP/USD. پنجاه درصد از تحلیلگران بالا رفتن، ۲۵ درصد از آن‌ها پایین آمدن و ۲۵ درصد، حرکتی خنثی را پیش‌بینی می‌کنند. بیشتر شاخص‌های روند (۷۰ درصد) هم مثل اسیلاتورها قرمز هستند. همچنین یک سوم اسیلاتورها نشان می‌دهند که فروش جفت‌ارز بیش از اندازه است. تحلیل گرافیکی با آن‌ها موافق است و صعودی احتمالی را نشان می‌دهد؛ صعودی که در نمودار چهار ساعته تا ۱.۳۴۲۵ خواهد بود و در نمودار روزانه، حتی ممکن است تا ۱.۳۵۵۰ هم برسد. انتظار می‌رود که این جفت ارز، بعد از این صعود ابتدا تا ۱.۲۲۰۰ و بعد از آن، تا سطح حمایت ۱.۳۲۲۵ (در نمودار چهار ساعته) یا ۱.۳۰۶۵ (در نمودار روزانه) پایین بیاید. شصت و پنج درصد متخصصین، این سقوط میان‌مدت را پیش‌بینی می‌کنند.
  •  USD/JPY. بیشتر تحلیل‌گران (۶۵٪)، تحلیل‌های گرافیکی و شاخص‌ها در نمودار چهار ساعته طرفدار خرس‌ها هستند و انتظار دارند که نمودار این جفت‌ارز حداقل تا ۱۱۰.۸۵ پایین بیاید. سی درصد از متخصصین منتظرند که این جفت‌ارز به ۱۱۳.۷۰ بازگردد. پنج درصد باقی‌مانده‌ی متخصصین هم مثل شاخص‌ها و اسیلاتورهای نمودار روزانه، موضعی خنثی دارند.
  • آخرین جفت‌ارزی که می‌خواهیم مرورش کنیم USD/CHF است. متخصصین و اسیلاتورهای این جفت ارز کاملا با یکدیگر ناسازگاری دارند. بیشتر شاخص‌های روند (۷۵ درصد) هم در نمودار روزانه و هم در نمودار چهارساعته، پیش‌بینی می‌کنند که این جفت‌ارز صعود می‌کند. تحلیل گرافیکی از این افزایش حمایت می‌کند. این تحلیل روندی خنثی را پیش‌بینی می‌کند، ولی در نمودار روزانه کمی به سمت خرس‌ها متمایل است. با این وجود و بنا بر تفاسیر این تحلیل، جفت ارز مورد بحث در ابتدا باید در منطقه‌ی ۰.۹۸۰۰ و مخالف پایین حرکت کند و تنها در آن زمان است که باز خواهد گشت. بعد از آن، تا منطقه‌ی مقاومت ۰.۹۹۲۵-۰۹۹.۳۵ بالا خواهد رفت. همین که این منطقه را بشکند، ممکن است تا ۰.۹۹۷۵ هم بالا برود.  

 

همکاران عزیز معامله‌گر،

پیش‌بینی بعدی ما در سال آینده منتشر خواهد شد. از اعماق قلب‌مان کریسمس خوشی را برای‌تان آرزو داریم و امیدواریم که سال خوبی پیش رو داشته باشید. لطفا در کنار شادی‌ها و جشن‌هایتان در نظر داشته باشید که شاید بازار فارکس در این مدت آرام و بی‌حرکت بماند، ولی بازار ارزهای دیجیتال حتی ثانیه‌ای از حرکت باز نمی‌ایستد.

 

NordFX فرصتی منحصر به فرد را برایتان فراهم میاورد تا ارزهای دیجیتال (بیت‌کوین، ایتریوم و لایت‌کوین) را در بیست و چهار ساعت از هفت روز هفته و ۳۶۵ روز سال، با اهرم ۱:۱۰۰۰ معامله کنید!

به طور کلی برخلاف فارکس، کسب درآمد هیچ وقت خواب ندارد.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید